Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

sajnos ettől előrébb nem tudok tartani, kurva messze laksz nem tudlak elásni, egy kicsit sem, poénból 😁
Ne foglalkozz semmivel,te még idén adtad el.Ha ügyfélkapun nem tudod,akkor januárba elintézed,15naptári napod van rá,csak elég lesz.De az autót már eladtad,így a teljesítmény adó nem téged terhel 24-ben.
Dehogy problémázok, csak megjegyeztem, hogy az életem során lebonyolított és a rokon, haverok által lebonyolított adásvételik sorából ez kilóg valamelyest.
Ennyi.
Nyáron, szombat este amikor 10-ig világos van, miért ne lehetne? Nekem megfelelt, az eladónak is, nem értem miért problémázol ezen.
Ezért tartasz ott, ahol.
Tedd azt, mi tart vissza?
Értem én, amúgy nincs is ezzel baj, csak most hallok ilyenről először.
az ellenőrzés az ellenőrzés, mindent ellenőrizni kell amit más tenne veled, érvnek pont elég
a személyeskedés még nem is volt, inkább általánosítás
Hát... a fene tudja, de eddig azt hittem, hogy vannak alkalmasabb időpontok erre. Ezek szerint nincs ilyen.
Kíváncsiságból az egyik hirdetőt fel kéne hívnom hajnali kettő tájékán, hogy érdekel a jószág, mennyit enged a feléből.
:-)
Uh, ezt nézzétek, ez valami beteges:

http://youtu.be/x7BFMO-RtVU
Este 7-re lehetett menni megnézni, mire elhozta hozzám az autót én meg hazavittem, ennyi lett az idő. Hol a probléma? Amúgy akkor lőhették le amikor hozta hozzám az autót, amit nem is értek, mert egész nap kocsikázott vele.
Igen, miért? 😂
Este 10 órakor veszel autót???
Megint a szokásos: amikor elfogy az érv, jön a személyeskedés. A baleset (mentő) párhuzamba állítása egy közel (vagy több) mint negyed évszázados előírással.

Igen, a törvény (jogszabály) nem ismeret NEM mentesít a tetteink következménye alól.
Pedig ez a dolog megér egy kört, ha elég sokat kell fizetned szerintem. Nekem is jött a papper a fostalicskára, hogy matrica nélkül közlekedtem az autópályán, mondom faxa, valamit biztos benéztem. Nézem a dátumot, hoppá, aznap vettem, az autópályás papíron 20:34 volt, az adásvételin meg 21:38 a birtokbaadás időpontja. Be is csattogtam vele és át is írták a büntit az eladó nevére. Úgyhogy szerintem minden esetben az adásvételin szereplő dátum, időpont a mérvadó, nyilván ők azzal az adattal dolgoznak amit a rendszerből ki tudnak szedni.
a te idióta szemléleteddel élve:
amikor jön érted a mentő először mindig ellenőrzöd a neten hogy azt csinálnak-e amit ilyenkor kell? aztán ha minden úgy van akkor elkezdhetik csinálni?
nekem kijött a papír hogy fizessek erre a rendszámra teljesítményadót(megkerestem 12 kw volt a motor) bementem megkérdezni ezt miért kaptam, a kishölgy azt mondta azért mert január elsején még a nevemen volt mert utána írták át
erre elmormoltam egy egysoros imát és befizettem
nem mondom hogy megtettem mindent az ügy érdekében, de nem feltételeztem hogy az okmányirodában téves információt adnak
most felnyitottad a szemem, ezután az összes irodista embert hülyének nézem, aki semmihez sem ért(köztük te is) így akármit akarmak elkövetni megnézem előtte az interneten, gondolom van mindenre fészbuk csoport, ott csak okos emberek lehetnek
Minden évben, amikor megkaptad a fizetési felszólítást és a csekket, látatlanban mondom, hogy rajta van minden olyan információ, ami fontos, illetve a fontos információhoz vezető út, a vonatkozó jogszabályokra hivatkozással.
Ez, hogy aki január 1-én tulajdonos, azé az évi díj, azt most nem keresem meg mikori szabály, de abban biztos vagyok, 2001 előtti, ugyanis akkor számíttattam be a Hiacémba egy behozott autót, amit nem adtak el és sajnos be kellett fizetnem az éves állampolgársági tagdíjat.
Tehát minimum 22 éve ez a játékszabály.
Ez egy.

A második az, az hogy konkrét vitaesettől elvonatkoztatva mindig, és szinte kizárólagosan mindig és mindenhol azt olvasom, nem mondták, nem mutatták, átbasztak, nem tehetek róla, nem volt ott a szemüvegem, nem tudtam, hazudtak, nem is ezt mondták.
Azt még soha senkitől nem hallottam, ó, de hülye vagyok, ezt jó elkúrtam, mert nem azt csináltam, amit kellett volna.
Szerencsére a történet végén általában mindig az van, aki nem volt naprakész vagy hibázott, mondhat bármit, mindig fizet.
(igen-igen, le se írd, ha én eddig ilyesmiért mérgelődtem volna, nyugodtan emlékeztess. Szerencsére az életemben mindig olyan helyen dolgoztam, ahol idejekorán megtanultam, hogy kérdezni, olvasni, utánajárni, mert drága mulatság kerekedik belőle.
Erről nem is hallottam, mi történt?
Ügyfélkapun kell lejelenteni, az szerintem megy ilyenkor is.
Minden hónapban befizeti a számlákat, az nem elég? Tuti felmegy a vérnyomása olyankor 🤣
Aktiv tagja a forumnak, nem eleg az? :)
ez azért jópár éve volt, igaz akkor is volt net, de ugye ki gondolná azt hogy egy erre a célra készült irodában átbasszák az embert
igazándiból az ügyintézőnek kurvára mindegy ki fizeti, nem hinném hogy direkt beszopattak
Az, hogy nem tudod, nekem akár jelentheti azt is, hogy nem tudtad, mit mondanak. Azon csodálkozom, hogy manapság, amikor mindenki valaga lukában ott az internet, nem tudja, hogy mik a jogai és a kötelességei. A 80 éves anyám esetében még elnézem, de amúgy más senki másnak.
Az adás-vételi dátuma számít az adó megállapításánál.
Amúgy űzöl bármi olyan tevékenységet ami némi adrenalin többletet okoz?