Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

3-4 évesen már egy jónevelt gyermekkel semmi gond nincs, max annyi hogy úgy kell a programot szervezni hogy délben kell neki pár óra pihenő
de
az elmúlt 10-15 évben nagyjából egyetlen jól nevelt gyermeket nem láttam, nagy divat lett hogy minden úgy van ahogy a gyerek szeretné, és emiatt mindent beáldoznak
pl havernak ha kitalálja a gyerek hajnal 1-kor hogy ő játszani szeretne akkor apuci anyuci felkel és játszik a gyerekkel
aztán meg egész nap majd összesik mert aludt 3 órát
de ezen kívül vannak sokkal megbotránkoztatóbb dolgok is és az hogy ha nincs kedve fürdeni akkor nem fürdik ez nem tartozi közéjük
de a rokonságban is látom hogy apuci-anyuci teljesen kivan a gyerek miatt mert nem bírnak velük, közben meg saját faszságaik levét isszák
sokan azt hiszik a kisgyerekek hülyék, ez nem így van mert szörnyen okosak már 2-3 évesen is, azért az az 1300cc működik a fejben és attól hogy nem tudja mi oroszország fővárosa még remekül tud kombinálni
pl én 20 másodperc alatt megtanítottam mindkét kiskölköt hogy a cuccaimhoz nem nyúlhat, és azóta se piszkálnak semmit sem
szóval simán lehet bármit is csinálni a fiatallal is, ha a szülők nem idióták
mamlasz sárga lesz az irígységtől. 😅 Azt hitte ez a szánalmas figura, hogy valamiben végre erős, hogy a neje utatgaztatta egy-két nem jelentős helyre közben még ebben is lenyomom 😂
😅 baszki így meglesz a 25 is akár. Dél afrikáig francia sál dö gálltól 7 országon keresztülrepültem 😅
Mert hülye vagy. Én jártam Csehszlovákiában annak idején, meg voltam Cseheknél, és Szlovákoknál is mostanában, szóval ez eddig három 🤣
országról beszéltünk agyatlankám(kezeit széttáró)
persze néhány városra is emléxem de az a kevesebb. Dél afrika van meg valahogy jobban ott johanneszburg-pretória, rust de vinter, a kalaháriban meg blek rok rémlik(kezeit széttáró) Na ott országon belül utazgattunk 1000 kilométereket.(fejét fogó)
Laca áldásos segítségével lassan 20 körül járok de kell a közkívánat mert már leírni is sok(kezeit széttáró)
Falu-kisváros szintre lebontva sokaig fog tartani jász-nagykun-szolnok megye.
baszki benelux államok 90-ben majd el is felejtettem(felejtettem)
Lassan 20-nál járok segíts még egy kicsit lacám 😅 Bár az ndk-nszk-val egy kicsit beszoptam mert voltam passzauban zenei fesztiválon meg voltam cella meliszben 10 napot azt egynek kell venni sajanos(szomorú)
na baszki(fejét fogó) A yugoszláv államokban is voltam egy csomó helyen(fejét fogó) cseszkó-szlovenszkót is kettőre fogom bontani hisz a mai földrajzi helyzetről kell listát készítenem nem arról, hogy mi volt amikor a föld szárazulata pangea volt(ujjával nemet mutató)
Egy két helyre elvitt a nejed erre ne legyél már olyan büszke(kezeit széttáró) De már nem szívesen fizeti se a kóládat se a felvonódat remélem ez rémlik azért 😅
na valahol elkezdtem már kigyűjteni egy papírra mert én is kíváncsi voltam 😅
De közkívánatra közzé teszem ha ez az igény(meghajlós)
na én még egy olyan csapattal sem mennék ahol van 0-5 éves gyerek(ujjával nemet mutató) Az összes közös program összeegyeztethetetlen lenne. És nem a 6-8 órás utazás a legnagyobb probléma(ujjával nemet mutató)
na azt ki is felejtetem. Amikor dél afrikában voltam sok országon keresztül mentem 😅 Akkor több(kezeit széttáró)
Ahogy nezem egyre jobban egy katonai junta lesz belole.
Amugy az
Valami banankoztarsasag.
Mert szerinted mi?
Hát ha a klasszikus definíciót nézzük - Földközi tengerig és az Ural hegységig Ejrópa - akkor sok kimaradt: SU utódállamok (Ész, Lett, Litván, Fehérorosz) az északiak (Finn, Svéd, Norvég) két benelux (Lux, Belga) meg Dánia, Albánia, Ciprus, Írország... Bakker, ez 13, azt hittem, kevesebb lesz 😁
Mondjuk ezekbe pont egyikbe sem vágyom - ezért is maradtak ki 😁

Pipi, erre irányult a kérdésem, hogy te merre jártál? mert 15 nem is kevés. persze nem kell Ejrópára szűkíteni, ha bejártad Dél-Amerikát, az is számít 😀
Mehnhh....
egy hétig voltunk síelni
első 2 nap bebasztunk mint atom, utána a mardék napok többségén tejen és deli csokin éltünk
akkor még alumínium fóliás üvegben adták a tejet, a deli csoki meg isteni volt, hoztam is egy hátizsákkal haza
Foldrajzilag elvileg igen. Uraltol Nyugatra papiron Europa, onnan keletre meg Azsia.
Ukran europa?
Nofene.....
Most kellett picit gondolkodni, de igazából nem olyan nehéz 15-öt felsorolni. Egyszerűbb azt ahol nem voltam Európában.
Görög, Román, Ukrán, Bulgária, Skandináv államok, Beneluxból csak Luxemburg volt meg....és persze az angolok sem, de ők nem is európa részei 😁
Csehszlovákia? 🤣
Yugoszlávia és Horvátország kettőnek számít? 🤣