Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

na ez meg úgy van, hogy van a háztömböknek közös biztosítása. Én egyszer kihívhatom a biztosítót aki megállapítja, hogy jogos a kárigényem és rendesen ki is fizet. Majd a biztosító felszólítja a társasház kezelőt, hogy szüntessék meg a kiváltó okot. Én többet nem tudom ez ügyben a biztosítót kihívni folyamatosan fennálló károsodásra többször nem fog fizetni ugyanolyan káreseményre. Ez ilyen egyszerű. Tehát az kiváltó ok megszüntetése a társasház kezelő ráhatásával az ott lakók pénztárcáját terheli. Ez nyilván nem megoldhatatlan feladat de ilyen ellenállás mellet akár évekig elhúzódó folyamat. Ehhez képest a lakás minden esővel ázik. A társasház kezelő részéről többször is voltak fent alkalmi javítgatásokat végezni a tetőn az elmúlt fél évben. Egyébként a beázás mértéke nagyon jelentős mértékben csökkent. Tegnap mikor hazaértem felnéztem a pecóba már csak egy helyen foltosodik a mennyezet az sem jelentősen és az is a tetőösszefolyó levezetésénél, úgy, hogy szerintem kicsi javítással már megoldható a dolog. Rosszabbra számítottam a nagy esőzés után. Februárban volt egy kis idő telibe lett glettelve az egész lakás. 7 pontja van a lakásnak ahonnan lemosta a glettet a beszivárgó víz sajnos idővel ki is salétromosodott. Az össz felület szerintem kb. lehet 1 m2. Sósavazással, gletteléssel, visszacsiszolással két délután visszaállítom az eredeti állapotokat így most ez nem basztat már(kezeit széttáró)
Ebben az esetben viszont kártérítési igényt nyújthatsz be a háznak, közösen a többi károsult lakóval. Egyből lesz akarat ha rájönnek többe kerül minden eső után fizetni az újra tapétázást a legdrágább tapétával mint a tetőt megjavíttatni.
nem mondtam, hogy én meg az vagyok(kezeit széttáró)
közgyűléseket fél óra elteltével újrázni lehet itt nem szoktak pótnapokkal várni. A lényeg egyszerűen nincs erre meg az akart.
Nem baj megoldom(kezeit széttáró)
Van az ketto falu tav. 🤔
A gumimacik szomszéd falujából? 😄
pl esik a hó nem vagy otthon már kapod is a felhívást hogy nem takarítod a járdát, utána meg megy a bünti
de akár 2 szál parlagfűért is jöhet a több 10 ezres bírság
de tuti lehet még találni fogást ha nagyon akarnak
Guminácik..... 🤣
mindenkinek annyi a gondja amit keres magának
okos ember nem vesz legfelső emeleti lakást
Az hagyján de a hátsó pluszba még oldalról visszafelé nézve mint egy fogaskerék ugy nézett ki 😅
Az oldalsó minták kezdő éle enyhén felfelé ivelve kopott
Utálom azokat a gumikat aminek hosszanti mintája van, mindig ilyen hülyén kopik. Add a pipinek, az ő tudásával ebben van még 2-3000km autópálya :D
Még vagy két autópályát elmenne......
Megy fel az eleje is aztán indulásra kész
Ha nincs meg az értelmezhető lakószám, akkor a pótnapon már nem kell a meglennie. Aki megjelenik az szavaz. Ha csak egyember, akkor az az egy. Nálunk így volt.
Pedig ideje lenne ne csak dobálózzál itt a vakvilágba hanem tessék megírni névvel, helyzettel, találkozási pontokkal lehetőleg video, de legalább hangfelvételekkel igazolni a korrupciós tevékenységeteket, hogy mi itt tisztán lássunk és hitelesnek könyvelhessük el amit mondasz. 🤔 😉
nem
? tetőbejáráson voltunk a múlt héten az aktuális szervekkel a társasház kezelő elnökével /több mint 500 ingatlan tartozik hozzájuk/ és azzal a kivitelezővel aki a tetőszigeteléseket szokta végezni. Egyértelműen cserére adott javaslatot. itt nem a kezdődésen van a hangsúly fél éve ostromlom őket egyenlőre ennyire jutottak, hogy nincs pénze a lépcsőháznak és nem tudnak értelmezhető lakószámot összehívni a rendkívüli közgyűlésre. A 2 lépcsőházzal odébb lévő szintén 4-ik emeleti ingatlanomnál ez karikacsapásra ment. Szintén én jelentettem le a hibát szerintem raktam is képeket a feketére lepenészedett falamról. Akkor héten belül össz lehetett híni a közgyűlést akik egyhangúlag megszavazták a tetőcserét. Másnapra megszületett a határozat 3 héten belül fent volt az új héj a tetőn(kezeit széttáró) Ennyi különbség van társasházi lakóközösségek között. Szerintem jobb lenne ha nem a kacsát tanítanád úszni 😂
Mondanal vegre egy konkretumot??????
Amúgy meg ha fizetnek érte nem rohadt mindegy?Nekem pl egy haveromnak volt ilyen ügye a várossal,volt egy háza,forgalmas szar helyen és elég lepukkant volt,na a város úgy gondolta hogy ő oda építeni akar,a vége az lett hogy kapott egy háromszor akkora építési telket és kifizették a ház árát az akkor legdrágábban hirdetett helyi nm árral,a kapott telekre felhúzott két másik házat belőle.
Miért nem egy szakembert keresel meg? Ha sokallod, még akkor is lehet utána ekecselni.
Amúgy én írnék egy tértivevényes levelet a lakóközösségi megbízottnak, amiben a helyzetre való tekintettel kéred a soron kívüli lakógyűlést/hibaelhárítást. Amíg ezt nem teszed meg - mert MINDEN eljárásnak ezzel kell kezdődnie - addig ha pórul jársz, ne csodálkozz.
bárhogy meg tud szopatni, fogás mindenkin van(kezeit széttáró)
nem talász te itt senkit. ide már minimum kecskemétről jár át tetőfedő csapat szóval hagyjuk kit lehet találni megcsinálom inkább én az legalább jól lesz megcsinálva és nem húzuom vele az időt évekig. Bár fél éve már basztatom a társasház kezelőt nem tudott eredményt elérni. Eddig ráért de jön a tél és a következő etapom az a lakás lesz addigra ott száraznak kell lenni mindennek (kezeit széttáró)
nem örök életnek szánnám csak időt nyerni az új tetőig(kezeit széttáró)
próba megmondja(kezeit széttáró)
Ha bizniszelni akarsz, akkor igen. De ezt nem mondtad, úgyhogy úgy veszem, hogy nem. A kérdés maradt, mit tud veled csinálni az önkormányzat, vagy a polgi?
majd utána nézek a lehetőségeknek. egyenlőre friss a hír, nem lesz itt tető cserélve 2 év múlva sem nekem lépnem kell télire nem ázhat tovább(kezeit széttáró)