Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Téged nem zavar hogy a klíma zúg és huzatot csinál ?
a 3.5-ös klíma 1000w körül fogyaszt, szóval kb 5 amper, ráadásul szépen lassan éri el ezt az 5 ampert nem olyan mint a szivattyú hogy ránt rajta egy kurva nagyot indításkor
én már azt se értem miért nem jó a vezeték ami jön be, 16os alu vezeték bírna 50 ampert is szóval a 25+10+10 simán elbírná mivel sosem lenne fullra hajtva pár % veszteség lenne csak rajta
de már leszarom, nem kell több áram, inkább napelemet veszek az árán ha úgy adódik, ha 3x ennyi napelemem lenne a téli üzem is meglenne 30-50% ban
Ezt Kawa tudná megmondani mármint a h tarifás bekötés árát, nekünk év elején mindenestől 300 körül volt kerítésbe épített szekrénybe 25A, de igazából kérhettünk volna többet is csak azt mondták elég, mondjuk eddig még elég volt a 4 klímához nem vágta le pedig mind megy, csak akkor megy a gáz mikor hirtelen akarok meleget mert az gyorsabban felfűt.
de
csak nem egyszerű
annak úgy lenne értelme hogy beköttetni mellé a vezéreltet is
most van 25 amperem ehhez kellene venni helyenként 10 ampert(legalább), ami kis költség lenne, de ehhez a légkábelt is kellene cserélni, de ha már ilyen szintű módosítás van a mérőhelyet is szabványosítani kellene ami egy 3 méróórás kivitelnél akkor 500 ezer ha a villanymester megcsinálja 5 liter pálinkáért, de mivel nem fogja megcsinálni ennyiért lenne 7-800 ezer
amúgy már a vezérelt vagy h tarifa bővítésnél is kell vezeték csere mert nem bírja a 25+10 ampert(állítólag) ami most van
azt kinyomoztam hogy nagy duzzogva betennék a plusz órát a jelenlegi óra szekrénybe még akkor is ha fából van és a ház falában van, de ha vezeték csere is van akkor állítólag nem kötik be a jelenlegi óraszekrénybe amit nem is értek miért
szóval valamit baszni kell a rendszerrel mert ami van nem az igazi, és a napkollektor látszik a leg egyszerűbbnek
Kérj a gyerektől havonta 20ezerrel több lakbért és meg is van oldva minden bajod 😂
Van klímád, H tarifán nem agyaltál?
az a kérdés milyen a tél, ha olyan mint a múlt évi akkor beleférek a rezsicsökkentett gázba és 10 év mire megtérül
de ha csak 100 köbméter 700 forintos gázam lesz minden évben a keményebb telek miatt akkor 3 év és megtérül
ha meg 200köbméter lesz a drága gázból akkor már 2. évben hasznot hoz
de ha az első évben tönkrebassza egy jégeső akkor beszopok keményen 😁
Akkor hajrá, azért nyáronns csak napsütésben működik, esős időben kiesik, mikorra térül meg és kezd hasznot hajtani?
le kell engedni amikor ősszel el kezd esni a tartósabb eső, utána lófaszt nem termel a tavaszi madárcsicsergős időig
megspórolnék kb 6(vagy akár 7-8)x40 köbméter gázt ami 40 ezertől 180 ezerig bármennyi lehet
ha kibírna 10 évet már pluszban lennék
Végigolvastad? Én is agyaltam ilyesmin pár éve, de a fűrőbetét nélküli megfagy a fűtőbetétes meg télen zabálja az áramot. Nyáron jó, de télen jobb leengedni.
egy ilyenen agyalok
https://www.bojler.info/Vakuum...
csak sosem láttam még ilyet nem tudom hogy kell telepíteni
Hááát aki napokig pecázik szabad ég alatt és bírja annak nem feltétlenül kell sok meleg víz a fürdéshez. 😁
nekem nagyon bejön csak a család egy emberként tiltakozott
amit kb le is szartam volna csak nyáron hozzá tenne percek alatt minimum 15 fokot a fürdőszoba hőmérsékletéhez
amúgy kurva jó cucc egy diszperzites vödörnyi fával erdélyben nyolcan megfürödtünk
Vehettel volna fafűtéses bojlert.
északi falra lehetne tenni
onnan meg néha olyan szél fúj hogy leállna a bojler
másik utcában a turbós cirkóvsl volt ez a helyzet
örökké megállt mert valami áramlás érzékelő hisztizett
Ez mondjuk rendben is van.
Apámnál a szomszéd a klíma kültérit akarta apámék felé felrakatni úgy hogy már apámék udvarára lógjon be, tehát telekhatáron lévő falra, és megsértődött mert apám azt mondta hogy nem. 😆 Nem is értem hogy gondolta, hogy majd ott zörög nekünk.
Főleg ha a saját udvarod felé néz a kémény. Szomszéd felé nem rakhatod hivatalosan, pláne egy rossz szomszédnál.
Ki mondta hogy kérj engedélyt? 😆 nem kell kémény, egy turbós kazánnak, elég kivezetni a szabadba, pont ahogy a konvektorodnál is.
gondoltam rá
be is szereztem egy villany bojlert a gáz mellé
de nincs annyi napenergia hogy avval üzemeljen
8-10 kwh kellene napi szinten
Elég nyűgösnek hangzik, igazi napelemesként kellett volna vegyél egy akkupakkot és arról nyomatni. Nekem sincs éjszakai, de nekem a gázkazán nyomja be a melegvizet a bojlerba az meg csak szinten tartja.
mert nincs éjszakai áramom
ezt is körbe jártam sok nyűg és mégtöbb pénz
ha drága a gáz amúgy is cumi mert avval fűtünk
mert nincs kémény
csak egy 110-es pcv cső van a födémbe fúrva ezen megy ki a pára meg a bojler füst
kéményt csak kívülre tehetnék ami többszázezres tétel plusz az engedélyek
és kibaszott ocsmányul néz ki
Akkor nem lett volna egyszerűbb egy zárt égésterű és kivezetni a csövet ahol a ventilátor lenne?
Azt mondjuk nem vágom, miért nem villany bojlert vettél... éccakairól mehet, ha süt a napocska, akkor meg a házi naperőművedről ingyen (kb. az év 8 hónapjában)
...eközben minden arról szól, hogy a gáz egyre drágább, és nem is lesz.
A fiad akkor most otthon lakik? mintha azt írtad volna, pesten él...
Ilyenkor az minimum ,hogy sűltcsászár kell legyen ! 🙃