Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igen, engem is ez a sok baszakodás tart vissza. Még működik, de kezd mechanikusan szétesni.
Én nem használok a 11-en semmi különleges alkalmazást, átlag júzer módban megy. A benti 10-eken viszont fut hálózatosan az orvosi sw, minden gépre chip kártya olvasó meg az ahoz kellő szarok... pedig most fogok átállni 11-re valszeg, jön az új server, egy napnyi meló, mire minden rendesen megy majd, nem akarom egy ideig baxtatni (Ryzen5, 16G, 500G M2)
linux 20 éve királyság volt
a mostaniak szarabbnál szarabbak
egy tapipadot képtelenek normálisan kezelni
előző gépem 12 évesen halt ki
szerintem valamelyik smd biszbasz forrasztás engedhette el mert bekapcsolni bekapcsolt aztán ahogy indult mindig kikapcsolt
de 12 évesen már inkább kibasztam mert értelmetlen javítani
a mostani 4 éves már akkor kértem bele 2x16 ramot mert mindig az fogy el először ha húzta még 5-6 évet akkor meg leszek elégedve vele
sokszor hónapokig ki sincs kapcsolva
kicsit kerreg a venti azt kell nézni bele mett idegesít
Ez tényleg csúcsgép volt akkor. 3D CAD és egyéb tervezőkre használom. Nem lassú. Mostani játékokra már tényleg kevés, de nem erre kell. Ezen Win7 van 🤣 ez nem lopja az erőforrásokat, ezért is kényelmesen gyors. Amióta nem kapok rá frissítést különösen stabil lett a gép, mert nem cseszi szét az MS a jó rendszeremet 😆
Sajnos ha új laptopot veszek, azokra nem menne fel a Win7, különben arra is azt használnám. Ez a legnagyobb visszatartó tényező hogy lecseréljem. 😆
Linuxal meg lesz egy csomó dolgom mire mindent megoldok. Az AutoDesk Inventor helyett kéne találni valamit. A többi szoftverem pótolható Linuxos megoldással, sőt szerencsére manapság már jobbak is, mert a többségét eleve Linuxra írták, csak átvitték Win-re is.
Win10 még talán elmenne, de Win11-ről sok szarságot hallottam.
ez i5 (kb. első generációs) 8G ram, 250G SSD nekem is. Benti Win10-es asztali gépnél nem lassabb.
Csak akkor felesleges, ha nem kell... netezz a C2-n, hátha akkor nem írsz annyit 🤣
nem erről van szó felesleges kiadásokat nem szeretem(kezeit széttáró)
enyém s13-as
hát 13 éves notival már nem sok mindent lehet kezdeni... még mindig faxa? 😄 de mire? esetleg egy böngésző elfut rajta...
Asztalimon most is Linux Mint van, én linuxozok 20 éve 😃 a notin meg 11, amiben az a szép, hogy egy törött 10-ről upgrédelte magát 😅 bár most egy-két hete nyavajog, hogy aktiváljam, mert lejárt a KMS 🤣
Egyébként amint ment a 10 normálisan, azon a 11 is fog, nálam sincs semmi gond vele - sztem gyorsabb is lett (64 bit, 11th gen i3, 8G, 250G SSD)
Írtam mail-t, láttad?
Na most megnéztem a laptopom amiről éppen írók 2011.07 van a címkéjén 😆
Oké, az aksi már csak pár órát bír, és Win7 van rajta de még mindig fasza.
Ezért érdemes jó cuccot venni, mert hiába drágább, jobban megéri.

Most vagyok bajban, mert azért lassan cserélni kéne már, és Winfos11-el nem akarok gépet venni, a jobb Linux disztrókat, pedig felvásárolták és elcseszték a nagy cégek.
Hp-be vettem 3 éve egy ilyen olcsó kínait, félévig ment és utána ugyanezt csinálta, tavaly nyáron kellett a gép és működött az akksi egész 1 hónappal ezelőttig és most megint ugyanez, ezért ódzkodom a kínaitól mert ugyan kevesebb mint felébe kerül viszont tizedannyit sem bír. Az eredeti 4-5 évig elment.
Az enyém is ilyesmi és már több mint 4 éves nem kivehető az aksi
Szerintem is vegyél újat az öreg szarok helyett 😁 kell pörgetni a gazdaságot 😄egyébként a notebookod több mint öt éves, mert az utóbbi 5 évben nem láttam olyat hogy ki lehessen venni belőle az aksit, csak szétszereléssel. ha meg 200 volt akkor nem is volt olyan nagy kategóriás
Pedig jó lesz ha viszed a pénzt a magyar vállalkozóknak.
Ez az amit te sosem fogsz megérteni.Akit csak önös érdek vezérel az nem érti ezeket a dolgokat.
Oszt nem telik rá?
pedig még is elmentél vörösiszapot hárítani 😅
Tudom
vesz a faxom. Fényképezőből meg gps-ből így is kell venni lassan újat. A fsza lumixom már több mint 1 éve felmondta a szolgálatot csak homályosat tud fényképezni a zúm vagy mifene gajdeszra ment benne nem is örülök, mert 80 ezer péz egy olyan. A gps ugyan működik 10+ év után is csak néha lassan talál magára. Van amikor 5 percig azon gondolkozik,hogy hol van és ezt már nem annyira szeretem és ez a garmin se lett olcsóbb (fejét fogó) Valami mást egyszer vettem helyette régeben de azt meg nem tudtam megszokni azt az ülés alatti tárolóba várja a sorsát kb. 2 használati üzemórával 😅 ez a laptop meg 4-5 éve is egyenesen drága volt vagy 2 kila környéke. Egy 10 ezres akksihiba miatt nem vennék újat ha csak nem muszáj(kezeit széttáró)
Sosem érdekeltek a jópontok.
Vegyel ujat.
pedig a lehetőséged megvolt 😅
hát értelek. ha a szekrény teteje tele lenne ilyennel már belepróbáltam volna. 😅 épen azt akarnám elkerülni, hogy feleslegesen ne vegyek 😅
kb. 4-5 éves lehet ez a gép. Évente olyan 10* használom max lapostelefon helyett ha nagyon kell net menet közben valamiért(kezeit széttáró) Feltöltve tárolom az autóba az ülés mögött. Ez még nem volt 100 szor töltőn(kezeit széttáró)
Mert közel volt a kecódhoz, és féltél, hogy téged is elmos 😁
Hozzám messze volt azért nem mentem 😁