Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Rosszul, vagy félreérthetően írtam. Volt, hogy hazamentem másért és akkor már eldobáltam. A lényeg az lett volna, hogy én jellemzően eldobálom, de sokan nem, és amikor hozzájuk megy valaki, kaja a nyuggereknek, posta, csomag bármi, akkor megszopatnak.
Most pl. a nyomok alapján úgy látom, hogy a szembeszomszéd úgy állt ki, hogy egyenesen átjött a pont szembelévő hidamra, onnan kifordulva úgy ment el, hogy a kertkapuját is nyitva hagyta.
(Megnéztem a kamerán, most is nyitva.)

Olyan hó mostanában nem volt, hogy reggel-délben-este kelljen, mondjuk ma lesz valami. A házak között nálam nehezen olvad, élősövény meg a tököm, nem tudom hova dobálni, így olyan 20-25 méter hosszan, 3 méter szélesen ki kell hordanom, mert akkor hamar kijutok az udvarból.
Igen.
De gondolom te nem lapátolod el reggel, hogy elmenj dolgozni, aztán ebédidőben hazamész megint ellapátolni és este amikor hazaérsz megint.
Mint ahogy blackiex írta.
Most akkor ellapátoltad a havat vagy sem?Mert azt írtad hogy te ellapátoltad,utána meg azt hogy letiporják a havat......
Nálunk három híd van, az én autómé a legszélesebb úgy, hogy ha akarok, két személyautó is elfér, csak a sofőrajtó ne egymás felé nyíljon. A széles híd a balfaszoknak csábító.
Amikor esik hajnalban, akkor kurvakorán kelek, hogy legalább a járdát eldobáljam, másrészt volt, amikor hazajöttem ebédidőben, ma éppen később kezdtem.
Gondolom az van, mint mifelenk: 10-kor eldobok 5 centi havat, de folyamatosan esik, hamarosan ki kellene menni ujra lapatolni.
Hát, éppen mondhatnám, hogy Afrikában gyerekek halnak éhen, ehhez képest ez semmi, de az az ő bajuk, ez meg az enyém. A baj nem ez amúgy, hanem az, hogy 30 éve telente, de legalábbis amikor van hó, mindig, 100%-ban ez megy.

Egyszer volt, hogy a saját udvaromból nem tudtam kiállni, mert a faszkalap oda állt, mert ugye nálam meg tudott állni, de ahová jött, ott a fenti okok miatt nem.
mert balek vagy(kezeit széttáró) Ha nem lapátolod el a havat nem is fordulgatna meg előtted senki(kezeit széttáró) Minek kínzod ilyen hülyeségekkel magad, fűtött kocsmában pálinkaivás helyett(kezeit széttáró)
nyilván nehéz dolog meghatározni és az éves árbevételből hasznot számítani több dolog miatt is(kezeit széttáró)
Kizárólag abban az esetben lenne baromi egyszerű a helyzet ha csak egy terméket árulnál és az év utolsó munkanapján soha nem maradna készlet egy darab sem. Ehhez még hozzá jönne az is, hogy azt az egy terméket amit forgalmazol egész évben egyforma beszerzési áron kapnád és egyforma átadási árat számolnál fel érte és az előző évhez mérten mindig ugyan annyi százalék lenne a haszon rajta és év közben nem változna a rezsiköltség sem. Na szóval ilyen vállalkozás nyilván nem létezik. Mert eyik évről a másik évre átfedések vannak. Egy gyártó, termelő cég nem tud nekiindulni a következő évnek nulla alapanyaggal,mint ahogy te sem nulla bútorkészlettel. Ráadásul ezeknek mindig ugró árai vannak egyik beszállítástól a másikig.
Azt neked kell megtalálni, hogy a te szegmensedben milyen módszerrel lehet hasznot mérni(kezeit széttáró) Pénzbeli értékben falls adatok jönnek ki millió ok miatt. A legfőbb ok amit már írtam a beszerzési és az eladási ár megnövekedése illetve a megmaradó haszon vásárlóértékében történ jelentős változások. Most mindjárt írok egy nagy hülyeséget hasraütés szerűen de pl. lehet, hogy így is ki lehetne számolni a változást. Pl. árulsz 20 féle terméket a konyhabútortól a sarokkanapéig az étkezőasztalig a szobabútorig a fürdőszobabútorig stb. Ezeknek kell lenni egy kategóriának. Pl. van az általam is sorozatba vásárolt hulladék és olcsó anikó konyha meg van amit múltkor összetákoltál 800 ezres konyha meg van mondjuk valami prémium másfél millás konyha. Vagy mondjuk az üllőgarnitúráknál a legalja és mondjuk a a legdrágább bőr garnitúra meg a közte lévő frakciók. Mindegyik kapna egy számot amivel súlyozni lehet. Mondjuk a hitvány üllő garnítúra 1 pont a bőr meg 10 pont. Ugyan ez minden termékkategóriában anikó konyha 1 pont a prém konyha meg 10(kezeit széttáró) Az éves eladásokat összeszorozni a pontszámokkal akkor lehetne látni, hogy melyik év hány pontot hozott, ezt már százalékban ki lehet fejezni. Persze ehhez az is kell, hogy egységes legyen a a rátett fedezet/hibásan sokan ezt haszonnak mondják/ Utána már csak azt kell megállpítani a megmaradt eredménynek mennyi a vásárló értéke az előző évhez képest. Persze minden módszerrel nehéz megállapítani a valós eredményt a sokváltozós tényező miatt. A legbiztosabb mérőszám az, hogy a vállalkozás ki bírja e fizetni a költségeit és utána marad e még kocsmábahordós pénz(kezeit széttáró)
Két dolog, miért nem dolgozol ? Minek lapátoltad el, ha ellapátoltad hogyan tudja letaposni ?
Nagyon nehéz életed lehet😃
Ezek a meroszamok.
Ha majd talasz barhol netto haszonrol infokat tedd kozze legyszives.
most írod itt a havi millás forgalmakat de nem feltétlen ez a lényeg. A lényeg mindig az, hogy egy év alatt mennyi marad a tarisznyában és annak mekkora a vásárló értéke az előző évhez képest. (kezeit széttáró) Forgalmazhatsz te éves szinten 3 milliárdot is ha a megnövekedett beszerzésed és a rezsi miatt a kiadás meg 2 milliárd 999 millió. Most ha ugyan annyit forgalmazol pénzben mint tavaly vagy akár 3 évvel ezelőtt az pl. elég nagy visszaesés tekintettel arra a sarokkanapét tavaly adnod kellett 100 ezer ft-ért darabját de idén már 122 ezerért a megnövekedett beszerzés a megnövekedett rezsi miatt(kezeit széttáró) A pénz az ugyan annyi vagy kicsivel több a kisebb eladott darab szám ellenére is de ennek függvényében még is csak bukta. Ha meg még a pénz is kevesebb mint tavaly a nagyobb eladási ár ellenére is akkor meg ugye nincs is miről beszélni(kezeit széttáró)
Szerény véleményem szerint egy átlag dologgal foglalkozó átlag vállalkozásnak, hogy a megmaradt haszna kb. egyenértékű legyen az előző évihez képest és ezt pénzben szeretnénk kifejezni akkor legalább 25%-al nagyobb forgalmat kellene bonyolítania az előző éves bevételhez képest. Én pl. nem nagyon tudok ilyen vállalkozásról aki ezt meg tudta lépni, persze biztos vannak ilyen vállalkozások is de azok lehetnek sokkal kevesebben(kezeit széttáró)
baszom hó esett nálunk - legalábbis az utóbbi évekhez képest, mert amúgy 5-10 centi.

Az már viszont nem változott, hogy az utcai szomszédok közül rajtam kívül tízből egy-kettő dobálta el a hidat az utcán, így a sok buuuuzeráns köcsög nálam fordul meg.
Nem, a híd nem megy tönkre, csak éppen lejárja a sok faszcibáló a havat és fémlapátot ki kell vinnem, hogy felverjem az élével. Na mindegy, amikor majd jön értük a mentő, az megfordulhat, azért nem húzom össze a szemöldökön.
Annyi futobolond van hogy itt az eldontenivalo kerdes hogy akarok e kapaszkodni.
mindenhol visszaesés van mindenki kapaszkodik(kezeit széttáró)
pont tegnap fejeztem be a kinyomós melókat most egy kicsit fusztrált is vagyok, (kezeit széttáró) lehet előrehozom a díszléc felrakásokat a holkerbe 😅
nagyon várom(meghajlós) 😅
hát azt nem tudom kicsoda de ha olyan mint én csak jó csávó lehet 😅
Pedig egyszerű,csak a grafikonokat kell nézni.És értelmezni.
mindig is szezonálisan hullámzott.
A Jan-februar a béka segge alatt van,a márc-aprilis-málus felfele ível a juli-augusztus lefele-szeptember-oktober november megint fel és a dec az csucson mert aki akar karácsony előtt valamit az rendeli az előtte hónapban.
Az ideinél a február a támogatások kifutása miatt csúcs volt,tána mélyen alatta,nem volt az általános 7-8 millio körüli hanem ilyen fos 5-6 és elmaradtak a kiugró 10-13 milliós hónapok.
Sőt az utolsó negyedév 9- milliós hónapjai helyett 6-7-ek vannak.
Van egy kölségszintem amit nem tudok lejjebb vinni.Bérleti díj.
Az idei év eleji miatt habár folyamatosd csökkenés van még mindig jóslás szerint be tudnám húzni a 21-es forgalmat ami a 22-höz viszonyítva átlag 15% visszesés.Ha kicsit többet szedek össze a hátralevő időben akkor 10.De az utolsó 5 napból kiindulva még a 21-es se biztos hogy meglesz.
És már megkaptam a jövő évi 9% emelésről a papírt bérleti díjban,adók és járulékok ugyanazok.
Eddig elpötyögtem egy normális jövedelemmel.Ez jövőre veszélybe kerül.
Szerinted miafaszért csináljam ha nem lesz belőle pénz?
Ja és 3x annyi munkával több nyünyörgés árán sikerül a csökkenést megcsinálni.
Legyek vidám és nincs gond?
Ehhez képest pletyka infok szerint sehol sincs kevesebb visszaesés csak több,ami nagyon nem ad okot örömre.
És akkor el tudom képzelni hogy megy és nyomja mindenhova a szilót mint a hülyegyerek,csak hogy kipróbálja.
Én is dolgoztam , anyának az Audijába visszaraktam a féltengelyt ismét az utcán ,hóesésben ,mínuszban , hát ismét nem erőltetett a nevetés , de kész a 80-as mehet vele anya , nem az új autóját kell a hóba nyektetni ! 😉
Baszki lassan már olyan vagy mint alekosz...