Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azt én is ma intéztem, kicsit jobb eredménnyel😃
Az ilyen bürokrata faxságokkal engem nagyon hamar felbaxnak, ezért ezeket inkább az asszony intézi 😁 én csak azokat, amit online lehet...
Ma voltam a dokinál jogsi alkalmasságin, 170/110-et mért vérnyomásra, azt mondja biztos csak izgulok egy kicsit 🤣Máshol ilyenkor lazán kirúgják az embert, szóval emberfüggő is, hogy éppen hogy intézik el az ügyedet.
Valamiért mindig van a magyar bürokráciában egy kis következetlenség. Egyik városban külön műszakit kértek gépjármű színváltozás miatt, a másikban meg simán átírták és mondta is az ügyintéző, hogy "ha valótlant jelentene le, csak magával cseszne ki, ha a rendőr megállítja, szóval hatezer forint lesz az új forgalmi, uram". Itt szép lehetsz, de okos nem :D
Ennél jobb csak az autópályás cég volt. Kijött a bünti, hogy matrica nélkül stb. Akkor még nem az enyém volt az autó de ezt már leírtam egyszer. Bevittem az eredeti afásvételit, amit nem fogadtak el, mert nincs rajta pecsét, hogy az eredetivel megegyező. Mondom eredeti 🙈 El kellett mennem az okmányirodába, ott a nő lemásolta és rápecsételte hogy eredetivel megegyező, ezt már elfogadták 🙈🤣
Személyi? Nekem lejárt 19-ben 😅azóta szartam rá... a jogsi érvényes helyette bárhol - az megvan 😄
Biztos ilyen is van, tőlem kérték a pecsétes papírt, hogy le lett jelentve, adatokat elenőrzött stb. Még mondta is, hogy az egyik tanúnak le volt járva a személyije stb. Szóval nem csak úgy ja jól van ha nincs hát nincs törzskönyv írták át, különben tényleg mi a fasznak kéne.
Pedig pont így csináltuk 🤣 nem jelzett vissza a vevő, hogy gond lett volna.
Tényleg nem kell, mi simán eladtuk anélkül, valahova elhánytuk 6 év alatt... beírtuk az adásvételibe, hogy nincs meg. Az új tulaj úgyis másikat kap...
Ez egy tulajos autó volt, ha 6 év alatt lett volna 5 tulaj, biztos jobban aggódtak volna ezen. 😄
Ok, tehát a válasz, hogy nyugodtan megveheti és át is tudja íratni tk nélkül mert latják a rendszerben.
Pont most van egy ismerős ebben a cipőben.
Tragikomikus sztori, mert elküldött a vevőjelölt minket, hogy nézzük meg, érdemes-e egyáltalán foglalkozni a kiszemelt motorral. Mire nagy nehezen fogadott minket az eladó, kiderült, hogy tavaly óta nem volt indítva (karbis motor) és az akksi kuka. Megoldottuk, meghallgattuk, megnéztük, szóltunk a vevőjelöltnek, hogy jó lehet a vas. Innen a vevő átvette az ügyet, telefonozgattak, ki mikor ér rá, ha tetszik élőben, el is hozza. Egy héttel később megint megkért a srác, hogy menjek el vele megvenni a motort, vigyek kölcsönakksit, hogy el lehessen hozni, prróbakör, stb. Elmentünk a második vizitre, megvolt a próbakör, nekiállnak megírni az adásvételit, stb. Épp írná a vevő a papírra a TK számát, az eladó akkor nyögi be, hogy "ja, hát az elkeveredett, nem találtam meg, de nem is kerestem sokat". Magyarul egy kvázi üzemképtelen, papírokkal mérsékelten rendelkező motort árult... Így mentünk háromszor motort venni. Röhej.

Na, szóval ő másnap lejelentette az elveszett törzskönyvet és jelezte, hogy nem igényel másikat. Ezt az adásvételibe is beleírták, az elveszett TK ténye bekerült a kormányablak rendszerébe, a motor átiratható. Már nincs az a 14 napos köröztetés, mint évekkel ezelőtt, valamikor 2021-2022 táján törölték el.

Mondjuk ez a használt motor MÁR rendelkezett törzskönyvvel, Hiei motorja meg nem. Szóval Bléddel értek egyet, célszerű megkérdezni a hivatalban, hogy ebben a konkrét esetben mi a kotta.
Egyébként szerintem nagyobb macera ez az eredetvizsgánál.Én így biztos nem vennék semmit.
Akkor otthon szüleidnél biztos csökkent a liba állomány 🤣
Csongrád-Bokrosnak híjják 😃 különben tudom, hol van, emlészem, mikor kezdtek, két konténer iroda volt... egy évig én voltam a rendszergazdájuk - szép időszak volt. Aztán sajna lett saját informatikus részlegük.
Vagy nem. De tk nélkül nincs szabályos adásvétel, pont azért találták ki anno hogy ezzel bizonyitod a birtoklást.
Amugy meg pont nem érdekel, el nem adok venni pláne nem veszek igy járművet még akkor se ha mindenki eskü alatt vall mindent közjegyző előtt mert a fasznak se hiányzik a tortura.
Nagyjából igen. Amugy hamar megjön.
Pont nyáron volt egy ilyen adásvétel, a banknál meg kellett várni mig kiadják. Addig papiron semmit nem tudott az uj tulaj.
Nem,mint írtam én nem vennék így járművet.De igen,ha elveszett,akkor azt elötte be kell jelenteni.De itt nem veszett el,csak még nem készült el,de folyamatban van,amit a kormányablaknál látnak.
Van portable KMS, fel se települ, csak elvégzi a dógát, oszt' csá. Sztem egy évig bírja - aztán megint 2 perc.
Egyébként ha nem töröd a winfost, akkor is pont ugyanúgy műxik... nem tucc háttérképet meg egy-két kényelmi faszságot átállitani, és akkor mi van? 😄
DOS 4 lemez volt, a többi kb ahogy írod. Egy win telepítésre lazán számláztunk 91-ben 10 ezret, az akkor bő minimálbér volt...
az bármikor változhat
nagy híre volt ennek akkor gyerekkoromban. Valami rémlik, hogy 25 év múlva kaptunk volna belőle áramot de a sok sötétzőld megtorpedózta. meg valami szigetköz gajdeszra ment volna ami egyébként ettől függtlenül is megtörtént mert most az van, hogy könyörögnünk kell a vízért a dunába (kezeit széttáró) Jó néhány éve eszembe jutott a téma és elkezdtem olvasgatni róla. Aztán megnéztem pár korabeli jutubos videót meg néhány évvel ezelőttit amikor megöregedetten nyilatkoztak tüntetés szervezők a juszték meg akik a szerződéseket ratifikálták. Nos az elemi lényege az volt, hogy a népnek akkor volt 40 év után az első lehetősége, hogy érdemben nyomást gyakoroljon a politikára. (kezeit széttáró) Az addigi elnyomás alatt élő néptömeg érdemben szavazhatott valamiről amire eddig még nem volt példa. és teljesen mind1 miről szavaztak. Ha arról kellett volna szavazni, hogy párizsból elhozzák az ejfel tornyot, hogy hazánkat gazdagítsa az idegenforgalom arra is nemet mondott volna a nép szóval bármire is. A lényeg az volt, hogy első alakom volt, hogy demokratikus úton ellent lehetett mondani a regnáló hatalomnak. (kezeit széttáró) ennek pont a bős-nagymaros projekt esett áldozatul. Több jutubos videót is megnéztem szerintem ezek még most is fent vannak és tulajdonképen a megszólalt szakértők arra a következtetésre jutottak, hogy nagy hiba volt kimaradni belőle(kezeit széttáró)
Ok. Írattál már így át járművet? Én igen.
Igen,de itt még csak el sem veszett,ott van a rendszerbe hogy készítés alatt.
Dehogynem,hiszen az egy adásvételi,aláírással ellátva,nem is bizonyítékként van feltüntetve,egyszerűen csak le van írva tényállásként,plusz a rendszerben utánanézve pontosan látni fogja hogy mi a helyzet.Egész egyszerűen az még nem készült el.Vagy te úgy gondolod hogy amíg nem érkezik meg a tk,addig neked meg van kötve a kezed és nem adhatod el a tulajdonod?
amúgy mi a picsának kell mindig új törzskönyv az adásvétel után?
mivel csak a gépjármű adatai vannak rajta, az meg ugye nem változik
Ezért írtam, hogy hivatalos papír kell róla hogy elveszett és le lett jelentve. Nem ráírva az adásvételire Kiss Jóska által, hogy eltűnt kredencről