Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mindig a tejfölös pohár drága ezeken a motorokon
Nem kifejezett vágod a finom iróniát ahogy nézem.
Most néztem a Nvia.hu-n 6500+afa a szénszövet négyzetmétere.Kell kettő meg pár műanyagdarab és elkérnek a sisakért 90e-ret.
Ő ezt szatírának szánta....gondolom Te is....pont egy csónakban eveztek....
Zoli32,

Érdekes, hogy itt mindenki ennyire ért az árképzéshez?! Miért nem csinálsz akkor otthon a sufniban suzukit?! Tuti megérné.... Gondolom jól menő vállakozásod van, ha ennyire vágod a témát....

Persze az indirekt költségekről még senski sem hallott..
tangerine,

Értjük a célzást....

Az e-bay-en ez a termék:
http://www.ebay.com/itm/Bazzaz...

Ez 26.656HUF pillanatnyilag. Erre rájön a 4%-os import vám + 27% ÁFA, ami összesen 34.919HUF És ezen még nincs pl szállítási díj, átutalási díj, (pl az OTP-nél: 3.800HUF), stb...

Szóval mielött azt gondolnád, hogy halálra keressük rajta magunkat...
Esztergomban a suzukinál a melós keres 2-3 kilót.
A legolcsóbb suzuki 2,2-ért egy 1,0-ás akciós splash.Totál fapaddal.
Jellemzően 2,5 milla.
Egy legolcsóbb gladius 1,8 milla.
A 2-3 kilós fizuból mennyit kéne spórolni hogy összejöjjön?
Holott csal 200 kiló alu és acél némi rézzel műanyaggal kombinálva.
Pik-pakk összehegeszthető csőből a vatelepről meg kell hozzá két palack acetilén.
Aránytalan a dolog.
Nem, inkább azt mondom, hogy a helyi rabszolgatartó cégnél, ilyesmi (autó)kábeleket raknak össze sacc _havi_ 80-100e fizetésért.
Vajon hány ilyet fog venni belőle. (költői kérdés)
Szép fekete ketyere.

Milyen viszonylatban kérded?

Me ha aszondod a 4 eres fekete falkábel 100 forint métere meg egy 50 forintos mikrokapcsoló és 200 forintos csati akkor lefejelem a bukómat.
Erről pl. mi a véleményed?
Csináld.
Ez nem jó mpélda mert nem ebből él meg a kolléga hanem szivességből csinálta és egy kis plusz benyapénzért, amit Tarzan idézett az a jó válasz, egy bármilyen kis cég is kénytelen beleszámolni az óradíját ami ha nem is 6 rugó, de legalább 3-4, és ez kis tételben nem kevés a hajlízgatással, hegesztgetésekkel, festéssel, stb. Ha viszont gépsoron csináltatja annak is van költsége na meg az anyag beszerzése, szállítása a megmunkáláshoz és az eladáshoz. Ne hasonlítsuk egy ilyen termék kisker árát egy haveri segítséghez. Én is olcsón adtam a gombákat meg is lett a bukta rajtuk nem beszélve arról, hogy páran akik vettek belőle gyártatni kezdték és haveroknak árulni....
Na ezt már nem akartam mondani mert nem tudhatom.
Cserébe kapsz garit rá, meg talán számlát is.
árban benne van a posta?
Ja............olcsóbbnak olcsóbb az tény..............csak 2300 minuszért kicsit kevesebben éreznek inputot a hirtelen vásárlásra.
jól van.

sok ember pár száz forinton cigánykodik.
Ebből lehet kijön a szerelése.

boltban van 500ért kenyér mellette a pékségben meg 250ért.
250Ft tényleg nem sok de gondolom nem 500ért fogod megvenni ugyan azt a kenyeret.

na mind1. nem akarok belemenni az arányokba stb.

ennyiért is el szokták vinni és örülnek neki
Ne sokkal.2300.- pénz nem egy összeg
csak egy példa: link
Minden szavaddal egyetértek.
Örülök, hogy ebben is több szempontból egyetértünk, sajnálatos baleset nem kétséges, abban is, hogy minden munkaeszköznek biztonságosnak kellene lennie pont az ehhez hasonló esetek elkerülése érdekében csak nem értem, hogy jön ez a kereskedelmi lánc diszfunkcionalitáshoz?
Nem helyes ja.
Majd mond a rendornek akinek a nem rendesen legyartott/tervezett bukocso miatt kellett meghalnia.
Pedig azt is elvileg leteszteltek mrg komoly gyartoval csinaltak csak sporoltak az eredeti cucc megvasarlasan.
Az utobbi 4-5 hsz emben ugyanezt taglalom folyamatosan a "ket vsacsoert sokallom az arat" sracoknak.
Kb 20 eve kereskedelemmel foglalkozom.
Ismerem az anyagarra rakodott koltsegeket amiket be kell epiteni egy termek fogyasztoi araba.
Szal nem kell mondani.
Es ez egy elsodleges biztonsagi felszereles nem egy taskatarto.
Nincs miért tülekedni, sem a helyi gyártóknak sem a kínaiaknak, de ez abból is kiderül amit te írsz, ha lehetne tarolni 10e-s árral, valaki már biztos tarolna.
Ez a terjesztési forma (gyártó-nagyker-kisker) nagy mennyiségben hatékony, de ezen termékkör esetén a valódi értékének (anyag, tervezés, gyártás) sokszorosát elérő működési költség esetén termeszetes érzés az emberben, hogy ez így valahogy nem helyes, kérlek ezt ne vitasd el tőlem.
Zoli32,

Igen.. ez általában ennyire egyszerű.... aztán....

9900HUF.. hmmmm... Ez nettóban 7800HUF.
Mennyi az anyagköltsége (vas, festés csavarok, zacskó, stb...) 3.000HUF?!
mennyit tudsz belőle eladni?! Napi 1 darabot?! az kb évi 300, bár én ezt is sokallom.
300*3800HUF=1.140.000HUF maradna.
Ebből kell a könyvelőt fizetni, az kb évi 300.000KHUF.
kb marad 800.000HUF, azaz havi 66.600HUF.
És még nem számoltam semmilyen költséget (áram, telefon, helység, gépek, marketing, számlázó program, tárhely bérlés, stb.. stb... stb...)

Lehet nem annyira jó biznisz?!