Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

👍️Ok.Őszre tervezem,egyenlőre motorozni kéne meg üzletelni,egyik se megy fényesen. 😁
ha bádog akkor a tetőre mindenképp filcest
még akkor is ha tervben van az alászigetelès
6-800 ft a filc pluszban
Nálunk van 2 szendvicspaneles cég és árulnak maradék vágottakat is amiből össze lehet válogatni épületnek valót és persze újat is amilyen kell, állítólag olcsóbbak mint máshol, de ezt nem tudom biztosan. Valamikor lefényképeztem a reklámtábláikat majdbelőkereaem vagy újra fémyképezem és elküldöm.
Jaja,honnan,milyet?
3 at se nagyon akarnek adni egy 6x4 es valamiert.
Spúr vagyok.
Szendvics szebb, jobb, meg kisebb xopás felrakni, mint utólag az eps-t rátaknyolni a bádogra... Keress osztályos daraboltat, úgy ócóbb, nekem még 3 körül volt, most inkább 5-6/m2. Egyébként már a 0,5 mm festett hullámlemez is 4 körül van.
Hmmm,ez a reszt mar siman lehet felhasznalni.Mar nem akkora a lapraszerelt dolgok irant a kereslet,kegalabbis nalam,es a 235 magas duc nem fer ala,tehat mindenkepp ki kell innen paterolni.
Foleg hogy ha lepek innen elvileg az altalam beepitett cuccot itt kene hagyni,de kapja be a berbeado.
Annyi eldontesre varo dolog van hogy sima lemez boritas legyen es kesobb szigetelem EPS tablakkal vagy egybol szendvicspanel teto meg fal legyen.
Az jó mert akkor több szintes kocsibálló lehet. Ha nem használod akkor csak simán felrakod a tetejére a furgont és nincs útban 🤣
Amiket hirdetni szoktak 2-300 ezer környékén, azok 2mm-es szögvasból. Apám vett egyet, pikk-pakk összedobták neki helyben, még lerögzíteni se volt ideje. Másnap egy komolyabb vihar kerekedett, a szél konkrétan lemelte az Ignisről a bódét és eldobta oldalra. Mintha a kutya szájából vetted volna ki, úgy nézett ki utána. Elég vékony cucc, nem való bárhová.
érdemes megnézni miből vannak a "bolti" lemez garázsok
a macskát elbírja de szerintem egy nagyobb hó összecsukná
Kvázi ingyen van,es hat erosre tervezem. 😆
Nem azt mondom hogy nem, hanem azt hogy egy sima autóbeállóhoz ez túlzás. 😁
Ja,csak nem hazihasznalatra lett csinalva.
Ha alul-felül le van rögzítve, az ad neki annyit, mintha 3x olyan vastag lenne...
Baszki,3 emelet magas a szerkezet,220x120 as raklapokon volt hogy 1,5 tonna volt egyen,a balcancar neha orra esett.
Alul csavarozva a betonpadlohoz felul meg az epuletvazhoz.
Semmi nem inog.Kell a 3 as fal.
Jó, igazad van, most megmértem. 2mm falvastagságút használtam 40*80-asból. Ez a lépcső váza.
De 50-esből is csak 2mm-eset használtam a műhely asztalhoz.
Nem kell túlzásba esni a falvastagsággal csak azért hogy legyen benne anyag.
Egyedül a CNC maróhoz használtam 5mm falvastagsággal 50*50-es zártszelvényt, mert ott simán kell a tömeg, hogy ne rezonáljon.

A nagyobb átmérő többet számít a hajlítási szilárdságban, mint a falvastagság. Igazából a 2-esnél is lehetne vékonyabbat használni, csak azt már nehéz hegeszteni, de belegondolsz egy autó kaszni is csak 0.6-0.8mm vastag.

Terveztem egyszer fémipari marógépet. Ott már az volt a probléma, hogy ha túl vastag volt az anyag, a saját súlya alatt görbültek az anyagok nagyobbat mint a pontosság, tehát ott már nem elég csak bruteforce növelni az anyag mennyiséget, hanem ott is trükközni kell, hogy kiegyenlítsed ezeket a torzulásokat, mert azért a tömeg az kell ahhoz hogy stabil legyen.
Holnap Heineken Sound Fesztivál, Zamárdi!
2-es a legvékonyabb az általános zártszelvények között, a 80 mm-nél nagyobbaknál meg 3-as. 1-es amúgy nem tartana lófaxt se, vagy csak azt, és abból is csak póniét 😄
Az acél mindenhogy inog, mert rugalmas, csak a rácsos tartó nem, de az meg elég ronda szabadon állva. 200-as I-gerenda is behajlik 5m fesztávon a közepén majd 1 centit, csak a saját súlyától.
Ja, nem akarlak a fára rá beszelni, csak mondom hogy bírja az is a terhelést, ne az legyen a kifogás ellene 😁
A jetié nem tetszik. 😆

Persze ha az van kéznél akkor jó az 50*50-es vastagfalú de én az 1mm-es falvastagságot nagyobb átmérővel preferálom. Nagyobb a terhelhetősége és a merevsége a szerkezetnek.

Én nem rohadok a boltban, azt mégsincs időm semmire 😁
Porhó?Nem volt évek óta.
De téli garázsnak nem lesz jó, mert behordja a szél a porhavat a réseken 😁
Há van a dukátinak 100e beállója nem?
Há de. 🤣
napelemes csoportokban csomó helyen olvastam hogy ezek a 10 év körüliek hozzák a gyári paramétereket
egy időben nagyon méregetett mindenki, mostanra ez elég jól leült, gondolom az olcsó új panekek miatt nem baszakszik a nép a használttal
akinek meg 1-2 panel van leszarja mennyit termel nem kisérketezik a cuccal
Nem vesződök fával, mert a végén szálka megy az ujjamba! 🤣 Amúgy biztos vagyok benne, hogy hosszútávon a fa drágább, beleszámítva a vele foglalkozást (védelem) Vetemedik, hajlik... meg nálunk indusztriál minden, nem illene semmihez
de, kevesebbet is termel, meg nyilván nem is olyan korszerű... de inkább arra gondoltam, hogy mindenkinek korlátozott a helye, és inkább érdemes újban 1,5x akkora kapacitást felrakni ugyanakkora helyre, plusz KériLaci le is vezette, hogy nem drágább az új se - csak több pénz.