Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem megújuló, viszont hasad a földben is, mindegy neki hogy kihasználják vagy sem. Cserébe ahhoz is rengeteg földet kell megmozgatni, meg a dúsítás sem kevés, mondták az Oppenheimerben hogy 1200 tonna uránércből lett az a pár kiló amit robbangattak 😁
Én érteni vélem. Azt gondolom, azt akarta leírni, hogy ez pont olyan szennyező mint a többi, Hogy koncentráltan az erőműben, vagy egyenként autónként, azon már lehet polemizálni.
A-ból B-be jutni két tonnával örökkön-örökké x energiába kerül, bármi is legyen az.
Az előnye hogy gecinagyot tol a gazpedal lenyomasara,es telivan cool felszerelesekkel. Az osszes letezo harombetűs,meg giganagy tablet,veganbőr ules,mostanaig besíbolt fuves hippik buzisan kerek formakat terveztek nekik,de mar jonnek a busz meretű kocka jarganyok agyatlan meretu kerekekkel es sóderes ifa súllyal.
Pontosítsunk, akkor zöld az elektromos, ha a felhasznált energia megtermelése napból vagy szélből történik. Ha szén, gáz, atomerőműből, akkor már annyira sem. Egy előnye van folyamatosan ha nagyon szőrözünk és ez legyen az előnyére mondva, hogy hatékonyabban használja fel a villanyt, mint egy benzines vagy gázolajos.
Ezt Blikkből ollóztad ki? 😅 Én nem vagyok ződ, de ez faxság.
Kb. ennyi földet mozgatnak meg egy negyed kiló aranyhoz is... meg az az akku aztán szolgál mondjuk 500 ekm-en keresztül. Ahhoz kellene 40 ezer liter benzin. Annak a kitermeléséhez milyen infrastruktúra kell? Fúrótorony? Aztán mire belekerül az autóba, hány tankhajó? Hány benzinkút?
ááááááááá
az utolsó részek nem az akku vagy a villanyos kocsik "hátránya" vagy "bűne"
azt azért gondolom tudod hogy szinte az összes villannyal működő cuccodban ugyanolyan akku van mint a teslában, ugyanazok bányásszák és ugyanúgy szétbasszák a környezetet...... ás ugyanúgy a szenes erőmű áramával töltik
az elejétől annyit hogy 95% feletti az újrahasznosítási ráta, szóval a második kör már nem ennyire szennyező
egy nagy előnye van ezeknek a villanyos cuccoknak hogy nem a városban füstöl az orrod alá, az erőműveket meg ha az akarat megvan egész jól meg tudják szűrni a füstöt
Lassan és ésszel kell menni. 🤣
Hát ha elkapja egy kisebb eső - mint pl. minket tavaly Erdélyben - akkor nem árt egy kis vízelvezető árok a gumin. Olyan esőben jöttünk le a Fogarasról, hogy sok autós félreállt, mert nem láttak semmit - sokat én se 🤣
Az atom nem megujulo,csak CO mentes.Többé-kevésbé.
Minrk ra? 🤔
Senki 😁tudom hogy ki nem mozdulsz esőben, csak ezen a gumin szinte semmi rovátka nincs.
Na zöldek figyusz ! Ez egy Tesla akkumulátor.
A gyártáshoz a következőket kell használni és ehhez kb. 250 tonna földet kell megmozgatni!
12 kg lítium
22 kg mangán
7 kg kobalt
100 kg réz
200 kg alumínium, acél és műanyag.
A földmozgatásra használt Caterpillar 994A 12 óra alatt 1000 liter dízelt fogyaszt el.
Végre kapsz egy "nulla emissziós" autót és ne felejtsd el, a feltöltéséhez megtermelt energia 86%-a nem megújuló!!! Csak 14% megújuló, ami a nap, szél, vízi és atomenergiát jelenti!
A történelem legnagyobb pénzcsináló csalása és legszennyezőbb járművei az elektromos autók! Kevesebb jelenjen meg
Ki a bánat mondta ,hogy eső gumi ? És ki a bánat szeretne esőbe motorozni ? 🤔
Én meg tudnám úgy csinálni 😂
Hát amit föltettél nem az a kimondott eső gumi 😁
Elvesz a lóerőből ! 😅
Sztederrel meg semmi dolgom, felesleges plusz suly😃
Viszont a kinézethez igen, az akrát meg le nem venném
Le van véve , és szépen elvan a polcon ! A sztender hasznosabb ! Az a has-spoyler nekem nem tesz hozzá sokat a tudásomhoz ! 😂
😅
Nekem gyári akra van rajta, azzal is bajba van
En bennehagyom a motorban a kereket,csak a gumit veszem le es cserelem.
Én a kerekeket kiveszem , meg a gumikat ki is cserélem , a felnik megkarcolása nélkül , a csapágyak lezsírozva ! https://www.sportmotor.hu/albu...
gumiszerelésnél jü a középállvány
ha csak a kerekeket viszem 2 ezer a gumicsere, ha ott szedik ki akkor 10
aztán nem barbárkodják el a féket, nem kell utánuk láncfeszességet állítani, ellenőrizni lehet a csapágyakat, megzsírozni a szimeringeket
szóval jó dolog az a középállvány
plusz ha menet közben van defekt akkor meg egyszerűen kurva jó, mert nem szopsz mindenféle helyben fűrészelt faágakkal hogy ácsolsz egy kitámasztót, mint ahogy már megtettem párszor és szopás is volt
ahogy gondolod (kezeit széttáró)