Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Dehogy,te mondtad hogy gyalogolok. 🤣
Te is, de én még mindig ingyen fogok tankolni. 😁
pl egy jelentős alapdíjjal már meg is szopattak mindenkit
10 ezer az alapdíj és ebben van "ingyen" 250kwh
full szigetüzem nálunk meglehetősen drágán kivitelezhető
Útdijat fogsz fizetni km-re gps alapján. 😆
Ha az elefantnak balettcipoje lenne fellephetne a moszkvai balettben.
Amikor a kepen lathato helyen voltunk, akkor tuti a tomeg miatt, mer amig vartunk, addig egyesevel jovogettek lefele, es egyszer csak olyan 8-10 auto akik elol alltak azok megindultak felfele. Csak latszodott, hogy ilyen utemben som ora mulva mehetnenk fel, ezrt hagytuk ott.
Ha gyalog járnál még többet megspórolhatnál.
Aztán lekapcsolják a napot ha nem fizetem? 😆 ez ebben a szép, az üzenanyagok esetén volt mihez kötni, volt függés. Nap esetén nincs. Az 5 forintos átvétellel is csak azt érték el, hogy mindenki akkus rendszereket vesz és nem termel vissza. Mire lejár az utolsó szaldós ideje is, addigra az MVM komcsi időkből itt ragadt monopoliuma úgy, jár mint a Matáv a túlárazott vezetékes telefonjával a mobiltelefonok mellett. A kutyának sem kellett. Persze lehet baszakodni a polgárral, csak nincs mire.
Azt nem a tömeg miatt zárják le. Ez egy zsákutca amit a téli időjárás rommá ver és nem nagyon kapkodnak a rendrakással. Pl emiatt nem lehet évek óta felmenni a tetőre mert a kőhordalékot meg a szétbaszott utat nem rakják rendbe. Ami könnyen megoldható eltakaritják amikor kedvük van aztán akkor felengedik a népet.
Hát a várakozásoknak megfelelően le volt zárva...... viszont odáig jót mentünk meg vissza is.
Szerintem amennyit rakoltottel a kocsira,napelemre abbol ket eletemet tankolhatnam meg 3x ujragyartanam az aszmat.
Szoval de,kibasztal magaddal.
Valoszinu,de akkor semmi sem volt se lenn se fenn,es par hulye motoroson kivul senki sem volt fenn.
Nyugi, előbb-utóbb kitalálják, hogy valami bányászati díj-hoz hasonló jogdíjat fizess a napelemed után, havonta és m2-enként...
Nem bányászhatsz ingyen, nem termelhetsz ki termál vizet ingyen, azt gondolod, hogy a napra nem vetnek majd ki valamit? Bár már műxik a lerablás valamilyen szinten (5 Ft-ért átvett és 60-ért eladott áram 😄) de ez még csak a kezdet...
Mi 95-2000 tájékán vettük a Skodámat gázosan. Volt 1-2 LPG kút, de azzal is fele annyi volt mint benzinnel járni. A palack ahhoz képest volt olcsóbb, aztán túl sokan csinálták megdrágították azt is. Talán valami rezsitámogatás volt a palackos gázon, ami a kúton tankolton nem volt.
De amíg ment addig tényleg villanyautó árban lehetett eljárni vele 😁 és az átalakítás sem volt drága még.
Aztán az E85-el is ez volt. Fele annyiba volt, aztán amikor sokan rájöttek hogy a régebbi autók simán mennek vele, gond nélkül, közte az F Astrám is, akkor azt is megdrágították.
Villanynál is nyilván van erre esély magyarországon, ahogy a nyilvános töltők nálunk a legdrágábbak, de a többivel ellentétben ez napfénnyel is tölthető így nem tudnak annyira kibaszni velem.
Nem kellett a táblát látni, ott állt kb. 50 autó meg a sok balfasz. Egyből gondolni lehet, hogy az út zárva, vagy baleset vagy valami.
Talán 11 éve voltam ott utoljára, de ezt a táblát nem láttam viszont a keskeny út miatt tényleg veszélyes mikor tömeg van.
Ez? mert ide nem jutottunk fel, zárva volt a tömeg miatt, vártunk aztán megfordultunk inkább, haladtunk a cél felé.
94'-ben alakíttattam át támogatással az első Zukomat gázosra és biza az átalakító rögtön kínálta is az átfejtőt, sok választás nem volt mivel ha lett volna is kút az 2-3x annyiért adta mint a palack volt, de ez változott, ma már a palackos drágább mint kúton tankolva.
Mangart,regebbrol.
Mi az hogy nem volt LPG kút? Palackot sok helyen cseréltek 🤣
Ismerősnek kétütemű Wartburg volt gázosítva, volt egy külön olajbefecskendezője. Bent volt a palack a kombiban a szem előtt. Rendőröknek meg eszébe sem jutott hogy a kétütemű lehet gázos, így nem is basztatták 🤣
Hát ez de jó, hol van?
jaaa
a zilt benéztem, azt hittem az újkori gázos dolog
hát régen nem sok lpg kút volt, amikor mentünk miskolc rallyra teli volt a kocsi gázpalackkal
de már ez sem a zil-es időkben volt
A benzineseket alakították át általában dieselre ( ifa vagy dac motorral) vagy maradt az eredeti és lpg, de hiába volt ez a jobb mivel akkoriban kevés kút volt ezért mire érdemes lett volna a dolog addigra kikoptak a zilek ami azért nem is akkora baj. 😁 A gázolajat meg akkoriban nem lopták mert olcsó volt, az a 90'-es évek közepétől lett drága na meg addig volt a fűtőolaj amit egyszerűbb volt beletankolni mint szivornyázni és kannázni.
jó is volt az
5 liter gázolaj spórolás volt 5 liter lpg felhasználás mellett, és sokkal jobban ment
csak nem szerették a sofőrök mert nem tudták lopni a gázolajat miatta és ezer féle módon tiltakoztak ellene
😆 Régebben valami pesti vasas cég 2 csőszállító zilt lpg-re alakított át és még pár éve is láttam egész jó állapotban az egyiket.