Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Van gyűjtő kamion,azt nem tudom hogy motort mennyiért hoz el,de pl autót velencéből 120ért hozott haza,csak ugye az nem hoz utast.
4250kg-ig.
A furgon 2,2 tonna.Tehát vontatással vezethet a delikvens 2 tonnát a futóval együtt.Egy nagyobb autószállító futó passz mekkora 3-400 kiló?
Én mentettem motorost szűken kijött a biztosító árából,de csak mert egy jószívű marha vagyok.Horvátból.Minden más opcióval a 700 eurós biztosítási limiten kívül fizetnie kellett volna a tulajnak 100e-ren felül.
Én viszont nem vagyok számlaképes,és hétközben tuti nem tudok sehova menni.
ezeket régen ismertem meg beszéltünk is, többször is mondta hogy hozott haza motort
az árat nem tudom sosem kérdeztem
A B96 jogsival valami 4200 valameddig kitolható a futó+furgon.
Az volna legjobb, mert 800 km távval számolva (legrosszabb eset, és ugye az 1600 km út a szállítónak) 320-350 alatt nem láttam.
A tapasztalatom hogy tudna lenni,de gyakorlatban meg lófasz a dolog.Perszen nem 190-el fix trafi alatt,de hogy 80-al szüttyögés lett belőle az vérlázító,menjenek rollerrel. 😆
Bérelj egy furgont,napi 25-30+üzemanyag.És elmegy érte aki tud.
Fuvarozó annyi van, hogy még szállítást is vállalnak viszont itt az árról lehet inkább szó.
https://m.facebook.com/profile.php?id=100057055225921
régebben ők mindent is elhoztak heti rendszerességgel volt olasz kanyar
Az egy régi szabály ami a BE bevezetésével megszűnt, de nem azért vette le mert nagyobb jogsi kellett hanem mert tachográf köteles lett ezért vettem le akkor az ivevomról én is.
Ahhoz bőven elég.
Bevált nincs, nagy futóm van amire ráfér 2-3 gép is vagy kisebb amire 1.
de egy 750 es futóval akkor elég a b jogsi attól nagyobb meg nincs itthon
csak azért mert régebben ismerősnek a transporterről le kellett a horgot venni mert ahhoz c jogsi kellett holna ha rajta hagyja
Mekkérdem, hátha...
Motormentőt tud itt valaki, beváltat? Olyat, aki nem 380-ért hozna Pestre olaszból egy elromlott motort? Neten nem sok értelmeset talátam.
B+, azé nem sietnek, mert nem kell nekik következő munkanap reggelre hazaérni 🤣 Egyébként a "sietésből" a legtöbben kinőnek, meg aztán az osztrákban nagyon drága tud lenni... buzi sok kamera van szétszórva..
Neke, pl. 1514kg az önsúlya így ha vontathatna 1.5t-s (1180-at húzhat) futót akkor az még beleférne, de 1520kg-st már nem illetve B.E.-vel igen.
Ha fullra kihasználod akkor nem. A lényeg, hogy a kocsid önsúlya mindenképp több legyen mint a futó összsúlya és ezek együtt ne lépjék át a 3.5t-t.
nekem 2590 a kocsi össztömege aztán 2800 kilót húzhat
ehhez nekem a sima b jogsi nem elég?
Laller, az utánfutó vontatáshoz találtam még egy részletet, hogy mikor elég a b a 750kg felettiekhez, tehát van egy alsó határ is nevezetesen, hogy a vontató jármű önsúlyának többnek kell lennie mint a vontatmány megengedett legnagyobb összsúlya és összesen a kettő legnagyobb összsúlya nem haladhatja meg a 3.5t-t. A 4250kg max. a 3.5t-s össztömegű vontató jármű + 750kg-os vontatmányra él más esetekben kell a B.E. jogsi.
Nekem még az sincs. 😆
Amúgy a hétfői menet alapján konstatáltam hogy a legtöbb motoros tényleg bénítóan lassan szüttyög.
Főleg a cruiser-es have mögött bóklászó kamuendúrós párosok.
De a simán csak kamuendúrósok és érdekes mód az utassal bűrruhában szüttyögő sportmotorosok se túl gyorsak.
Valahogy mindenki belassult konform sebességre.
Mint az autós aki max 90 helyett csak 70-el megy valamiért.
Az elég ványadt,de ha élvezték az a legjobb mert többet akarnak belőle.
azért egy olyan motor amin van hasidom nem feltétlen endúró
Ma elhoztam a vizsgabázisról a z300-at, újra kiderült, hogy jobban megy mint várná az ember, jobb lenne ezzel melóba járni mint a burgonyával, de hát a kor miatti kényelem elvárás miatt az marad.
A két 125nek próbáltunk könnyitett utvonalakat találni de azért küzdelmes egy olyannal a nem sik ut. Ellenben remélem tudtak hasznosithatót tanulni. Mindenesetre élvezték, meg volt életük első hágója önállóan.