Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Persze hogy engedély köteles,ezért kell vinni a kpm-hez vizsgára,csak az nem átalakítási engedély.Figyelj,én csináltam már ilyet,igaz,4éve,ezért is kérdeztem utána,de ugyanazt tudták elmondani,ha volt belőle olyan amilyenre szeretnéd akkor nem kell átalakítási engedély,vagyis ha én a 7személyesből 5személyest akarok akkor a kpm megcsinálja a vizsgát és irány a kormányablak.
Nem az autó paraméteri változnak. A típusbizonyítványban vannak a jármű vontatási értékek megadva,ha jármű vontathat az nem engedélyköteles átalakítás.Nem vonóhoroggal kérték a járművet,de utólag a megfelelő felszerelhető engedély nélkül.
Az ülőhelyek számának ideiglenes csökkentése nem engedélyköteles átalakítás,közúti forgalomban ,vizsgára kell bele mind. Hétből ötöt,vagy ötből hetet szeretnél az engedélyköteles és abban az esetben engedélyezhető,ha abból a típusból volt,van ilyen változat típusbizonyítvány szerint.
Ezt magyarázd a mamlasznak,szerinte mindenhez átalakítási engedély kell amivel az autó forgalmiba bejegyzett paraméterei megváltoznak.
A vonóhorog felszerelése ,a típusra engedélyezett,műbizonylattal,vagy gyári adattáblával ,típusjóváhagyással nem engedélyköteles átalakítás. Csak felszerelési nyilatkozat szükséges az arra jogosulttól.
Pont ezt írtam én is.
Nem tud mert most raktam fel magamnak vonohorgot és vizsgáztattam.
Nem jól értelmezted,a tűzoltónak más az észjárása,ne hagyd magad megtéveszteni.
OK, kösz, megkereslek privben, leírom, melyik rész, de most rohannom kell, csak benéztem.
Lehet én olvastam rosszul de ő is ezt irta.......
Lehet ezt érted? Az ülőhelyek számának csökkentése közúti forgalomban nem engedélyköteles,de időszakos vizsgán valamennyi rögzített ülőhelynek benne kell lennie.
Oke, csak gondoltam szolok.
Aki a fórumot olvassa biztos nem veszi meg😃
Olyan sokáig égeted magad,nem lesz aki eloltson!! A vonóhorog felszerelése nem engedélyköteles átalakítás,vannak engedélykötelesek,pl ülőhelyek számának megváltoztatása , a műszakis haverod szart sem tud! Tovább nem mesélem,mert nem érted meg!
Jelenleg egy Tiger 660 sportot fixirozok a mobile.de-n.
De egyenlore motorra aldozhato penzmagom rohadt keves van.El kene lonom a hoddat valami csillagszemu ek.
Biztos hogy nem😀 a szürke verhetetlen🙂
Zoltan, 955i Tiger erdekel? Most posztoltak egyet alkukepes 1.2-ert BP-n friss muszaki, gondos gazda. (UGJ 615, ha JSZP-znel)
én járok olaszba, fel is szokott férni egy motor. Kérdés hogy olaszország melyik részén van, mert nagyon nem mindegy. Plusz hogy teherautóra van e mód feltenni. De ha én nem , akkor furgonos megoldást tudok rá. Észak olaszország, inkább hozzánk közelebbi részéről 120 körül szokott lenni egy ilyen mutatvány
Tehát összegezve,mint már írtam,amit megkérdeztem,ha az adott típusból kiadtak olyat mint pl 7személy helyett 5személy,akkor nem kell átalakítási engedély.Tulajdonképpen,még azt is hozzátette hogy ki az a marha aki ezt feltételezi?Hiszen ha átalakítási engedélyhez lenne kötve akkor a hét személyes sem közlekedhetne 5üléssel,hiszen akkor az illegális átalakításnak számítana,és a rendőr büntetne érte.De elárulom,nem büntet érte.A műszakinál kell annyi ülésnek bent lennie mint ami a forgalmiban,és természetesen övnek is.
Idéztem, nem én írtam... szokás szerint csak lényeget nem fogtad fel.
Szóval összesítve: ha nem a forgalmiban szereplő számú személyre akarod vizsgáztatni, átalakítási engedély kell.
Nem,az nem átalakítási engedély,az egy műbizonylat a felszerelt alkatrészről,ami arról szól hogy megfelel az európai szabványnak.
Na megkérdeztem a műszakis havert,hátha én maradtam le valamitől az elmúlt 3évben.A lényeg hogy ha adtak ki belőle olyat gyárilag,tehát mondjuk az én esetembe a 7személyest 5személyessel is akkor nem kell hozzá semmi,annyi a lényeg hogy a kpm-nél kell vizsgáztatni.De semmi átalakítási engedély semmi fiszfasz nem kell hozzá,így volt ez 3 éve is.
Kik mondják ?