Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hogy került rá az a szürke barkas? 🙃😃😃
Majdnem.
Igen ismerős, a karib szigeteki óceánpart lehet a win95-ből. 🤔
Windows háttér.
Nem a szagra gondoltam.
Na. 262 km.
ha csinálok valamit akkor már nagy dolgot csinálok
nem hidrogénes lufit gyújtogatok gyertya lánggal 😂
Ha hosszan akarnám kifejteni, azt mondanám, "ezen a fórumon elképesztő méretű és sokrétű tudás összpontosult"
Ha röviden, akkor meg azt, hogy "elképesztő"😁
Inkább tolatásra kellett volna fogni azt lehet, hogy elhitték volna 😁: https://www.vezess.hu/vezetunk...
Nálad, de Ininél nukis lesz az. 😆 A láncreakcióhoz meg szerintem ragaszkodna mert konzervatív hozzáállású. 😁
Egy pár kW-os hidrogén generátor nem termel túl sok hidrogént. Max a fészer ablaka törik ki. 😁
Azért is kell egyből feldogozni, hogy ne halmozódjon fel.
Ez kémiai reaktor, nem nukleáris. Hidrogén és CO2-t reagáltat úgy hogy metán és víz lesz a végtermék. Ez nem kifejezetten robbanás veszélyes reakció. Ha azt akarnék akkor Nitrogén és Hidrogénnel csinálnám. Annak 500fok és 200BAR nyomás kell és ammónia keletkezik vas katalizátor jelenlétében. Ammóniát könnyebb tárolni, de problémásabb mint a metán, és nem lehet közvetlenül elégetni, előbb vissza kell alakítani hidrogénre.

Ha nukleáris reaktor akarnék, akkor thoriumosat csinálnék, mert ahhoz könnyű hozzájutni, és az uránnal ellentétben nincs láncreakció. Külső neutron gerjesztéssel lehet fisszióra bírni, arra meg egy kis teljesítményű hidegfúziós neutron generátor is megteszi. 😁
amúgy nem értem ha tákolás van miért gondol rám mindenki
mindenhez is értek, most pl a villanyhoz 😂
Pécs környékén is lehet trágyázni és ott még biztos lenne némi érc.
Nála simán az lenne mert nem érné be a Laci által leírttal hanem amit talál akár régi uránbányákban is abból csinálna valamit aminél a lényeg, hogy nagyot szóljon ha szólni kell. 😆
azért ahhoz hogy repüljenek a környékbeli falvak igen komoly mennyiségű urán kell, ennyit lehetetlen beszerezni trágya hordásból
Nagy szerencsénkre ez nem sugárveszélyes reakció. Max a sufniját.... vagy a telket repíti a levegőbe. Vagy a fél utcát. :D
A házi reaktorral az a baj, hogy Ini formák is elkezdenek maguknak építeni, kerít valahonnan uránt meg a franc tudja mit és nekiáll tákolni egy kis paksot a csatornaparton oszt ha nem sikerül repülnek a környékbeli falvak és a sugárzástól elefánt méretű disznók vadásznak majd rájuk. 😁
szembe van 4 ló, a szomszédom lpg-t ereget sokszor órákig, párszáz méterre párszáz tehén
csomó idióta kutya a szomszédokban
engem már kurvára nem zavarna egy metángyár, még lopnám is gumi slaggal 😆
En pl. - meg gondolom sokan - szeretnek, ha a fotelvirologusokat kovetoen most egy autodidakta vegyipari mernok uzemeltetne egy hazilagos vegyi gyarat a szomszedban.
metánt hol tárolod? mert azért kell párszáz köbméternyi tartály hozzá
rómától délebbre ezeket meg lehetne oldani, de itt nálunk esélytelen, legalábbis dolgozói fizetésből
mert csak a villanyt még meg lehet oldani szigetben, igaz ez se lenne semmivel sem olcsóbb mint a közüzemi jelenleg, mert télen nem ritka a több hetes napmentes időszak, ekkor azért zúgatni kell az aggregátot minden nap órákig
Szerintem ez beválhat....az arcodon már elég vastag, valahogy a talpadra is sikerülni fog. 😆
Majd novesztek bűrt a talpamra,lenyeg hogy te fizess,sokat. 🤣
A balettcipődre is be fogják vezetni. Mit gondolsz? Ingyen koptatod a járdákat? Mocskos potyaleső! 🤣
Ha nem vagy full szigetes, akkor úgy is elhasználod. Viszont én nem vagyok annyira biztos, hogy ne lehetne leválni néhány év múlva.
Kéne csinálni egy kis méretű sabatier reaktort, azzal lehet metánt gyártani a felesleges nyári energiából, aztán télen lehetne vele fűteni meg villanyt termelni amikor épp nem süt a nap.
Utána néztem. Hidrogént és CO2-őt 10-30BAR környékén felmelegítesz 300-350 fokra.
Érdekes módon a túl meleg sem jó a reakciónak és hatékonyabb, ha a termelődött gázt vissza hűtöd 100 fok alá.
Katalizátornak Ruténium, vagy Nikkel kell még. A Ruténium katalizátorra még nem találtam forrást, meg valószínűleg drágább mint a platina, (amúgy valószínűleg a platina is alkalmas lenne mert a hidrogén ezzel a fémmel is szívesen vegyül) de nikkel az könnyen hozzáférhető, még ha nem is olyan hatékony. Szóval semmi extra amit nem lehet megcsinálni házilag. Nagyobb gond, a légkörből CO2-őt desztillálni.
És nevezhet hülyének Zoli, de ha valamit elkezdek fejleszteni, az pár év múlva megjelenik a kínaiaknál olcsóbban. Szóval nem is kell megcsinálnom csak elkezdeni, aztán megrendeljük a Bangoodról 🤣