Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem, a fajtája az, aki soha nem fogja beismerni, hogy azontúl, hogy hibázott, de még hülye is. Ezt sajnos nem lehet másképpen látni, aki csak olvas és nem hiszi, menjen vissza két napot, olvassa végig és majd eldönti, kinek volt igaza.
Aki meg egy kicsit is ad magára, az megkeresi a jogszabályi hátteret is hozzá.
Mutasd, hol a hiba akkor. De ne linkkel, vagyis mutasd az eredeti hozzászólást is.
Igen, aki legalább 25 évig fizet több jármű után, de ő sem tudja, hogy mi-merre.
Csak en erzem hogy pipi ebbe belegabalyodott mint makákó a kotott puloverbe? 🤣
HA én náci lennék, akkor te egy rózsaszínű csillaggal az átnevelő táborban lennél már.
Visszakerestem.
Quagmiri olvtárs azt írta, amit ÉN HELYESELTEM, hogy aki január 1-én birtokolja az fizeti az évet, ha január 10-én veszel, akkor az egész évedet az eladó fizeti, mert te a következő év január 1-én leszel tulaj - -10 nap persze.

Tehát látom mi a baj a fejedben, nem érted meg, hogy NEM az eltelt idő alapján kell fizetni a gépjárműadót, hanem AZ fizeti, akinek ÉPPEN január 1-én a nevén van.
Ha veszel január 10-én egy motort, de eladód december 31-én, akkor te azért a motor után SOHA egy fillér gépjárműadót nem kell, hogy fizess.

Ez nem MENNYISÉG után fizetendő adóforma - tehát mennyi időt van/volt a tulajdonodban - hanem egy kitüntetett napon kié volt, az fog fizetni. És az a kitüntetett nap az év első napja.
Tévedés,eladta másnap bejelentette a kormányablaknál,és két napra rá volt az embercsempészet,az embert egy igazoltatás során szúrták ki és vitték be majd ki is engedték,az ügyhöz hozzátartozik hogy hamis névre és hibás adatokra adta el az autót,azért ez kicsit kavarja a szálakat.Mert hát lássuk be,csinálok egy hamis adásvételit másnap bejelentem hogy eladtam majd két nap múlva embereket csempészek vele.
megtettem(kezeit széttáró) Hát elég szánalmas 😅
mi már tartunk ilyet minden este(kezeit széttáró)
Edzenünk kell a főnapra. Nem akarok úgy járni mint november végén a gyerek szülinapján(gondolkodós)
Addig főzőcskéztünk a szomszéddal mire jött a nép 5-re addigra már csont hotton voltunk a pörkölt illatoktól 😅
Nono, nincs még szilveszter, nem lehet előszilveszteri buli sem, amúgy is faszság az egész 😆
Mert mi a hivatkozási alapom?
Egy megtörtént eset(kezeit széttáró) Ini baszki hitelesebb forrás nálad egy okoskodó ostoba fajankónál mint a te fajtád 😅
Te mit röhögsz? Azt, hogy náci, szefós hivatalnok ellentmond magának? 😅 Neked is ellentmondott baszki csak annyira buta vagy, hogy észre sem veszed ellent mond magának is na mind1 pont te is ugyanolyan ostoba vagy mint ő 😂
Olvasd akkor vissza az egészet még egyszer.
Szefós baszki az te vagy bort iszol és vizet prédikálsz 🤣
Te akkor elolvastad miket írtál és egy hozzászólással fentebb pont annak helyeseltél aki ennek dettó az ellenkezőjét mondta 😂
Bazmeg nem az én fiamat kell kiemelni a tuti helyről hanem a világot megmenteni tetőled a fajtádtól(fetrengős)
Értően írd már le, hogy mit mondtál majd qvimbinek mire mit reagáltál? Ott van pontosan csak akarom még 1szer a te szádból hallani amiot már elmondtál(fetrengős) Vagy te tudod mikor miket beszélsz vagy még az előszilveszteri buli miatti delíriumba vagy mindig 🤣
semmi kavarás nem volt. (kezeit széttáró) Faszi eladta óra perc adatokkal, másnap megfogták a vevőt embercsempészeten aztán a volt tulajra rúgták rá az ajtót az adásvételijét meg pont telibeszarták 😅
hát lesz miatta izgalom az tuti 😗
https://nemzetiutdij.hu/api/up...

A biankó adásvételi linkje.

Egyszerűen értsd a világot, amiben élsz. Senki nem születik ilyen tudással, neked kell ezt elsajátítanod.
Ha nem teszed, szopni fogsz.

Egyszer leírtam, de4 megint: a Hiace az tgk volt- A tgk és a menetlevél (15 évvel ezelőtti történet) egy feltételrendszerben voltak csak elképzelhetőek. A rendőr megállít, kérte a menetlevelet, amikor látta a forgalmiból, hogy tgk. Odaadtam neki a saját kezüleg excelben gyártott, többlapos, SZÁMOZOTT, összetűzött papírokat, mire azt mondta ez nem menetlevél, ez nem jó, nem fogadhatja el. Mondtam neki, hogy pedig kénytelen lesz, mert én vele ellentétben tudom - mint vállalkozó - a menetlevél vezetésével kapcsolatos előírásokat, és ott nem szerepel az, hogy nyomdaipari termék lehet csak a menetlevél, hanem a vonatkozó- és hatályos csak a menetlevél tartalmi elemit sorolja fel, hogy mit kell tartalmaznia, és az általam bemutatott füzet PONT azokat tartalmazza. Az lett a vége, hogy felírt mindent, és LEFÉNYKÉPEZTE a papírjaimat, hogy bent megmutatja, és ha nem jó, akkor... közig bírság vagy feljelentés, azt már nem tudom, de valami fenyegetés volt.
És ennyi, az égvilágon semmi nem lett belőle.
Miért meséltem el megint? Mert az ember a saját, jól felfogott érdekében ismernie kellene azt, amiben él. Ennek egyik pontja a jármű adásvétellel kapcsolatos problémák - már ha van neki járműve. A 80 éves anyámnak nincs, tőle nem is várom el.

De az, hogy egy magát tanultnak beállító, gyerekkora óta vállalkozó, felelőtlen gyújtogató ezt nem képes megérteni, az már viszont baj. nem is az a baj, hogy nem tudod, hanem az, hogy képtelen vagy a jogszabályokban elolvasni és értelmezni, ezért egy fórum topikjában baszakszol, Megkérded mert nem tudod, kapsz egy választ amit nem hiszel el, mert hallottál EGY esetről, amit egy ember mesélt el, és nyavalyogsz.
Akkor ne kérdezd itt, hívj fel egy autóügynököt, ügyvédet, vagy egyáltalán: egy értő olvasással rendelkező bárkit, akinek hitele van nálad. Mármint hiteles személynek ismered.
Hát... kiváló a hivatkozási alapod.
🤣
De évi 700.000 járművet helyeznek forgalomba vagy cserél gazdát, erre mutatsz EGY egyoldalúan elmesélt történetet. de biztosan van még pár, ahol elrontottak valamit, meg valami hiba volt.
Ennyi.
De ezzel mi a baj?
neked az ALAPESETTEL van bajod, hogy most adtad el, jövőre dolgoznak csak a kormányhivatalokban, ezért jabuár 1--én még te vagy a tulaj neked kell fizetni.
Megint leírom, ez az alapeset.
Amit bekopiztál, azzal mi a bajod?
Egyszerűen érthetetlen a problémád, január 1-én a tulaj fizeti, sehol nem tudod megmutatni, hogy a bejegyzés ideje halasztó- vagy érvénytelené tenné az adásvételin szereplő időpontot.
Ha megnézed a linken a biankó adásvételit, ott áll:

"A tulajdonjog hatálybalépésének napja"
"A jármű a vevő birtokába kerül év, hónap, nap, óra, perc."

Egyszerűen érthetetlen, hogy egy magát iskolázottnak mondó ember hogyan lehet ennyire suttyó, és bár nem szívesen, de ki kell mondanom, hogy a szerencsétlen fiadat ki kéne emelni a családodból, mert őbelőle is életre alkalmatlan embert nevelsz.

Az, hogy valótlan, vagy nem a valóságnak megfelelő adatokat adsz le, és az miatt az átírás problémás lehet, az nem az alapeset, de neked nem is ez volt a bajod.

De mert látom, hogy szefo-s vagy, megint leírom, decemberben eladod, akkor nem te fizeted a gépjárműadót - persze ha az adásvételiben az összes dátum decemberi. Azért kell a véleményem szerint március 15-i határidővel megfizetni a január 1-i állapotnak megfelelő adókat, hogy a tefajta szerencsétlenek összes kínja lerendezésre kerülhessen, ha valamit elbasznak.
Pipi logikával ez úgy néz ki hogy én eladok egy autót 10.én,lejelentem a kormányablakba 15-én,az új tulaj meg csak 20án megy be,akkor 15től 20ig van 5üres nap amíg nincs tulajdonosa az autónak.Mert hát én csak azt jelentem le hogy eladtam.
Ha jól emlékszem ott azért volt valami kavarás......
Persze.