Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Idézlek,ismét:"Ezen átalakítások zöme előzetes átalakítási engedéllyel történik. Ide tartoznak az olyan autó átalakítások, mikor az autó egyik, forgalmiban jegyzett fő paramétere megváltozik"Te írtad......
A vonóhorgok sorozatengedéllyel rendelkező felszerelések.Semmit nem kell vele tenni,csak a hozzáadott papírral beiratni a forgalmiba.
Persze a galagonya otto heftel zartszelvényből valamit akkor kell ra mindenféle engedélyt csináltatni.
Furgonból lakóautó,ami általában több személy szállításával jár megoldható személyautóvá változtatás.Ez sem egyszerű eset.
Már rajtam kívül ketten mondják, hogy a horog más téma... de lovagolj csak ezen, ahelyett, hogy büszkén veszítenél 😄 pedig elhiheted, nem szégyen az, ha valaki valamit rosszul tud.
De, ahogy Ini is írta.
Így van,de az nem átalakítási engedély.
Idézlek:"Ezen átalakítások zöme előzetes átalakítási engedéllyel történik. Ide tartoznak az olyan autó átalakítások, mikor az autó egyik, forgalmiban jegyzett fő paramétere megváltozik"Nem terelek,a vonóhorog is egy pl.Szóval szerinted ahhoz is átalakítási engedély kell?Mert az írásod szerint igen.Nem pajtás,új műszaki és új forgalmi.....maradjál a gomb nyomogatásnál.
2-ről 5-re?Igen,írtam is hogy felfelé macerásabb.De fordítva nem,főleg ha az adott típus így is úgy is kapható,kapható volt.
de csak azért mert van hozzá típus engedély
szóval már a gyártó megcsinálta ezért nem kell a tulajnak az egyedi engedélyekkel szarakodni
ezért nem tudsz hivatalossá tenni egy papír nélküli horgot hiába van a felszerelésről papírod
pl nekem is van a kocsin utólag felszerelt de gyári gallytörő de mégis le kell venni mert a forgalmiba nem lehet gyártói dokumentáció nélkül beírni
csomó emberbek ugyanilyen van, ugyanilyen számokkal de baszhatom ha nincs papír
Én emelőfal felszerelést, nem volt egyszerű és olcsó, terveztetés mérnökdíjjal, felszerelési nyilatkozat hivatalos szerviztől bla bla bla...billencsátalakítás platósból gyári cuccokkal is hasonló.
Igen csak a beszerelési nyilatkozat engedélyes beszerelőtől automatikussá teszi az engedélyt.
Nem horogról volt szó, hanem szállítható személyek számáról... terelsz, mint egy puli 🤔
Egyébként egy Nissan Vanette Cargó 2-ről 5-re alakítását már végigcsináltam eccer.
Tehát annyi van amit a netről összeollózgatsz.... 🤣Szerinted egy vonóhoroghoz is átalakítási engedély kell?
Nincs mit 😄 Nekem is első dolgom kiszedni a középsőt, nagyon ritka, hogy ott ül valaki, és sokat kitakar még lecsukva is. Aztán persze elfelejtem visszatenni...
A müszis srácok haverok, átmentek a szervízbe, és hoztak egyet a fotózásra 😃 Igaz, nem bele való, de odacsukva az üléstámlával a szárát tiszta gyárinak nézett ki 🤣
Van, itt írtam le 10 sorral lentebb.
A törvényben is benne van, ha a forgalmiban szereplő bármely paraméter megváltozik, az előzetesen engedély köteles.
...de lehet, a tűzoltók kivételek....
Én nem arről beszélek, hogy 7-essel járkálsz 5 üléssel, vagy 2-vel, az szabályos, de vizsgára annyival kell vinni, ahány a forgalmiban van - vagy átalakítási engedély... ennyike.
Van gyakorlati tapasztalatod ezzel kapcsolatban?Mert nekem van.Szóval ne erőltesd,te csak foglalkozz a segélyhívó gomboddal!
Sőt,le kellett kaparni a peugeot boxer jelzést a hátsó ajtóról,illetve hiányzott ugyanarról az ajtóról a díszléc mert lezúzta egy kia.Kétoldalassal felheftelve már jó volt.Ellenben a rolytosra rohadt küszöbperem és a belűlról kifele hólyagos küszöb simán átment mert volt rajta egy réteg radiátorfehér spray.
Na, ezt a fejtámlát jó, hogy mondod. A hátsó padról levettem őket, hogy jobban kilássak hátrafelé (ketten vagyunk, soha nem ül hátul senki), de akkor vizsgára visszateszem.
Köszi!
Minket is, a Vivaróval. Motorcsere volt, ezért be kellett menni hatósági müszire. Ember ránézett, egyből mondta, hogy kell az összes ülés (ki voltak épp szedve) Szerencsére nem buktatott, azt, mondta, hogy menjünk el érte, ő egész délelőtt itt lesz. Így is lett. Mikor visszaértünk, intett a sor elejére minket.
A motort meg se nézte.... 😁
kizárólag segítő szándék vezérelt - mert hülyeséget beszéltél megint 🤣
Sztem ezt ne erőltesd 😃
Vissza bizony... sőt, még a kivett fejtámlát is, mert különben bukó a vizsga. Ezen még a bónusz 10ezres se segít, mert le kell fényképezni...
nem lehet hanem biztos
isnerőst elzavarták a műszakiról mert nem volt benne mind a 7 ülés
Kösz hogy szóltál, de nem kérdeztem
"2. típusba tartoznak azok az autó átalakítások, melyek engedélyeztetésére csak a Nemzeti Közlekedési Hatóságnál van lehetőség. Ezen átalakítások zöme előzetes átalakítási engedéllyel történik. Ide tartoznak az olyan autó átalakítások, mikor az autó egyik, forgalmiban jegyzett fő paramétere megváltozik. Mint például a jármű mérete, szállítható személyeinek száma vagy a súlya. Az egyik legnépszerűbb átalakítási engedéllyel történő autó átalakítás az „autóültetés”, mikor is megváltozik a jármű mérete, helyzete."
csakxólok...
Szerintem ami a forgalmiban be van jegyezve ahhoz képest bármilyen állandó változtatást engedélyeztetni kell bár ha gyárilag kivehetőnek minősülnek az ülések akkor gondolom nem, de vizsgára lehet, hogy vissza kell tenni. 🤔
En pl siman ketulesest csinaltam a furgonbol.
Egy balost kellett kozepesen atalakitani.
Vizsgara megy vissza a pad,kb 15 perc.
Nem kell hozzá.Mivel az ülések nem fixen vannak rögzítve.Nekem az alhambra 7 személyes,de bármikor vizsgáztathatnám 5személyesre, csak ki kéne vennem két ülést,visszafelé macerásabb,ott már ellenőrzik a biztonsági övek meglétét.Ennyi erővel nem járhatnék kiszedett ülésekkel sem.