Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

társasházak nagy többségben szegények mint a templom egere.
Na mondom a tényeket: pl. kecsón jut havonta kb. 100 forint felújítási alap négyzetméterenként.
ez kőrösön nagyjából 50 forint, persze nyilván lépcsőházanként eltérő(kezeit széttáró) Idén most volt ahol ezt az összeget sikerült megtoldani nagy parasztlázadás árán 20 forinttal(kezeit széttáró)
Ehhez képest jelen áron egy lakótelepi ingatlan vízzáró tető szigeteléssel való ellátása amiben az attika falak is benne vannak és a párologtató szellőzök 3,6 millió forint. Ezt 4 emeletes lépcsőházban 15 háztartás állja (kezeit széttáró)
Ez a projekt Zoliért kiált 😁
https://villanyautosok.hu/2019...
vannak már országok ahol egy autó havi parkolása és adója kétszáz ezer forint körül van(gondolkodós)
a helyzet az, mostanság az is nagy csoda ha sikerül a lakógyűléssel megszavaztatni a tető szigetelés cseréjét ami mondjuk kb. 200 ezer ft háztartásonként részletekben(gondolkodós)
nyersen nem buli kendert enni, mert hő hatásra lesz sok thc a cuccban
szóval a birkák keményen pazaroltak
de
amúgy erősen kamu szagú a történet mert a kecske lerágja a parlagfüvet a birka nem, esetleg akkor ha pár centis kicsike a növény, ami már térdig ér azt nem eszi meg a birka, ebből azt gondolom hogy azt se ették meg hanem elcsalták a cuccot......
A fólia hatékonysága eleve elég alacsony. Kb. a szellőztető ventilátorra lehet elég.
na aki elmegy egy hetet kirándulgatni és ott hagyja az autóját annak pont jó lenne ha az autó napelemes karosszériája feltöltene addig amíg a delikvens hazaér(gondolkodós)
mindent lehet(kezei széttáró)
Pár cégnek már eszébe jutott, de valahogy az autógyártók túl drágán adják a kaszniba épített napelemet.
Meg aztán ahány cella annyi felé áll, azt mind külön le kell szabályozni. Na meg egy sima koccanás is rohadt drága lenne. Ehhez képest nagyon minimálisan segít rá.
Sokkal jobban megéri fix napelemeket rakni.
Így aztán aki ebbe belevágott annak fele már csődbe is jutott.
Veled ini mi történt? Ott voltál a birkanyájban akik felzabálták a kendert? 😅
Te vagy az aki állandó kifogásokat keres valamire, hogy mit miért nem éri meg megcsinálni ezek a hozzászólásaid mostanában 180 fok fordulat(gondolkodós) kevesebbet járj ki a csatorna partra ha ennyi ott a vadkender (fetrengős)
mondjuk az amelyiket köteleznék rá(kezeit széttáró)
😅
Ja igen. Még tanulom ezt 😆
Azt kell mondjam lölő jobb itt egyszerre mindannyiunknál(kezeit széttáró)
tényleg mindenhez is ért(gondolkodós) Mondjuk nem véletlenül okosabb cukerbergnél(szemeit körbeforgató)
most évente 1 mrd-ért javítja az általa megbízott szervíz a mentőket. (meghajlós)
pedig nem ördöngösség(kezeit széttáró) szinte minden pályanapon megcsináltam 😅
felénk jár gls nagy ford tranyó ful elektromos (kezeit széttáró) beszélgettem a fiúval, hogy mi a helyzet az autóval, mondom ezeknek a nagy dögöknek nem lehet túl sok a hatótávja(kezeit széttáró) Azt mondja nem mert jó ha 150 km-et tud menni egy töltéssel, de neki ez bőven elég a napi 90 címre,mert amikor itt végez csak kecskeméti központig kell visszamenni szóval simán viszi a napot(kezeit széttáró) A posta ugyanez. Ott is sok cím kevés kilométer kicsi szállítási tömeg(kezeit széttáró) Volt időszak amikor a posta is bérelt ilyen tranyókat néhány hónapot használták aztán visszatértek a t4-t5-ök amik már gyászos állapotban vannak mind kinézetre, mind műszakilag de ezeket addig használják amíg beindul (kezeit széttáró)
ha nem rosszabbak mint a tetőn lévők akkor 1,5 nm max 400wp de inkább kevesebb
szóval úgy igazándiból semmi értelme az egésznek, buszok tetejére esetleg, az tudna annyi villanyt termeli amiből menne a tv-rádió meg a budiban a ventillátor
neked a villanyrollert tudnám ajánlani(kezeit széttáró) Mondjuk télire vékony osb lapból nem ártana egy bódét faragni rá plexivel, hogy kiláss 😅
Van ilyesmi, a kecsói flisom gyárt napelem fóliát amit különböző járművek felületére tesznek fel, kérdés milyen teljesítményű egy autó felületére tett fólia?
ez igaz villámtöltőn ez most kb. negyed óra(kezeit széttáró)
nem tudom a villanyautóknak a karosszériáját miért nem lehet napelemből megoldani. Az év nagy részében megoldaná a töltés jelentős részét. Igaz garázsba csak este kéne állni vele(fetrengős)
én örülök ezeknek az áraknak mert gondolkoznom se kell azon hogy vegyek-e új kocsit
ha csak ilyen 6-7 milla lenne tuti basztatna az asszony hogy vegyünk egyet sok éves hitelre
így nyugodt életem van
kecskeméten egy sima ford kuga nagy plakáton fotózva 10 millától indul(gondolkodós)
Pont tegnap szőrnyülködtem rajta amikor elmentem a tábla mellett 😅
Nahallod ?! Sokan lapítanak ! 🙃
Magyarországon 50 millió?Érdekes.....