Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hétvégén befogja valaki a ménest , ha igen , merre ? 😏
😂
Nem is igaz, mert szombat.
A VTSZ-nek (már) nem sok köze van a vámhoz... de ezt 20 mp guglizással is kideríthetted volna, mert láthatóan nem tudod, mi az.
Nem akarok én belekötni,ez tény,te emlegettél vámtarifát.Én csak visszakérdeztem ezzel kapcsolatban.
Vámtarifa?
De írtam ELŐTTE, hogy valami jelző (azonosító), besorolást segítő, vagy cikkszám vagy akármi ilyen.

Úgy sem tudsz belekötni, mert nem fog érdekelni.
EU-n belül vám?
Azért a dolog kissé árnyaltabb ennél, ugyanis csak az a "gagyi opel corsa" lehetett kishaszongépjármű, aminek valamelyik/valamilyen jelzőszáma (vámtarifa?) ezt lehetővé tette.
A sógornöm és a férje vett egy helyi márkakereskedőtől egy ilyen kisautót, (nem corsa, másik fosadék), két ülés, elválasztórács, visszaigényelték az áfát, stb.
Aztán amikor öt éves lett volna (elévülés, ugye), pár hónappal azelőtt a vállalkozásuk kapott egy célirányos apeh ellenőrzést, kifejezetten a gépjármű vásárlással kapcsolatban. Kiderült, nemcsak ők, hanem mindenki, aki ettől a cégtől vett kishaszont. A trükk az volt, hogy sima személyautóból kivették a hátsó üléssort meg tettek bele rácsot, eladták kishaszonnak, így egy kis plusz forgalmat generálva. Az apeh egyszer ezt kifigyelte, végigkövették, a sógornőm az áfát és annak a kamatait, valamint talán az elszámolt költségek és a máskülünben elszámolható költségek különbözetét meg visszakérte és kapta.
Pentek.
Má' megen mi van? 🤨
de csak azért mert ezeknek a dolgoknak az engedélyeztetési eljárását már végigvitték a hatóságoknál
pl csomó kocsi lehet 2 üléses teherszállító is még egy gagyi opel corsa is
amikor régen a gázcuccok sorozat engedélyeit csináltam fel kellett sorolni minden gázkészüléket, tartályméretet rögzítőelemeket (készülék elhelyezési helyeket) amik kaphatóak voltak és és utána bármit tehettél bele mert benne volt a sorozat engedélybe
ha egyedi engedélyezés volt az 2-3 lapba belefért a sorozat engedély meg 70+ lap volt
Be kell látnom, hogy nem volt igazam.
Nem, arról volt szó hogy az autóban szállítható személyek száma le van csökkentve egy olyan számra amivel azt az autó típust szintén forgalomba hozták,fogd már fel,ehhez nem kell átalakítási engedély!Majd ha olyan ülést raksz bele amivel nem forgalmazták,akkor majd kell,de ha a hét ülésből kettőt kiveszel és marad benne annyi amennyivel szintén forgalomba került az a típuse,akkor elballagsz vele a kpm-hez és gond nélkül levizsgázik 5személyre.
Nem terelek,újra idézem az írásod "Ezen átalakítások zöme előzetes átalakítási engedéllyel történik. Ide tartoznak az olyan autó átalakítások, mikor az autó egyik, forgalmiban jegyzett fő paramétere megváltozik"Te írtad......
Nem mondtam hogy mindenhez, ezt te magyaráztad bele... vonóhorogott se mondtam, arról volt szó, hogy a szállítható személyek megvaltozasahoz kell az engedély.
Megint terelsz.
Miután a belsőégésű motorok fogyasztását is wltp szerint adják meg,vagyis mérik.2017 után.Ugye itt jött a szopás,ha egy autón van vonóhorog,akkor annak a vontatmánnyal együtt is tudnia kell a környezetvédelmi normát,mivel bizonyos autók bizonyos motorral szerelve ezen elhasaltak,így azután büntetést kell fizetnie a gyárnak,de csak a vonóhoroggal ellátott vagy előkészített autó után kell fizetnie a büntit.Szóval nagyjából a 17utáni autók között érdemes keresni,de gondolom régebben is volt ilyenre pl,csak annak más oka volt.
Pedig jó lenne tudni mert tényleg nem túl régi dolog.
Nagyon rég.
Ok, de mióta van ez? Legutóbb sok linkkel beszéltünk erről.
Nem.Nagyon sok volt,van ami nem vontathat.
Igazából erről is a nagy zöldülés tehet
Mondjuk ez csak talán 4 éve van, de mikor erről irogattunk pár hete rendesen meglepődtem. 🤨
Kivéve amelyik nem vontathat mert az adattáblán 0 kg szerepel.
Remenykedem hogy van csillagszemű aki nem olvassa ezt a boomerkeltetőt. 🤣