Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Fogalmam nincs😃
Amint az elso ilyen drone-t fellokte es su27 visszabbvontak a tobbit. 🤔
Igen, Kaloforniából műholddal irányított drónnal lőni a sivatagban a gatyás-késes arabokat, az mennyivel etikusabb!
Az írott szabályok csak azért vannak, hogy ha vége a bulinak, a győztesek azok miatt továbbb basztathassák a veszteseket 😃 Nem tűnt fel, hogy "háborús bűnös" leginkább mindig a vesztesek közül lesz? 🤣
A mostani helyzetben nekem is ellenérzéseim vannak, de az életösztön ilyenkor nem is dolgozik benned, bennem. Na de ott...
Hányan lehetnek, akik úgy zötykölődtek a Zil hátuljában a frontvonalra menvén, hogy ő nem lesz gonosz, aztán napjában látni drónos videókat, amikor a drónkezelő az ellenséges katona sisakjára teszi le azt a szart, meg a sebesült mellé potyogtatja a gránátokat.
Mit is mondott az a híres-hírhedt észak-amerikai tábornok?
Engem a civilizacios máz tart vissza,
Én biztos vagyok magamban.
"A tett halála az okoskodás." Én biztos vagyok abban, hogy ott megállsz és morfondírozol, hogy mi lehet a jó megoldás, felcsattintod a hágai tankönyvet, mit írnak az ilyen esetekre, akkor véged.
Ne legyenek.
Kétségeim vannak efelől.
Abban a káoszban.
Video nelkul is kiderul.
Én videóra venném szerinted?
És azok fegyvertelenek voltak, ráadásul lett volna lehetőségük a foglyokat őrizni vagy elszállítani. én írtam, ha nincs lehetőségem őrizni-elvinni, de van teljesítendő feladatom. Akkor nincs fogoly, vagy kötözött sonkává zsinegelem és a sorsára hagyom. Az sem jobb. A hátam mögött tuti nem marad senki, ennyi erővel fejbe is lőhetném magam a bevonulás napján.
Én háborús bűnnek legfeljebb a felesleges kegyetlenkedést tartom, de azt nagyon.
Csak szerinted.
De ez megszokott nalad.
A reflexteszt szerint nem is vagy ember. 🤣
Csak segitek merteni,azok a gruzok akik az elejen videora vettek ahogy a csori ruszki kiskatonakat verbe fagyva meg siman fejbelottek sem eltek tul,azok se akik azt a 8-10 magukat megado szinten ruszki fekvoket agyonlottek,es a videot kozzetettek.
A labonlovos videot keszitok sem eltek tul.
Maga a háború miért is nem bűn,hisz ember embert öl?Te most megölsz valakit az bűn,ha háborúban teszed akármelyik oldalon akkor az nem bűn.Nem ellentmondásos ez így egy kicsit?Szerintem maga a háború bűn,nem a háborúban elkövetett bizonyos cselekvések.
Nem érdekel, élve szeretném megúszni a háborút.
Amúgy meg ki bizonyítja be, hogy letette? Az én életem nekem fontosabb, mint az ő élete. Ez egy antihumánusként beállított, de jobban belegondolva teljesen igaz abban az értelemben, hogy ki várhatja el és milyen jogon, hogy én az életemet kockáztassam FELESLEGESEN?
A feleslegesen van a hangsúly, mert egy háborúban a kapott parancs jellemzően nem lehet felesleges, még ha jó előre sejthető a végkimenetele.
En arra gyanakszom hogy senki nem akar ugy megdogleni sittenbmint milosevics.Barmilyen kenyelmes is a sitt hágában.
De az is visszatarto ero hogy az izraeliek meg a 80 as evekben argentinaba szokott ss tiszteket is likvidaltak.
Mondjuk a ruszkikat nem ertem.
Sztoikus nyugalommal turik a HUR celzott likvidalasait oroszorszagban.
En mar reg nekialltam volna a katonai es polgari vezetest ugyanigy likvidalni robbantasokkal meg kivegzesekkel.
A Budanov meg nyiltan meg is mondja hogy terrorakciokkal dolgoznak.
Hat,az unioba valo ez a tarsasag,jogallam,demokracia,europai ertekek,emberiesseg stb letetemenyesei.
Gyorsitott tagsagot nekik.
Bocsi, én arra gondoltam, vagy arra is, hogy a fegyveresek a SAJÁT civiljei közé ne mehessenek be, tehát nem bujkálhatnak civil házban*, egyéb ingatlanban.

*ha közlik a településsel, hogy van x idejük elmenni, mert utána jön a harc kellemetlen része, és a civilek elhagyták a települést, akkor át kell gondolni ezt.

Azt egyik katona sem fogja hagyni, hogy a háta mögött civilként, vagy civil helyekről fegyveresek támadják hátba.
Én sem hagynám, te sem hagynád.
Hát kiabáljon.Belementél a bunyóba,ne csodálkozz ha vérzik az orrod.
Igen, és ezt hívják háborús bűnnek.
Bemehetnek elfoglalni és civilizált módon a fegyvertelenek bántalmazása nélkül hatalmat gyakorolni. Egyébként szerintem pont ez miatt szívott az összes megszálló, nem vették emberszámba a legyőzöttet ezért nem is álltak mellé még ha eleinte lelkesen is várták, ez nagy hiba megágyazva az örök ellenállásnak.
Az csak akkor, és csakis akkor, ha megadása után fogolyként tudom kezelni. Ha nincs rá lehetőségem, nem tudom őrizni de a feladatomat el kell lássam, akkor szopacs.
Hááát van akinek ez nem számít egészen addig míg vele szemben nem alkalmazzák, akkor azonnal a jogaiért kiabál.
Akinél fegyver van bármilyen is az ellenség, ha leteszi és megadja magát akkor fogoly.
Az, hogy a hadifoglyokat feleslegesen nem kínzom, az oké, sőt. Azt viszont nem látom - vagy ha van is, hogy számonkérnék - hogy civil infrastruktúrába ne mehessenek be a fegyveresek.