Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Van igazság abban amit írsz,de akkor is egy fiatal drága motornál a vevő azt szeretné kapni amiért pénzt adott és ha mondjuk nem töri össze a harmadik nyáron és a negyediknél elszakad az egyik szelep és lerendezi a belsőségeket,mert 40-ezerrel több van a blokkban mint az órájában akkor nem biztos,hogy az az elmélet,hogy az állapot számít nem a km.
Tapasztalat. Pedig ha felülök a motorra nem simogatni szoktam...
Szerinted.
Nem értem ezt a km. számlálós témát:
- van olyan motor, amivel sokakt mennek
- miközben van olyan, amivel nagyon keveset (külföld, válság, stb.)
- tekergetik az órákat
- vagy csak összetörik és egy másik motoré kerül rá és nem foglakoznak azzal, hogy előre tekerjék
- lehet cserélt blokk
- lehet cserélt váz (úgy mindjárt a blokk öreg)
- az állapot gyakran amúgy is független kilométerektől, legalábbis amíg a tulajdonosok nem tudnak megegyezni abban, hogy végül is mennyit kell kibírnia egy sportmotornak, addig kénytelen vagyok ezt gondolni
- mindenki a legfaszább gépet akarja venni, aztán első nyáron elcsúsztatja, harmadikon rommá b....sza

Szerintetek mi értelme van annak, amin vitáztok? Szerintem semmi.
Egy jó láncszett simán kibír 20-ezret (ha rendesen van kezelve) bármennyire is nyaggatják.
2 én is keveseltem. 3 Akartam írni. Te nyertél!
A K6 600at egy évvel ezelőtt 10.500km-rel vettem. Abban annyi is volt. Gyári láncszett, felénél járó gyári fékbetétek, a sok állástól beragadó exup bowden, 8 éves gumik (és még volt rajtuk bőven minta). Nem lehetetlen, de persze kicsi rá az esély. Tavaly október és idén október között beleraktam a 600ba tízezer km-t, úgy adtam el. De még mindig csak 21ezer volt benne, 9 évesen. Én pl azért veszek motort, hogy használjam.
4 lánc szett.
Én is ezen a véleményen vagyok,mert az ilyen faszságok miatt nem lehet nyomon követni a járművek előéletét.
Ki gondolta volna, hogy magyar az anyja úristenit! Az ilyet agyon tudnám verni egy szívlapáttal amúgy!
Ismerek olyan magyar srácot aki Angliában él és egyfolytában tolja a km-t az autóba, majd minden évben műszaki előtt vissza húzatja az óráját. Nem szoktam megdicsérni érte,mert én nagyon haragszok az ilyenért.
Gondolod hogy valakinek van ideje minden 2 évente ilyennel szarakodni?
Kíváncsi leszek. Azért annyira nem volt vészesen hangos, de mindig ott volt, különösebben nem zavart.
Sajnos ez nem állítja meg őket. Műszaki előtt vissza tekerik 3-ezer kilométerrel többre mint a 2-évvel ezelőtti műszakin volt...
Régen tekergették mára már nem tudják. Műszakin fotózzák... Bele kell törődnie a magyarnak hogy eggyel kevesebbet kell hazudjon eladásnál...
Reális az 50-ezer km egy 2005-ös motorba csak nem kellene tekergetni az órákat és pofátlanul bele hazudni a vevő képébe és akkor nincs vele probléma. Ha néha meg van egy pár ezer km-es kincs akkor meg az eladó és vevő is jól járna,mert egy vagyont lehetne kérni érte a vevő meg véresre verné rá a faszát,hogy valójában van egy sérülésmentes kis km-es motorja...
Az meg magának hazudik aki azt gondolja nincs legalább 50,000km egy 2005-ös motorban. Az kb. 2 láncszett.
http://www.gearingcommander.co... áttétel/gumi magasság számításhoz.

(sztem csak be kell állítani a kormánycsapágyat, télen ráérsz kitakarítani)
Hatul a gyarival megegyezo (42es) a meret, az elsot nem tudom. De nem hiszem, akkor kettesben teljesen feljonne az eleje gyorsitasnal, igy meg erzem h epp csak elemelkedik.
Nem lehet, hogy csak leáttételezte az előző tulaj?
Ha a kattanás elmúlik, egy rossz szavam se lesz az állapotával kapcsolatban, ez is csak azért idegesít, mert nem tudom pontosan mi okozza. Bár tudod, mindig lenne mit alakítani, változtatni, meg mire költeni :)
A Jt lánckerékre vissza térve, valaki nem volt őszinte a motor előéletében. Sajnos nagyon sok eladó "hazudik" a motorjával kapcsolatban és főleg Magyarországon nagyon nagy divat ez
De a lényeg,hogy jó a motor
Akkor majd kap hátra egy +1et idővel
Jó kérdés, már sokan meghallgattuk, többek között a szerelő is, nincs 100%os ötlet...
Sajnos érződik erőben a magasabb gumi akármilyen erős motorról is legyen szó A hang nem a teleszkóp belsejéből jön?