Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Csak vadkapitalizmus létezik - meg persze monopólium, amit "szabad versenynek" hívnak - végülis csinálhacc egy közösségi oldalt, vagy egy keresőt, és versenyezhetsz a faszbukkal vagy a guglival - nem tiltja semmi 🤣 az Amazont meg az íbéjjt is megpróbálhatod lenyomni... 😁
Ne mond már. Hát látjuk a példát hogy a gázszereléssel is lehet milliárdos valaki 🤣

De komolyabban, egy jó szakember, akár kőműves, villanyszerelő, simán tudja hozni, ha van esze, és nem alkalmazottként hanem vállalkozóként dolgozik, de persze ez sokkal több munkával és stresszel jár, amit sokan nem akarnak, vagy nem tudnak megcsinálni, ahogy te sem...mondjuk én sem, de engem jól megfizetnek alkalmazottként is. Valójában Pipinek lehet több vagyona van mint nekem, de amennyit gürcöl vele, megint nem irigylem tőle, főleg hogy élvezni sem tudja.
Javaslom, olvasd el az orosz lidl történetét, ami elvileg most érkezik Magyarországra.
Gb/1000 Ft? Azzal már 95-ben is kiröhögtek volna... 🤣 akkoriban valami 2 Gigás winyót reparáltak meg az egyik ismerős cégemnek, 100 rugó körül - mondom 95-ben...
A Kürt is állami és banki megrendelésekkel kezdte, szóval volt ott is indító rakéta... de legalább jól csinálták, ez tény.
én mindent értek, azt is hogy ez működik jelenleg
de akkor is csak az a két módszer szerint lehet sok pénzed
és a sok pénzt itt nem arra kell érteni hogy van 2 házad meg 3 tesla kocsid, ezt munkával simán el lehet érni, persze nem egy kőműves segédnek, vagy egy bugyi árusnak a piacon
Ja, csak nehogy egy formázott vagy makro-s ms offices adatbázist vagy táblázatot elküldj egy libreoffices valakinek, aztán azt visszakapva megint megnyitni egy ms officéval.
A multiplatformosság nem használ ennek.
Az amúgy az "Aranyember" regény alaptémája is.
Abban van ez a szöveg, hogy aki gazdag az lopott. Ha nem ő akkor az apja vagy a nagyapja. 😆
A Kürt nem lopás, mert bárki utánuk csinálhatja. Persze sok tudás, tapasztalat, meg munka kell hozzá, de nincs semmi titok.
Még én is elég sok adatot megmentettem különböző trükkökkel hibás winyóról, szóval igazából én nyúltam le pénzt a Kürttől 😆
Billgeci, azért lopás, mert monopol helyzetet teremtett, és elég nehéz elkerülni, ezért lehetnek pofátlanok, és bár vannak alternatív operációs rendszerek, de mivel a világ nagyrésze windowst használ, erre készülnek a programok többsége.
Bár szerencsére olyan balfasz az MS, hogy pl. az Office-t elcseszte, így már a LibreOffice ami ingyenes, gyakorlatilag jobb egy otthoni használónak.
Én a vélemény különbözősége miatt az életemben nem haragudtam senkire,, sőt, inkább legyen ellenkező véleménye, mintsem a vélemény álcája alatt követelőzzön.
Tehát egy leszármazottnak ki adjon - akár mindent - ha nem a szülője? Ha más nincs ilyen szerencsés lehetőségben, akkor ne kapjon az sem, aki amúgy kaphatna? Tehát létezik-e tisztességtelen mértékű örökség?
(Most senkitől nem kell a szöveg, hogy lopták.)
Minden terméket annyiért adnak, amennyiért megveszik.
Ha a 3 forintosat el lehet adni 300 ezerért, akkor kell csinálni egy másik vállalkozást és el kell adni 10-ért, 150-ért, 1000-ért, 50000-ért.
A tisztességtelenség ott kezdődik, ha ennek ennyiért adja a másiknak meg annyiért.
A vállalkozó NEM a te boldogulásodért lett vállalkozó.
Majd amikor a vállalkozó a reckírért, az előre betett vagyonért, a felvett hitelért annyival vállal csak többet nálad, amennyiért te a 3 forintost tisztességesnek gondolod, akkor számonkérheted az árképzést.
Az ugye nem lenne TISZTESSÉGES, ha évek, évtizedek munkáját, a teljes vagyonát, házát tenné letétbe a banknál azért, hogy egy kicsivel legyen csak jobb annál, aki otthon ül és meghatározza, mi a tisztességes árképzés.
Elnézést ha félreérthető volt, nem erre utaltam. Nekem biztos nem hiányzik és nem is fáj. A hozzáállással van inkább gondom.
Az a baj, hogy nem érted a kapitalizmust. Persze nem a vadkapitalizmust, amikor piaci fölényükkel visszaélnek, hanem a normál piaci folyamatokat. Ez azért jó mert ez a legtermészetesebb és önszabályzóbb gazdasági rendszer, minden másból csak a baj szokott lenni.
Valójában pont ezért ez az igazságos rendszer.
Elmondom miért. Ha valami 3 forintért előállítható és 300ezerért adod, és meg is veszik, akkor iszonyat nagy hasznod van rajta. Ezt valóban nagyon durva extraprofit. De nem igazságtalan. Ugyanis ha ennyit lehet keresni valamivel, akkor más is fogja csinálni, mert más is akar hasznot. De amikor már ketten vagytok ás kevesebb a vételi szándék mint amennyit legyártotok, akkor csökkenteni kell az árat, mert így majd többen fogják megvenni. Ez addig folytatódik, amíg el nem éri a teljes előállítási költséget. Valójában hosszútávon minden termék az előállítási költségen fog elkelni, ha dolgozik a kapitalizmus.
Igazságtalanság az, amikor nem hagyják dolgozni.
kizárt mert a tisztességes ember nem húz le másokat, szóval a 3 forintos terméket akkor sem adja 300ezerért ha sehol nincs máshol és sorban állnak érte
lehet ezer féleképp magyarázni ezt a működő piaci magatartást, de a tisztesség és az etikus nem fog benne szerepelni
Kizárt a tisztességes úton történt meggazdagodás?
Ja, hogy a felmenőktől kapottra gondoltál? Mondjuk az is hiányozhat annak akitől valamilyen módon az előd szerezte. Hiszen van az a mondás amit én lord Byronnak tulajdonítok (ennek ellenére ha rákeresek csak én jövök fel forrásként vagy 15 éve 😅) nevezetesen a nemes/atisztokrata az aki arra büszke, hogy már az apja és nagyapja is lopott. 😏
Dehogy. Itt szó volt, hogy ki-mit kapott a felmenőitől - mert úgy könnyű - én csak rákérdeztem, hogy az hiányzik-e valakinek, mert ha nem, kinek- és miért fáj?
ez nem visszakérdezés, csak egy vitaindítás lenne
Ugye, hogy kellemetlen neked, amikor a saját véleményedet pontosítva visszakérdezem?
Hát ez azért nem így van szerintem, mivel nem kötelező igénybe venni a szolgáltatásukat így nem lopás a jövedelem hisz aki úgy érzi sok az nem bízza meg a vállalkozót, ha bármilyen módon egy vállalkozás monopóliumot kap meg ilyenek az már nem tiszta pénz, de ilyet nem ismerek. 🧐
mint már írtam leszarom a vergődésed, csak most nem választékosan írom 🤣
Tehát az a rendes (aka nem lopós) vállalkozó, aki megkérdezi tőled, hogy te mennyit szánsz rá és annyit is kér? persze azzal mi lesz, aki a gyerekének a gyógyszerére hivatkozva nem szeretne semmit, hanem majd egyszer?
ha belegondolsz az is egy esete a másoktól elvesz dolognak, mert ugye ha a mentés nem 1000forint lenne gigánként (és teljes hdd kérik a pénzt) akkor nem lennének kőgazdagok
de ugyanez vonatkozik a billgéc és társaira is
és evvel nem azt mondom hogy csinálják önköltségi áron+1 forintért csak annyit hogy ez is a másoktól elvesz kategória mert vissza tud élni a monopól helyzetével
És igazad van ritka kivételekkel mint pl. Kürt kft akik a vinyómentést fejlesztették így világhírűek lettek, de rajtuk kívül ez keveseknek sikerült és tényleg csak olyanok vannak akik vagy ellopták valahogy valakitől vagy nem fizették ki nótoriusan az alvállalkozóikat ami végülis ugyanaz.
Gondolom nem.