Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Amit a kollégánál nem szeretek - meg még pár másiknál - az interneten üzengetünk, de el sem tudja képzelni, hogy én a sportmotor.hu-n kívül be tudok nyomogatni más kereséseket is a közös barátunkba.
Ezt nem érti meg az olvtárs, hogy nem az autóval van a gond, hanem a működtetésének a körülményivel. Ezzel nem tud mit kezdeni, ezért megpróbálja másfelé terelni a vitát, arrafelé, ahol azt képzeli, hogy lesznek érvei. Ott sem amúgy, de megpróbálja.
A cserélhető akku sem megoldás, meg kéne nézni, hány tankolás történik egy nap egy valamilyen terület, ország, megye, földrész, akkor gondolom ugyanannyi lenne nagyságrendileg akkucsere is, és hát azt ki és hogyan tölti?
Van egy benzinkút nálunk, mondjuk 6 kútfejjel, tankolnak egyen-egyen 20 percenként, az 18 egy óra alatt (szerintem csúcsidőben tuti többen) az 24 óra alatt 432 tankolás, vagyis ekkora kapacitásra kell tervezni a csereállomást, de az éjszaka miatt számoljuk csak a kétharmadát. És ez EGY kút. És egy poros kisváros, megyeszékhely.
Most is normalisan irok.
Nezd at,a forum motor ad ra lehetoseget,te marha.
Nincs itt semmiféle mentegetőzés,elbasztam,elírtam,ennyi a sztori.
"Nézd át mielőtt elküldöd"
Ha már itt tartunk......."nyevtannáci"
Legalább akkor írj normálisan ha a másikat ezért ekézed,te marha.
Én TÉGED idéztelek, ha megengeded. Hanem, akkor is.

""Viszont van hogy elkezd pánikolni útközben hogy nem lesz elég. Onnan tudom, hogy valahol az útvonalon esik az eső.""

Erre írtam, pont ez kellene nekem, hogy esik az eső, tankoljak, mert esőben a cél előtt kifogy a hajtóanyag.
És egy órára? Ott is visszautalok rád:
Gipsz Jakab mondá, gyere mama, eszünk szendót, pisi-kaki, kávé, a kölök néz magának a shopban egy szemcsit, szerinted mennyi idő? 45 perc? Mert úgy állítom be a töltést a faszom fog előbb visszajönni, hogy egy másik köcsög (nem én mondom, hanem a Gipsz Jakab) is nekiálljon tölteni, előbb én értem, én mondom meg, hogy ki-hogy fogja a fossát használni. Majd ha könyörög, akkor talán, de persze akkor sem.
Hát erről beszélek.

És.

Tehát az útvonaltervezővel állítsam be azokat, amit írtál? Hm, nekem elég az indulás és a célpozíciót. A tökömet érdekli az eső. De javaslom adj be egy újítást a tervezőoldal üzemeltetőjének, mérjék a villanyautó tulajdonosok köcsögségét és a kútfejen történő tartózkodásba azt is számítsák bele. Ha nulla a köcsögségi tényező, akkor szerencséd van, hamar tankolhatsz te is, csak te is figyelj arra, milyen lesz a te személyiséged szorzója az útvonaltervezéskor.
Blabla és mentegetőzés.
Te kezdted a kioktatást,és nem tartod te sem.Csak baszogatásképp leszel nyevtannáci.
Tartsd be saját kioktatásodat.
Nézd át mielőtt elküldöd.
Valószínűleg nem jutott el teljes mértékben hozzád, hogy mit írtam. Azt írtam párral lejjebb, HA az általad említett EGY töltő meghibásodás ilyen káoszt okozott, akkor mi lenne, ha kettő meghibásodna?

Kurva gyorsan ránéztem pont a térképedre, és hát azt látom, hogy chicagoban azért van rendesen supercharge töltő, és mégis itt a káosz.

Azt mond el, hogy ha ilyen sűrű a töltési lehetőség ahogyan TE írod, miért nem mennek át a buzik a köpésnyire lévőre? Mert mindenhol ez a helyzet? Mármint éppen működik de ott is baszom nagy a sor? vagy...?

Nem, nem írtad le a valóságot, pont arra adtál bizonyítékot, hogy hiába van 12 töltő 3 km-es körön belül, sehol nem tudták tölteni az autót.
Most nézd meg. Ma csökkent az ára nagyon durván.
Igen,én olvastam.És pont ott olvastam egy olyat hogy valaki 10 éve elektromos autózás után visszaült egy dizelbe mert elege lett a sok szopásból.
Sajnos én még csak ennek a problémának a megoldását sem látom.Illetve de,mondjuk egy hatótáv drasztikus növelésével úgy hogy a töltési idő ne emelkedjen,esetleg a cserélhető aksik,de hát ahhoz is már most úgy kéne gyártani őket.Tehát amíg nekem egy esőt számításba kell vennem,amíg azt kell tervezgetnem hogy hol kell megállnom,amíg nekem kénszerből kell megállnom kávézni szendvicsezni hugyozni,addig ez nem nevezhető felhasználó barátnak.
Nem egy lejárató cikket. Írd be a közös barátunk megfelelő helyére tesla warm chicago és láss csudát.

Ideges lettem? Ez kezd óvodás szint lenni, hogy mivel nekem nem okoz mentális problémát semmi, ami az elektromos járgányokat negatívan érintené, ezért nem is értem, hogy miért pont ezzel vádolsz?
;-)
Ugye, hiába jelzem, hogy a cikk illusztrációkkal állít valamit. Te is megtehetnéd az ellenkezőjét állítva így, de nem tudod, egyszerűen közlöd, hogy nem igaz.

Amúgy javaslom a írásban szereplő twitter linkben lévő véleményeket is értelmezni.
Van ott pro és kontra, de egyik sem tagadja, legalábbis nem úgy, ahogyan te teszed. Ráadásul a tényekkel hadakozva a másikat próbálod ekézni.

https://www.npr.org/2024/01/16...
https://www.cbsnews.com/chicag...

Azonban most is tudtál újat mutatni a nagyérdeműnek, lipppsi cikk, hogy nem bírják a hideget a elektromos autók.
Ezt hívják elírásnak.Most talán azt kéne írnom amit te is szoktál a helytelenül leírt szónál,hogy a hibajavító kijavította?Mert ugye a hibajavítók már csak ilyenek,kijavítják a helyesen írt szót helytelenre.
Milyen hatótáv hajszolás? A villanyautózás nem kizárólag teslákból áll, relatíve nagy hatótávval, de az már mindennek a teteje, hogy B-pontba eljutáskor, ami mondjuk messzebb van mint 300-350 km, az időjárás jelentést böngésszem, meg/vagy azt, hogy amikor egy töltőpont közelébe érek, melyik lesz pont akkor használható, nehogy egy olyanhoz keveredjek, ahol a márkatárs FASZKALAPSÁGBÓL nem a leggyorsabban végez a töltéssel, mert annyi idő alatt nem tudja meginni a kávéját, hanem szándékosan kibaszva a másikkal, lassítva (azt választja) töltikézik.
És ezek a problémák hidegben, suttyókkal, esőfelhőkkel összeadva már bőven túllépik a belsőégésű tulajok ingerküszöbét.

Ha neked jó lenne elektromos, hát vegyél. Ezt nem is értem, miért itt sóhajtozol. Kölcsön akarsz kérni egyre?
Na jó de te egy cigányok által lelakottat vettél,na meg aztán te is igénytelen vagy/voltál,ne csodálkozz.
Ott csak egy egyéb hibát kell figyelembe venni ami miatt nem lehet használni hetekig.
vistonyítva?????

Helyesírás tanárúr?
Ejjjjjjj.........
Amúgy meg az a 8millió csak 5millió!Baj van a matekkal?
Elsősorban nem is ez a lényeg,hanem mondjuk hozzám vistonyítva.
😆
ááá addigra már a keleti csodák kihaltak(legyintős)
Vett volna piros 1300-as Zsigulit, nyomhatta volna neki, mint a Cserhalmi Gyuri. Arra szarny se kell :)
😂 azért nevetek mert gondolom viccnek szántad 😅
Ha az közül kellene választanom, hogy vagy malacorrú vagy séta gondolkodás nélkül a sétát választanám a leárazott dejkmanos cipővel jóval kevesebb a gond 😅
szerencsédre 2 éve a nejednek megdobták a fizuját tud neked venni ha szépen megkéred 😂
3 éve én meg 6+fáért vettem a furgont most ér 8-9-et újjonan meg 15+