Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez érdekes kérdés.
A drága autós nem tehet róla, így neki fizet a kötelezője. Engem, aki a példa kedvéért a nyárival közlekedik, mivel fog terrorizálni a biztosító? Én vagyok a hibás, nekem amúgy sem fizet, akkor? Pláne, ha a drága autós más biztosítónál van, tehát kiröhögöm a velem semmilyen jogi viszonyban nem lévő biztosítót, ha esetleg megkeresne.
Bíróság? Dettó. Nekem megemelik- vagy csökkentik a bónus-malus besorolásomat, és ennyi.

A nyári gumis hanyagság mennyivel másabb az elbírálás szemszögéből, mint aki mondjuk fék nélkül halad, vagy nagyobb sebességgel a kanyarban, mintsem kéne? Így ha azért nem fizetne a biztosító, mert a kárt okozó valamiben szándékosan vagy hanyagsággal hibázott, akkor senkinek nem fizetne.
Szerintem.
Pláne, ha nem előírás.
Nálatok lehet de itt 2napig latyakos volt minden. Bmw 10-20km/h-val araszolt a főúton mert téligumira nem volt már pénz és hogy mi a kurva anyjáért indult útnak azt senki sem tudja.
Lehet hogy a németeknél, olaszoknál, osztrákoknál jobban teljesít a nyárigumi vizes útón de ott nincs nyomvályú, nem all az úton több cm víz mint itt nálunk rengeteg helyen. Ott normális, durva szemcsés az út, míg nálunk jóformán csak szurok/kátrány/bitumen nevezzük aminek akarjuk, ez nem tudja elvezetni a vizet. Úgyhogy én nem hiszem el mert a tapasztalatom merőben eltér a diagrammal. Itthon vizes úton a nyárigumi könnyebben felúszik mint a téli(a minta miatt) és mivel télen inkább csak eső van, jobb a téli.
Nekem nincs erős autóm de ha sietek ennek is beleszól a kipörgésgátló, a nyárival sokkal hamarabb eltekeri mint a télivel a vizes úton!
És ha figyelmesen megnézitek ezeket a táblázatokat, kiderül hogy egy jó és egy szar téligumi között nagyobb a szórás mint egy jó négyévszakos teljesítményében, aztán a biztosító mégis elfogadja a durván nagyobb féktáv ellenére.
Mert azt ugye senki nem várja elé hogy napont a háromszor cserélj az időjárási viszonyoknak megfelelő gumit.
Veszek egy ilyen Uniroyal fostalicskát, ami szárazon jobban csúszik mint a nyári a havon, aztán minden rendben van 🤣
Középkategóriás gumi úgy 85km/h-nál úszik fel. A jobbak 105-ig is el tudnak menni. De abban igazad van hogy latyakban a nyárigumi garantáltan fos módra viselkedik. Jelentősen lassabb tempóval kell menni, de ugye ez azért nem gond, mert itt csak a mellékutcákban van jég, hó latyak. Főutak vizesek.
Valaki kéne szóljon az f1-nek meg a motogp-nek hogy a vizes pályára felesleges az esőgumi, a mimta csak mese hogy elvezeti a vizet.
Azért ez így nem igaz. Hóba, jégen egyértelműen sokkal jobb a téligumi, csak épp nincs hó, legfeljebb néhány napon, akkor semmi értelme, mert vizes és száraz úton viszont rosszabb a téligumi, mint egy négyévszakos, de még egy jó nyári is a középmezőnyben játszik ilyen körülmények között. És ez nem csak az alábbi ADAC teszt szerint van így hanem saját tapasztalatom is.
Az utolsó két gumi a téli és nyári gumi referenciának a 4 évszakosokhoz.
Pipikem te ugyis inkabb kirepulnel a szelvedon baj eseten,szoval nyugodtan nyarigumival menj. 😆
Korforgalomban kis sebesseggel is oldalaztam.
Teligumival.
Persze,minden ilyen szarér jutalékot kap,még az általa eladott cuccok után is.
Már a járbejelentőn mindegyik ikszelteti a gumit. Gondolom nem.véletlenül, ráadásul valamelyik biztosító ki is hangsulyozza télen baleset nyárigumival nem fizetés....
Ha már biztosítás, az euronicses ember pénzt kap azért ha valakire rásózza a kiterjesztett garanciát? Annyira nyomatta, hogy majdnem otthagytam a gépet meg mindent. Elmondtam hogy nem kell, aztán még 3x megpróbálta rámerőltetni
Törvénybe nincs,viszont a biztosítónak joga van feltételeket szabni.Mit gondolsz,telibebaszol egy 50millás autót a nyárigumis autóddal és majd a biztosító fizet?Nem,nem fog
Ebben igazad van mert csak AJÁNLOTT ami nem azt jelenti hogy kötelező. Nálunk nem, de körbe mindenhol vannak olyan táblák hogy m+s abroncs kötelező xdátumtól yig. Persze ez téged nem érint.
Ha figyelmen kívül hagyjuk a gumikeveréket. Nekem a nyárim abból áll hogy van 3hosszanti kb 7mm széles minta és arra merőlegesen 1-2mm-es vájatok 3centi ként. Na a télimen legalább 10x ennyi minta van. Akárhogy is gondolkodom, a fizikát nem tudom átbaszni. Most latyakos fos út van, a nyári nyáron is könnyen felúszik vízen, akkor most a latyakon mit csinálna ?
én meg egy 3-évessel de lehet több benne a kilcsi mint a te 10 évesedbe 😅
szerintem hadjuk is te is az átbaszás részese vagy ha hiszel a mesékben. Egyébként egy jó állapotú nyárigumi minden tekintetben jobb télen is mint egy közepes állapotú téli. És ezt nem én mondom hanem független szakértő aki nem eladni akar hanem tesztelgette ezeket. Jó néhány éve valaki felrakta ide a teszteket na azóta én már nem hiszek a téli gumi mindenhatóságában szerintem te se tedd. (kezeit széttáró)
uh(meglepődős) Biztos tömött sorokban állnak az ilyenekért(fetrengős) Ehhez képest a 700 ft-os ár elég írreálisnak tűnik 😅
tök mind1 a biztosító semmire sem fizet egyébként sem. A biztosító hajlamos felülírni a törvényeket és a kreszt is. Semelyik törvénykezésbe nincs nálunk leírva, hogy a téli időszakban kötelező lenne a téligumi használata(kezeit széttáró) Az sincs meghatározva ezt hány fok alatt kell megtenni. Az sincs rögzítve egy balesetnél, hogy adott napon amikor bekövetkezett hány fok volt a hőmérséklet és hány fokos volt az útburkolat(kezeit széttáró) De szerintem az összes biztosító kitalálta már a saját szabályát, hogy télen ha nincs téligumi nincs káresemény kifizetés(ujját lefelé mutató)
nálunk az önkormányzati szabályzat úgy szól ha 3 oldallal határolt és 1,8 méter magas megvan már engedély köteles(kezeit széttáró) Egyébként a könnyű szerkezetes mobilizálható lemez melléképületekkel nem tudom mi a helyzet(kezeit széttáró)
én 10 évről tudok. Ha bizonyíthatóan 10 éve megvan az épület nem büntethető és nem bontható el(kezeit széttáró)
Viszont ezek vissza tudják keresni a gógle mepszes elmentéseiket az meg nem hazudik(kezeit széttáró) De ha 10 évig nem szóltak utána már nem szólhatnak(kezeit széttáró)
ma kb 10 éves nyárigumival közlekedtem, simán ment a dolog
Ja,mondjuk otthon a garazsban fekezek,megallsz es mesz gyalog.
ez a gumi baszakodás felesleges
csak paraszt vakítás
mert ugye aki már ment zsigulival a ruszki gumikkal (se abs se kipörgésgátló se fékrásegítő)
az tudja jól hogy minden gumival meg lehet állni, csak időben kell elkezdeni fékezni 😁
aztán hogy kilép eléd egy gyalogos és elgázolod szért mert a 100 ezerrel drágább gumival meg tudtál volna állni de ami fent van avval nem az a gyalogos gondja...
nekem se abs se semmi egyéb faszság nincs 200 ezer alatt egy koccanás sem volt 1x jött nekem egy tehén de akkor álltam éppen
Ja,amúgy ez a villanyautosok portál azt fejtegette hogy nem kell a felesleges gumicsere mert nálunk már nincs tél,aztán ott tartottak hogy a kopás miatt kell egy nyári.................meg egy négyévszakos. 🤣
Neeeeeeeem egy nyári meg egy téli.,vagy csak egynégyévszakos mert az nagyon fasza............csak gyorsabban kopik ha egészévben használod. 🤣
Tegnap olvastam a zoe utódjáról és az már borzongat, 9.5milla és 400km hatótáv.