Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én egy kicsit előbb , 1985-ben kezdtem teherautózni , a győri ÉPFU-nál . Skoda billencs /gömbölyű/ , fixes Maz , Kraz , Kamaz ! Aztán 85 végén már Csehszlovákiában dolgoztam Gabcikovo-ban a vízlépcsőnél ! Krazzal és Kamazzal ! 😉
Látom, mindenki emléxik, pedig ez a 94 de régen volt... qrva öregek vagytok 🤣
94'-ben már fejlődtem, ifa után zukkal költöztettem, én vezettem és rakodtam. 😁
ez a 2x író 96 körül volt 20 ért akkoriban már csak 120 volt az új
utána ment kb éjjel nappal
94 ben zsukkal maszkaltunk kiszallitasokra.
Nem én vezettem. 😆
94-ben 2. osztályos voltam középsuliban aztán olyan dolgok izgattak hogy hogy ne bukjak meg félévkor, meg hogy legyen A1 jogsim 😁
94 végén az akkor alakult cégem első komoly eladási tétele egy Plextor külső CD író volt... akkor 380 ezer... jól megjegyeztem, mert minden mozgatható pénzem benne volt, és átutalásra vitte el egy TSZ - 2 éccakát nem aludtam. Az akkor komoly lé volt (nekem)
...aztán egy hét múlva a Csongrádra jött Mars gyár vett egy DELL PC-t 500-ér... és aztán jött még a karácsony 😃
a piti nepper én voltam
hordtam haza pestről hátizsákban a cuccot itthon meg adtam el
a pesti piacot lapozgattuk hol melyik boltban olcsóbb az alkatrész
meg a használt cuccokat a petőfi csarnokban túrtuk
mekkora öröm volt már amikor találtam egy használt 2x cd írót fél havi fizetésért...
Igen, piti nepperként kezdtem 😁 mindig volt otthon 2-3 gép, adtam-vettem... aztán lett cég, és mikor csúcson voltunk, 5en dolgoztak alattam egy belvárosi 100 m2-es szerviz-üzletben. Internet szolgáltatás, Pannon GSM képviselet, volt minden - régi szép idők, de nem bánom, hogy elmúlt, elég stresszes volt, és kitett soxor napi 12-16 órát.
Szerintem nem arra gondolt, hanem arra hogy te is piti nepper voltál 🤣
De ne aggódj, tudjuk hogy ez nem vatta új.
tudom mi a renew volt is nem egy
de
ezek nem a több éves lestrapált gépek hanem a gari időn belül visszavett megjavított gépek gyári garival amit le lehet kérdezni a neten
a felújított cuccok más dolog, ilyet is vettem, az a szervizes laptopom az konkrétan vicces árban volt, nem adtam neki 1-2 évnél többet, mist 5 éves múlt az akku még mindig bír egy teljes napot lecsukva
Már a neve is az, hogy "renew" - ez se gyanús? 😅
De persze, otthonra kici pézé jó lehet, mondom, árultam én is, vitték is. Csodák nincsennek, pont annyiért adják, amennyit ér.
gyári felbontatlan doboz, fóliázva stbstb
a régi laptop is renew volt de javított annak bontott volt a doboza plusz azt használták egy ideig
azért látszik azon a 2 hetes használat is nem a 2 éves
nekem mindegy ki mit vesz és honnét, ennek az embernek egyetlen rossz értélelése sincs, jobban megbízok ezekben mint pl a mediamarkt-ban
Igazad van, szaktanácsot pénzért kéne adnom 😃 - vagy fizesse mindenki a saját hülyeségét! 🤣
Az olcsóra mindig lesz igény, de akinek dolgozni kell, valami korszerű, az ne ezeket nézegesse. Te valszeg tudod, mi a TCO, aki meg nem, azt nem is érdekli.
Nem is értem miért adsz ilyen magas labdákat 😅
Meg ne egyétek már ezt a dumát, hogy "beragadt készlet teljesen új garival" 🤣
Nyugati nagyvállalotoktól, leginkább bankoktól lecserélt, átnézett, kiganézott gépek 🤣 ilyeneket forgalmaztam évekig 🤣
de vegyétek csak a hardverapróról valami piti neppertől - úristen... (ide most kéne egy magamat homlokon csapó szmájli)
Kösz!
Gondolom mert felraktad a win10-et. Az kinyírja a régi gépeket.
Hát nem tudom, nekem is i5 van 8GB rammal Dell E6330, de lassan csak pipi novelláit olvasgatni jó, 3D tervezőprogram felejtős. Solidworks-re szereztem egy HP Z820-at, ezek is már filléresek és ez nem kérdez 32 (8x2x2) proci meg 32 Gb RAM és Quadro kártyával.
ha laptop kell ettőlnsz embernél érdemes nézelődni
https://hardverapro.hu/aprok/h...
sokszor van nàla hp renew ami sok esetben beragadt készlet teljesen új garival mindennel
mivel ezek többnyire német gépek nincs rajta " í " gomb
de vannak full magyar billentyűzetes gépek is
talán a pólusban van a boltja de a hardveraprón is mindig van 100+ gépe
amikor vettem akkor kb 50 ezerrel volt olcsóbb nála mint bárhol máshol és full felbontatlan új gép volt csak 2 éves gyártás( amiket nálunk bárhol eladnak teli árban)
Igen láttam, de sajnos nem releváns. 😒
nekem eddig csak hp volt meg egy msi de az csak pár napig
egyszerűen elviselhetetlen volt
A DELL mindig jó volt, meg az Acer, HP is... a különbség már nem a gépek közt van, hanem a supportban, brand-et kell venni, az a lényeg.
Az ipar mindig az intelt favorizálta, drágább is volt, én sok AMD-t vettem-adtam, sose volt gond. Most is i5-t kezdtem nézegetni, de ára horror, igazából elég lenne egy új generációs i3 is - aztán nézegettem, Ryzen5 ugyanannyiért van, épp 2x akkora teljesítménnyel 😄
Amúgy most melyik márkát érdemes? DELL az jó? Intel procik jók még?
Az is vicces, hogy a mostani gépemen fényes kijelző van. Mattot akartam, de akkoriban nem volt divat, mert a fényes "kontrasztosabb" aztán most látom hogy megint a matt lett a divat 😆
Nekem semmi bajom nem volt velük sose, a notin csak azért nem az van, mert kellett egy winfos is bizonyos dolgokhoz.
Ubuntun WINE-ben futtattam olyan sw-ket, ami csak winfos verzióban létezett, és az is ment.

Öreg gépeken a tápkondik mennek tönkre legelőbb, nomád körülmények közt vannak, és nincs épp túlméretezve