Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

még úgy se drága a népeknek
Ki nézi a hiradót ? Januártól 41Ft-al emelkedik az üzemanyag ára ! Mi van ? ! ☹️
Régiek fennmaradási engedéllyel, de újat nyitni nem egyszerű.
Ilyet ne mondj, mert egyszer említettem, aztán Levi azóta is azzal jön állandóan hogy verseny Priusos vagyok 🤣
Én pl. mindig a leszedett garnitúrát úgy rakom az aknába, hogy valamilyen gumiápolóval lekenem. Mondjuk 31 éve van autóm, az évi kétszeriből azaz 62 esetből 62-szer így tettem.
Nálunk van egy csomó ilyen családiházas műhely. Gumis is.
Ilyet nem köthet ki hisz nem kötelező, talán casconál igen, de kötelezőnél nem. Elég egyértelmű a cikk.
Konklúziót vonhat belőle bárki, hogy ha, és ha meg ha, de ezt én már megtettem, ha gyalog menne az autós, meg nem is arra menne. A megállapítás az lehet, hogy az adott feltételek esetén megvalósuló féktávon (sofőr reflexe, gumi, fék, stb.) belül lépett elé. Ami féktáv változhat, de mindig van jobb, így tulajdonképpen mindig elítélhető lenne a sofőr.
🤣Jogos.
Az más. Osztrákoknál kötelező.
Szerintem nem.
". Mivel a téli gumi hiánya önmagában nem szabálysértés, így nem tagadható meg a kártérítés kifizetése sem az autós számára."
Kivéve ha ez fel van tüntetve a szerződési feltételekben,és elég sok helyen fel van.Csak ezt az emberek nem szokták elolvasni.
Nekem is az van,csak alufelnik.
Nyilván, de ha 3 évente kell cserélni, nem mindegy? 😁
Ha és amennyiben nyárigumival okoz balesetet télen, már gond nélkül ráhúzzák a gondatlanságból elkövetett......esetet.
Én nem Zoli vagyok. Vele kekeckedj.
Majd beszélünk ha visszajött az eszed 👋
Nem az. Minden autón az a téli felni is. Most is azt veszek télire
Eleve van télinek is alkalmas alufelni amit igy árulnak, azt érdemes venni vagy a gyárit mert az is birja.
Baleset téli gumi használata nélkül.

Aki Magyarországon téli gumi használata nélkül szenved balesetet, az ettől még nem vét a törvények ellen. Nincs szabálysértés, tehát önmagában a nyári gumi használata miatt nem is tehető felelőssé a balesetért. Az más kérdés, ha a gumi kopott, ha nincs meg az előírt profilmélység, vagy sérült, szakadt az abroncs. De egy jó minőségű nyári gumival az autózás éppen olyan szabályos lehet télen is.

Ha az autós ilyen helyzetben mégis balesetet szenved, akkor annak körülményeit éppen úgy kell elbírálni, mint más előidéző ok esetében. Mivel a téli gumi hiánya önmagában nem szabálysértés, így nem tagadható meg a kártérítés kifizetése sem az autós számára.
: https://www.karrendezes.eu/fiz...
A telephely engedélyhez minden kell: eleve szabályos legyen a bódé, benne minden, meg a környező lakók hozzájárulása is kell. Sztem még utcai parkolót is ki kell hozzá alakítani, amit nem is csinálhacc meg akárhogy... de persze nem lesz a tiéd 😅
A legtöbb 4évszakoson ott a jelölés. Nem mindegyiken de a legtöbbön van.
Lentebb leírtam miért nem érzem helyénvalónak a tesztet a valóságban. Ennél szájbarágosabban nem tudom.
Ez csak azon múlik hogy benne van-e a szerződés feltételeibe,ha igen,akkor cseszheti az ügyvéd.
Mindenesetre az anus elég szűk na meg, hogy nézne ki már bélsáros arccal? 🤔
Nekem a melóba járáson kívül ami havi kb. 2000km a többi 1500-2000 csak váratlan út ezért nincs villanyom. 😄
Kell, de nem nagy dolog, valami 2-3 hónapos a tanfolyam.
Nem a kocsinak hanem a sós lé az alufelninek.