Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Erről most eszembe jutott az LGT 😄(csak az jöjjön, ki bírja, ki tudja, hogy végig csinálja 😁) A Mi Hazánkban nem látok nagyobb formátumú politikust 🙁
ez a torockai ember nagyjából a legszimpatikusabb akit eddig a politikában láttam, egész addig ilyen marad amíg nem lesz hozzá elég jogköre hogy el tudja kezdeni azt amit eddig igérgetett
mert úgy nagyjából lehetetlen kivitelezni amiket tervez, összedőlne a jelenlegi úgy-ahogy működő rendszer
Jo lenne de.esélytelen és ennek rengeteg oka van
Akkor jöjjön a Mi hazánk.
viszonylag kicsi pénzből lehetne olyan rendszereket csinálni amik tavasztól őszig nagymértékben besegítenének az áram termelésben
csak ugye erre nagyjából mindenünk alkalmatlan
alkalmatlan a napelemek tájolása a hosszabb üzemidőhöz
alkalmatlan a nép hiszen nem tud mosni-vasalni amikor süt a nap ezerrel de ő nincs otthon(pedig kurva sok mindent lehetne időzíteni)
alkalmatlan a hálózat mert a gyárakhoz nem jut el ami a háztetőkn keletkezik
alkalmatlanok az erőműveink jelentős többsége a csökkentett energiatermelésre
alkalmatlanok a vezetőink hogy ezeket a problámákat meg(akarják)oldják
ja és ez a nagy zöldítés is alkalmatan mert nagyjából mindenki leszar mindent csak legyen belőle pénze
De, sajna egye több van... buzi fidesz gőzerővel dolgozik rajta, hogy odakerüljön az ellenzék... prolikat a jóléttel-lopással a legkönnyebb hergelni, és 1x elegük lesz.
A annyi hülye nincs hogy ezek nyerjenek.Jó volt mikor hegyibeszédet tartott a 30-ban megrendezendő olimpiáról,aztán a vitya közölte vele hogy erről kár vitatkozni mert hogy 30-ban nem lesz olimpia.Teljesen sötét az ember.
na jó, de ez az ellanzék! ezek akarnak kormányozni!
Ezért van a pénzem aranyba és nem egy autóba.Az arany ott is fizetőeszköz ahova a drága autómat nem tudnám vinni,a forintomat meg kiröhögnék,de még az eurót is......
Mert még 2-3 évig ez marad, addig kiderül sok minden: lesz-e még háború a szomszédban, lesz-e még Palesztína, lesz-e még áram és gáz Ejrópában...
Most elvagyok a seggemen, nem váltok elhamarkodottan - mert lehet, hogy tankot kell venni 2 év múlva 😃 vagy kenyeret fekete piacon ☹️
Mondott az már sok hülyeséget.
Szénnel környezetbarát módon......... 😒
Semmiből. Ez a zöldek.agymenése tudás nélkül. Mint amikor az.idióta fegyőr elmakogta hohy de hát a napelem az egy kis atmerőmű, nem?. Na hát semmiben nem találta el a hasonlatot.......ezek azt hiszik napelemből meg szélkerékből egy ország el fog üzemelni pláne ugy hogy az öszes ismerősöm ai fizetett nyolcezer villanyszámlát felrakatott 20-30 kw napelemet 3x25 A-al a régi egyszer 32 helyett és már az is kevés neki. Csucsok dölnek a mavirnál fogyasztásban ugy hogy már minden.energiatakarékos
Addigra már úgyis pelus kell, vagy miért? 🤣
Hasonlóan számoltam 2019-ben... azzal az eltéréssel, hogy a benzines bömbivel 180 ekm után lettem volna a Tekla induló áránál, akkori áron. Magyarul nekem soha nem termelte volna ki ezt az árdifit.
...plusz a BMW úgy über alles jobb minőségű termék, mint a Tekla, meg kedvezőbb a Casco pl. 😃 meg akkor hugyozok, mikor akarok 😁
A kövi autóm valszeg villany lesz.
Meg aztán még kibasszák a gázkazánokat is,kíváncsi lennék mi jár a fejekben hogy honnan miből állítanak elő ennyi áramot ami az elektromos fűtéshez és az autók töltéséhez kell/kellene.
Hát igen,de így mégiscsak jobban hangzik.Amúgy is jólesik megállni,igaz csak 15percre kellett volna,de hiphop elment 30perc.
Kb. stimmel.
Vagyis inkább a töltőre költik a pénzt, mert kiderült most már az a korlátja a terjedésnek, nem az autó ára...a németeknél. Nálunk az ár a korlát egyértelműen, de nálunk nincs támogatás, csak haver cégére írták ki a pályázatot, de halandó ahhoz nem juthat.
Meg azt hiszem volt egy olyan gond is a németeknél hogy kiderült, az EU-s pénzeket nem költhetik erre, a sajátjukat meg már elküldték Zelenszkinek.
Fegyor asszem
Nekem ez tiz perc sincs tankoláson felül ami három perc😃
Mindent meglehet magyarázni. De én.nem.akarok az autómhoz alkalmazkodni, pláne hogy kávézni is ritkán szoktam kúton.
Fillérbaszás mintapéldánya,szánalom.
Igen 🤣
Melyik volt az az idióta? Az MZP? Vagy a Jakab?
A villám tarifája az ott van ahol egy benzines. Ez tiszta sor hogy nem éri meg, csak úgy hogy a jelenlegi statisztikám szerint 90%-ban otthoni árammal van töltve a kocsi. Amikor meg messzebbre megyek akkor annyiba kerül (minusz a kezdő otthoni töltés) mint egy benzines autó.
De Freelac azzal jött hogy otthon tölteni drágább mint egy benzines. Én erre írtam ezt.

Meg én nem szoktam beleszámolni az "ingyen" napelemes áramot. A rendes tarifával számolok.
A napelem villanya egyébként ha 20év élettartamot számolok ami nem is túl optimista, akkor olyan 18forintba kerül.
Naugye, mondom én hogy a Tesla éri meg a legjobban 😆

A régi eNiro elég jó áron ment, igaz a töltési sebessége nem az igazi.
Az újat meg úgy látom belőtték mind akkuméretben, mind árban a kis és nagy akkus Model3 közé.
Mondjuk a ModelY-nál még így is olcsóbb mindegyik változata. Ez az Ioniq5/6-al van versenyben, de kb. a tudás is ugyan az.
Nem azt mondtam, hogy nem termel, de jelentosen csokkenni tudja. Volt, aki napokig kergette a sajat farkat, mert vagy 25 szazalek teljesitmenye ment el osszel egyik percrol a masikra, az oka meg a teton futo legkabel arnyeka volt, ami az oszi napsutesben tobb orara egy csikban arnyekot vetett.

Mindegy, ha nincs arnyek vagy takaras, akkor nem kell az opti, az teny