Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

egyáltalán nem !
Te már voltál ilyen kanyar- képzésen?
Mennyi "jó" ötlet ! Ezért érdemes itt lenni ! 😅
Most írtad az előbb a képzést... mit tudom én, minek híjják... kanyarodás nem is volt az anyagban?
Na azért kapisgálod ! 🙃 És nem is szeretnék bizonygatni senkinek sem ! Jól elvagyok , ahol ismernek , és akikkel pályáztam ! 😉
Akkor megnyugodtam. 😉
Vagy vesz egyet a jobb oldalra is és feltunigolja a 2012-es szintre 🙂
Nem KELL cserélgetni. Van egy fasza összefüggés a hőkapacitás (tehát hogy mennyi hőt visz el) és a keverési arány közt.
Fele-fele keverési arány esetén -35C°, de max -40C° a fagyáspontja a kész hűtőfolyadéknak. Nem mostanában voltak/lesznek ilyen telek nálunk, így szabad a víztartalommal feljebb menni, pláne akkor, ha télen nem jársz vele és olyan garázsban áll, ahol nincs fagyveszély.
30% glikol + 70% víz aránynál is -16-17C°-ig fagyálló lesz a keverék. Cserébe persze a több víz miatt lassabban melegszik át, mert egységnyi folyadék több hőt tud elszállítani.
De, megkérdeztem Pipit 😅 egyenesen kell menni pályán, durva gyorsításokkal 😃
Nekem autopályázás után szokott igy. Az alpokban megy az oldala is.
A ducatin az elsöt az oldala miatt kell cserélni mert ott már a kopásjelzö is lement, hátsó nagyjából egyformán
És kanyartréningen soha nem voltam , okos gyerek ! 😃
ha fontos a jó hűtés érdemes megtenni
a víz nem drága a hűtőfolyadékot meg úgy is cserélni kellene pár évente
az hogy 3 évente 1x csere vagy évente 2x majdnem mindegy 😆
A fagyállonak rosszabb a hövezetöképessége. Minél töményebb a hütöfolyadék annál inkább. Legjobb etekintetben a desztviz.
Még mindíg fogalmad sincs miért így kopik a gumi a bölényen !?
Jól sejtetted, inkább maradj a fagyállónál. 😁
Pedig sztem kidobott pénz volt az a kanyar tréning! 😃
https://www.sportmotor.hu/foto...
Vizet?
Eddig azt gondoltam, hogy nem csak hűtés a szerepe a fagyállónak 🙁
Mindig tanul valamit az ember
Igen , nem véletlen tértek átt a duplára 12-től !
Szerintem bontoban vegyél egy jobbost aztán télen felszereled és neked is kettö lesz. A helye meg van.
Igen !
Van nálad nagyobb probléma amit szégyelhetsz ! 🤣 😂
Hát jah, nézem a manualokat, az enyém és a gtr ugyanaz a tiéd féloldalas....
Nem gondolod hogy van aki ezért cserélgeti a hűtőfolyadékot ?!
ne szégyeld, mi majd megtesszük helyetted 😂
Én azért nem szégyenlem hogy ennyi idő után is elmegyek képzésre ! Ha ti sem bánjátok ! 🤫