Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kellene egy időgép, szívesen visszamennék, pont a motorok miatt, nagyjából '97-'99-be - XX, Hayabusa megjelenése, egyéb finomságok Addig is előveszem az akkori motor revü számait, azokból átjön egy kevés az akkori feelingből.
"A legszomorúbb hogy még mindíg a legtöbb embernél a régi 2000-2005 ös reflexek vannak beégve.
A multi olcsóbb-a japo az sosem romlik el-az európai az mindíg dupla annyiba kerül-a kereskedő degeszre harácsolja magát-és még sorolhatnám."

Arany igazság.
Ez nem magyar specialitás....ezt a nagykerek terjesztették el amikor elkezdtek mindenkinek nem csak cégeknek minden kedvezményt megadni....ki az a hülye aki ugyanazt a terméket megkapja 40%-kal olcsóbban akkor a drágább verziót választja?....
Nagykerből vásárolni (kiskereskedőt megkerülve) ősi magyar szokás. Csak ezért kérdeztem.
Nagyon ráharaptak cégek a netes eladásra.
És néha betér egy-egy ember aki meglepődik hogy kinézte/megvette itt-ott neten és nálam meg olcsóbb......................huhh maaaargit.....holél maga.
Meg azon szoktam mosolyogni hogy hát megvettem xy-t annaál a multinál.......2 év és tönkrement................megrendeltem cv-t a másiknál ..........és hát rossz színt hoztak ki de mivel asszony vette át így nem reklamálhatok..........most végre olyat szeretnék ami tényleg jó és használható.A 2013-as év talán ezért is lett jobb mint az előtte lévő.Talán picit már dereng hogy nem feltétlen az a legjobb ami a legolcsóbb.
Régen ki lehetett fogni nagyon jót nagyon olcsón mivel beállt a válság és szabadulni akart mindenki a fölös készlettől.
De eltelt 5 év.Elfogott a fölös készlet.
Most már tényleg azt kapja a vásárló amit fizet.Se többet se kevesebbet.
Most a legjobb hogy körbemegy,nem kérdez,nem érdeklődik ha nem talál olyat ami mindenben megfelel az elvárásoknak szó nélkül fordul ki.Holott pár szóval elmondaná mit akar tuti tudnák találni valamit ami jobb.
Deeee nem inkább elutazik 2-300 km-eket és napokat.
A legszomorúbb hogy még mindíg a legtöbb embernél a régi 2000-2005 ös reflexek vannak beégve.
A multi olcsóbb-a japo az sosem romlik el-az európai az mindíg dupla annyiba kerül-a kereskedő degeszre harácsolja magát-és még sorolhatnám.
"CSAK AZÉRT TARTJUK HOGY LEGYEN!"

Szintén zenész :)
Ez így van! És nagy öröm számomra hogy egyre több olyan ember tér be hozzánk is aki már megszívta az olcsó , de "akciós minőséggel" és most valami korrekt árút keres.
Nagy öröm hallani amikor valaki megvilágosodik hogy a 15000-es kabát az nem ugyanaz mint a 40.000-es.
Háát azért mégsem egészen volt ez jó így mert abban is van igazság amit Kengyelfutó írt......
Egész friss emlékeim vannak arról a korszakról, mikor '99-'00-ben Kecskeméten mindig kizarándokoltam a Japán Motor-hoz hó elején, mert akkor jött a Wild magazin, és alig kaptak belőle, csak pár darabot. mindig nyálaztam kicsit az XX-re, (Honda-Suzi kereskedés voltak), meg voltak ott zöld görbevázasok is, már akkor is nézegettem, hogy mitől ilyen olcsó a nagybandi, valami 100 ezer volt a különbség annak idején. De szintén megerősítem, akkor még azt sem tudtam, hogy létezik 750, én a rendbaronban láttam először életemben.
Is-is!
Az a helyzet hogy nyilván van lehetőség beszerezni a szlovák Motul-t meg a többit , de nem akarok vele foglalkozni. Megbízható és állandó minőséget akarok a vásárlóimnak közvetíteni. Olyan olajat vagyok hajlandó eladni a pénzükért amit a saját gépembe is beleöntenék! Ebből nem vagyok hajlandó engedni.

Más:
Az árrést is írta valaki. Nos erről nekem az a véleményem hogy nagyon sokan azt hiszik hogy a focista még mindig milliókat keres, a motorosboltos meg a többiek meg úgyszintén.
A kereskedelemben mindig van és mindig is volt természetesen árrés, de azt ne higgye senki hogy olyan borzasztóan magas.
Sírni persze nem volna szép és nem is akarok, mert azért köszönjük elvagyunk, de azt el szeretném mondani mégis, hogy például az olajat CSAK AZÉRT TARTJUK HOGY LEGYEN! Az olaj pont az a terület hogy kb. nem is nagyon érdemes foglalkozni vele, de nem jópofa ha valaki bejön és azt mondom hogy nincs!
Nem te neked az ideút költsége simán nullázta volna a nyert árelőnyt.Szal a szempontodból mindegy...............egy másik ember a múlt héten.Kistarcsai.Ismeri öcsémet.Vett már cuccot tőle.
Annyira elszoktak az emberek a hagyományos csatornáktól és a gondolkodástól hogy fel sem merül bennük az esetleg hogy a szakbolt olcsóbb tud lenni mint a nagy multi.
Pedig nagyon sok esetben ez van.
Mivel az életben maradt szakboltok többsége a multival kénytelen versenyezni.
És ha túlélt eddig akkor tud is.
Általában az árral,de legtöbb esetben inkább az ÁR/érték dologgal.
A legtöbb multis termék egy bizonyos cucc lebutított,silányabb verziója olcsón.Hogy vonzó legyen az ár.
És ezt egy szakbolt nem engedheti meg magának.
Fellapoztam az imént a '96-'99 közötti magyar Motor Katalógusokat - egyikben sem szerepelt a 750 Bandit.
Hááát megtörtént. ....hirtelen kellett és az volt közel, igaz észbe sem volt abban a pillanatban.
"Én nem veszek az E-bayről olajat, nem veszek onnan olyat, amit Magyar nagyker is forgalmaz." Ezt most mint végfelhasználó írtad, vagy mint viszonteladó?
A büdös életben nem lesz változás.Akkor is a madarasban veszik a routert 7500.-ért ha öcsém 6000-ért adja ugyanazt.
Megtörtént.
És számtalanszor megtörténik hogy árban sem jobbak a multik.
Leginkább japó belpiacos motorok, Red Baron-nál elő szoktak fordulni. Ukrajnába is Japánból szokták behajózni a 750-es Banditákat.
Nagyjából egyetértek az általad leírtakkal. Legutóbb egyik magyar webshopnál vásároltam Castrol olajat, igen jó áron. Pick-Pack pontra leszállítva, maximális elégedettség Hozzáfűznivalóm csak annyi lenne, hogy mivel a motorozás hobbi, ráadásul nem az olcsóbbik fajtából, ezért mindenki ott spórol, ahol tud. Ha a magyar kiskereskedők nagy többsége lesz szíves elfogadható árréssel dolgozni, nem lesz senki ráutalva, hogy okoskodjon a külföldről történő rendelésekkel. A magyar vs. nyugati bérek / fizetések közötti különbségekről, mint a vásárlás helyét / módját befolyásoló tényezők, nem is beszélve...
egyet értek
Lehet hogy nem ez lesz a legnépszerűbb hozzászólásom és előre megkérek mindenkit ne vegye személyes sértésnek, mert azt sem tudom ki dobta be ezt a "külföldről olajat" témát.
De!
Azért az elég elszomorító hogy az emberek azt nézik csak hogy ezer- kétezer forinttal olcsóbb egy olaj ha kintről küzd vele. Én értem hogy senki sem akar kapufát rugni magának, de ez hosszú távon sajnos óhatatlanul ártalmas .
Jómagam nem vásárolok az Auchan-ban olcsóbban , mert van a ház előtt ismerős zöldséges. Nem vagyok hajlandó másnak adni a pénzem, még akkor sem ha rövid távon jobban járnék vele. Igen. Én is látom hogy 20 forintal drágábban adja a narancsot, de ő egy Magyar ember, aki a saját családjának viszi haza a megtermelt hasznot, így bennem fel sem merül hogy másnak -- egy multinak--adjam a pénzemet.
Mert amíg ez megy, addig lehet sírni hogy nem megy semmi ebben az országban, meg a szemét zs..k, meg a kizsákmányoló multi, meg a többi. De ha mindenki egymást, vagy a közvetlen környezetét preferálná a vásárlások okán, akkor ....Lehet hogy akkor sem történne persze semmi, mert a politika érdekes, de nálam ez inkább elvi dolog.
Én nem veszek az E-bayről olajat, nem veszek onnan olyat, amit Magyar nagyker is forgalmaz.
Nem veszek a multinál, vagy az e-bayen laptopot, mert van ismerettség aki árul ilyet garanciával. És akkor őt támogatom.
Amíg ez a mentalitás, hogy pár ezer forintért idegenekhez szaladunk, addig lehet itt a kocsi hátán a Nagy Magyarország matrica, meg a többi, de marad a sírás.
talán ....... biztos !............. iridiumos meg minek ? mpi -be hosszu élet tartalmu ,,, de egy karbisba !
tavalyelőtt
Bocs.
Tudtommal ezeket nem árulták itthon.
Pedig a leg értelmesebb utcai ccm, ha lett volna, lehet nekem is ez lenne.
Minden gyertya beszarik, ha úgy indítgatják, hogy nem melegítik be. Nálad nem ez volt?
A 750-es elég ritka, nem? Kapható volt egyáltalán Magyarországon újonnan?
Megoldható, de marha sok a havi fenttartási költsége