Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tehát nem trollkodsz hanem a vagy........jobb lenne az előbbi, értelmetlen vitába kezdeni a téli gumi előnyeiről már a száraz, de hideg úton is. 😒
az volt a cél ne 1 ampert kspjon a tekercs
egyrészt mert sz sok neki, másrédzt meg akkor egy elem 2-3 órát bírt volna
így meg már 2 estét bírt, remélem másik kettőt még viszi utána teszem fel az újat
ha nem lehetne kapni ilyet akkor el kellene kezdeni árulni nagy pénzért az izzókat 😁
csak sajnos még lehet kapni sokfelé
igaz nem olcsón
Úgy ismered hogy ini vesz ilyeneket, szerintem volt a fiókban neki. Gondolom áramkorlátozásnak használja. Arra kivállóak az izzók, a nem lineáris ellenállás miatt, mivel ahogy felizzik, növekszik az ellenállása, így viszonylag tág határok között stabilan tartja az áramot.
Attól függ, ha csak háztáji néhány disznó, azzal nincs gond. Tömegtartásban tudnak megyényi területen bűzölögni. Anyóséknál mindenki tart mindent. Szomszédban még birka is volt, de nem volt szaggal gond soha. Nagy ritkán ha arról fúj a szél megcsap, de nem vészes.
Szerintem aki vidékre költözik az ne reklamáljon ilyen miatt hogy kukorékol a kakas, meg büdösek a disznók, hanem maradjon a városban a hol csak a csövesek, meg a dízel tragacsok büdösek.
Arról azért tájékozódtál hogy a biztosítód fizet-e ha nem az évszaknak megfelelő gumi van fent?Igen sokba tud kerülni a lustaság.
Nálunk 10nm-ig nem engedély köteles semmi aminek nincs fala.
50nm alatt pedig csak bejelenteni kell, nem kell engedély.
Erre az a válasz hogy az már 15 éve ott van. 🤣 Ugyanis ha ennyi ideig nem szóltak akkor már nem büntethetnek.
Régi szomszédom is ezért úszta meg a büntit, mert amikor jöttek ki felmérni az építési telkemet, meglátták hogy vannak olyan épületek ami nincs az ő térképükön. Engem kérdezgettek hogy ez mikor épült. Én meg nem akartam kibaszni vele, azt mondtam hogy amióta az eszemet tudom ez itt volt (fél éve vettem a telket) aztán elővettek másik térképet, és azon máshogy volt, harmadikon megint máshogy. Nem volt egy normális doksi, szóval felrajzolták és ennyiben maradt 😁
A lőtéri kutyanak se kellenek ezek a kacatok dragan,foleg ha nem ad az allam sok zsetont hogy vegyek,egy villanyberenc oldal hazudik. 🤣
Tavaly én is elfelejtettem felrakni annyi hó volt 😁
Igaz, akkor még megvolt a Prius, és azon meg a téligumi maradt fenn (10éves 🤣). Anyóshoz karácsonykor azzal mentünk, mert hosszú vidéki utat nem kockáztattam meg, de Pesten közlekedve teljesen felesleges lecserélni a nyárit. Nekem 0 fok alatt kezd csökkenni a tapadás. Addig vizesen is sokkal jobb mint bármelyik téli, nulla fok alatt meg óvatosan közlekedek, de van 3 ilyen nap. Azért se felnit, se gumit nem veszek.
Most hogy leesett a nagy hó, már írtam a gumis havernak, hogy 30 perc múlva ott vagyok, le kéne cserélni. Csak annyi volt a válasz hogy "na kapdb be" 🤣
Végre, megtaláltam. Ezt csak úgy itt hagyom Tsanyi-san....Zolinak, hátha megérti, bár tudom hogy makacsul nem akarja. 🤣 (de azért az is eredmény ha felidegesítem 😆)
https://villanyautosok.hu/2023...
nem. Magyarországon elmúlt a tél kb. 15 éve, megszűnt mint évszak(kezeit széttáró) Egy nyújtott ősz van már csak. Nem kínlódok a téligumival. A nyári mislejn meg meglepően jól bírja szűk 80 ezer van benne azt saccolom, hogy ezzel megy a 4 éves műszakijára 100 ezernél(gondolkodós) vagy közvetlen előtte csere(gondolkodós)
most mi ezen a trolkodás? leesett 2 centi hó? Hát hű ha nálunk az úton nincs belőle 1 mm se a füves részeken maradtak meg belőle.
Hideg van? Az sincs már. Ha azt mondják, hogy -3-5 fok lesz éjszaka az évszázad hidegét vizionáljuk napközben meg 10 éve már nincs mínusz 😅 Baszki legény koromba -23 fokos hidegbe sétáltam haza a tanyáról ami 12 km-re volt mert elakadtam a wartburggal a fél méteres hóba 😅 A novemberi tél februárig tartott napközbeni folyamatos -3-10 fokos mínuszokkal éjszakára jellemzően lehűlt -15 ig extrémebb esetben -20 fok alá(kezeit széttáró) Na akkor ez volt az általános tél évről évre meg rengeteg hólapátolás és fogalmunk sem volt mi fán terem a téli gumi. 😂 Most meg az,hogy van egy őszünk azt véletlen estére beszalad egy -3 meg napközben esik 3 cm hó összeszarjuk magunkat és én trolkodok ha azt mondom, hogy nincs téligumim 😂 Kb. 3 napot lesz havas a táj az utak akkor sem lesznek se havasak, sem hókásássak dec végére januárra szokásának megfelelően visszamelexik az idő napközben 5-10 fokra éjszaka 0 ,+5 fok környékére. ami most lejött az egy március eleji idő. Döntően nekünk mostanság abban a 2 hétben szokott egy kis telünk lenni az utóbbi időben 😅
ki van fizetve a szövet is 🤣
opel is addig használta amíg itt-ott már teljesen sima volt gumi
egerek vannak bőven itt is, jönnek a mezőről minden ősszel
pedig nincs mit enniük ezen kívül
Aztán nehogy hűhó legyen a vége 😆
Okos, most vagy trollkodsz vagy......
én 3 éve fel se tettem és nem is fogom 1 hét miatt ami hoz 2 centi havat. Nekem még azok a nyári mislejnek vannak fent amivel szerelték a gyárban lassan 80 ezer van bennük ránézésre benne van még egy 20 ezer a kopásjelzőig(hüledezős)
Valami véletlen az utamba sodort egy lelkészt aki vett valami kotlott transitot külföldről..nyomott áron árultam mert ilyet nem sürün keresnek, cégesekre szinte esélytelen magán meg ritka. Ez is Gyulárol hivott de pesten az unitesojánál le tudom adni aki fizetni is képes.
Na, szerencse. Pedig azt hitted, a nyakadon marad egy darabig.
Én vasárnap akartam....de az se sikerült. Viszont meglepő módon hamar elkelni látszik a régi szerelt felni garnitura. Ugyhogy annak az ára lesz gumiba invesztálva. Felnik már elvileg uton.
Hétfőn tettem fel a téli szettet, valahol éreztem, hogy nem lesz már motorozós idő... :)
Jövő hét elejére megint havat ígérnek.
Mégiscsak vennem kell téligumit, ugynéz ki nem marad el a tél.....nem mintha rég mikor még aztse tudtuk hogy van nem el lettünk volna, de akkor a ladáknak amugyis mindegy volt.
Tavaly fel se raktam de akkor lágy idő volt végig.
Itt voltam katona 😬 csak akkor Táncsics Mihály 1 volt
https://www.google.com/maps/@4...!3m1!1e3?entry=ttu
https://www.google.com/maps/@4...!3m6!1e1!3m4!1snFu7fcjBqYY9CM0dlarOKw!2e0!7i16384!8i8192?authuser=0&entry=ttu

Most nem látszódnak, de itt, ebben a kertben a faszi olyan 6-10 birkát tart.
A szomszédja a kollégám haverja, tőle tudom, hogy nincs rá anyagi ok, csak amikor beköltözött faluról ott is volt, ide is kell.

és ahol birka meg annak a tápja van, ott egér, esetleg patkány, légy, bögöly, büdös, minden is van.

De csak mert nem én vagyok a szomszédja. (Feltételezve, a birkák utánam kerültek volna oda.)
végülis ledarálva megsütve kutyatápnak is jó lehetnek