Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Már két napja kész van.tegnap szolgálat volt,ma meg már nem akartunk vele bibelődni.Én lassan gyujtom a kerti grillsütőt,forraltbor kész.....
Ja,hát végülis 18 éves koráig így van ez.
diszitsétek már a fát......hátha kaptok valamit
Amennyit szemetel,nelkule ures lenne a forum.
Melyik január 1-ig? 😅
Én oviból már egyedül jártam haza a végén, 1,5 kilométerre - ill. ketten az ovis társammal, aki a melletünk lévő házban lakott. Persze ez vidék, meg 70-es évek eleje más volt...
Manapság általában az 5.-től járnak egyedül, leginkább a fiúk, bicajjal is.
Hogy kinek a felelőssége? Nyilván a szülőé.
Azt mondod jobban járok ha január 1-ig tiltom? 🤣
Igen,egy 3éves gyerekről beszélünk,na meg egy lámpás gyalogátkelőről ahol zöld volt az autósnak,és végül senkit nem ítéltek el
Nyílván a szülő felelőssége, hogy úgy engedi el a gyrteket egyedül ha biztos benne hogy tud egyedül közlekedni. Ott volt az LL Junior vagy ki a tököm esete, tudtommal az autóst nem ítéltek el, hanem aki elengedte a gyerek kezét. De tegyük fel két 13 éves hülyegyerek bedobja egy téglával a szélvédődet, akkor az is semmi? Rátudsz hogy gyerek és nem tudhatta hogy nem lehet ilyet csinálni?
Kérdezem én,van olyan életkor amit kimond törvény jogszabály bármi amikor egy gyereket el lehet engedi egyedül az iskolába?Nem,nincs.Általánosan elfogadott életkor van,ami általában 10éves kora körül van,pedig soha semmi és senki nem kötelezi arra hogy ismerje tudja a kreszt.10 éves gyerek megy az iskolába egyedül, elüti az autó,hogy lehetne ez alapján büntetni a szülőt,mikor ott sincs és semmi nem tiltja azt hogy a gyerek egyedül menjen iskolába?
Vizsgát nem kell tenni, de ismerni kell. Nem hivatkozhat arra, hogy nem ismerte, a felelősséget viselnie kell, más kérdés hogy a bírói gyakorlat nem ez.
Legutóbb láttunk árulni egy betonlábas, téglából építettet, kívül jó állapotban, de eléggé hátul (az egész telep alsó vége felé, víztől is jóval kintebb) 20 mikulás volt ráírva 😅 gondoltam, elgurult a gyóccere 😃
Én mondjuk bicikli távolságra lakom tőle, eszembe nem jutna ott venni semmit, csak a nyűgöm lenne vele. Abból a 20-asból kb. 60x mehetek le az Adriára..
Neked amúgy teljes mértékben igazat adok, de sajnos néha a hatóság minden logikát felülírva másképpen látja.
Csak van az elvárható viselkedés. A mai világban NEM fogod tudni beadni a leghülyébbnek sem, hogy nem tudta, hogy a gyalogosok=járda vs autósok=úttest között milyen összefüggéssel lehet élni. Eleve az, hogy az illető már több, mint mondjuk 3 éves, tehát eddig is tudta és alkalmazta ezt a szabályegyüttest.

Ezer, ennél rafináltabb eljárás, szokás, rendelet van érvényben, amit ha nem veszel figyelembe, magadra vess. Araboknál a nyílt utcán ne buzuljál, Indiában ne rúgjál bele a tehénbe, ha megteszed, viseld a következményeit. Magyarországon ettől sokkal egyszerűbb, liberálisabb a világ, de ha valakinek nagy az egója, viszi a következményeit.

és nem, nem fogok senki fejével gondolkodni egy-két esetet leszámítva, amit amúgy is megnevez a hatályos, iskola előtt lelassítók, de ezt akkor is megtenném, ha nem lenne róla írás.
hát akartam ott nyaralót venni volt egy fasza cölöpös meg oda akartam letelepíteni a hajót kb. 2 éve. Aztán nem egyeztünk.(kezeit széttáró) Sokért mondta a nyaralót nem jutottunk közös nevezőre. Nekem úgy érte volna meg ha 2-4 éven belül eladom azt jócskán nyerek rajta utána a hajón is túl akartam adni aztán az lett, hogy eladtam a hajót a picsába. A kiégettre még alkudoztam de az sem hozott áttörő eredményt, na nem baj lesz eszek közül még árverezett is(gondolkodós)
Én voltam többx, de 7végén általában nem, mert akkor tele van ilyen teféléddel 😄 A calád 5x5 méteres területen 3 pokrócra lepakolva, kutya, Lajcsikának 6 játék, ülnek leégve, és mind eszik - ez nem nekem való 😁 Munkanapon nyugisabb, akkor is a kikötő felőli végénél szoktunk letelepedni.
Milyen esetben nincs így? Szerintem bármilyen ügyben, ha a bárki arra hivatkozik, hogy csak gyerek, nem tudhatta, akkor a következő kérdés, hogy miert nem volt ott a szülő és fogta a kezét? Olyan nincs, hogy az viszi el a balhet aki ártatlan a dologban mert a másik fél csak egy gyerek aki semmit nem tud. Akkor legyen ott mellette a szülője aki vállalja a felelősséget Mondom ezt úgy, hogy nekem is van gyerekem.
Ez sincs így minden esetben.
Lassan perelheted őket, ha nem tartanak jól 😀
Nálam meg lassan a gyerekeim lesznek a felelősök. 😄
Egy gyereknél meg a szülő a felelős.
😅
Ezt gondolom én is régóta, de rólad is. 😆
Mivel sehol nincs leírva hogy közlekedni gyalogosan csak úgy lehet hogy vannak kresz ismereteid,így az nem is elvárható hogy úgy közlekedjen mindenki.Tehát neked kell tisztában lened ezzel mint kresz imeretekkel rendelkező közlekedőnek.Lehet ezt húzni vonni,de hidd el hogy ez elhangzik a bíróságon,főleg egy gyereknél.
egyébként voltam lent szeptemberben is akkor egy 30 méteres nyárfa volt fennakadva a strandrész elején akár egy híd 😅