Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát azért gondoltam mert nem arra válaszoltál és amit visszanéztem az nem az volt....amúgy tuttam én, hogy kire gondolsz csak szívóztam...
nem wazzze, a tasi
egyébként amíg itt vertétek a répát ,én toltam egy Transzfogarast,szép hely,csak qrva nagy a forgalom,meg a kobór kutya amire figyelni kell,de az áfonya pálinka kárpótól mindenért
A Zoli?
egyszer már elismerte ,hogy írás és olvasás értési problémája van,vagyis egy betegség dixleksziás
Te mennyiért csinálnád meg ha ebből kéne megélned?
Pedig de, igaza van Zolinak, próbálj meg csinálni valamilyen terméket kis darabszámban olcsón. Nem fog sikerülni. Én megpróbáltam a bukógombákkal, hát vazz nem hogy nyereség, de kiszámolás után elég nagy veszteség jött össze belőle. Hiába kevés az anyagköltség meg is kell munkálni amit vagy bérben csináltatsz vagy beruházol gépekbe, de az főleg kis darabszámnál még drágább utána elkezded hirdetni ami eleinte talán ingyen van a neten, de pár hét múlva hamar leveszik a hirdetéseid ha nem fizetsz érte mint kereskedő, utána jön a vevő akihez el kell juttatni, de addig is egy csomó telefonálás és alkudozás.....ha meg boltot is fenntart az ember akkor végképp nem jön össze....így lesz egy párezres tételből többtízezres...
Nehogy már megmagyarázd, hogy 1000 ft anyagköltséggel egy terméket 30e-ért kell adni a boltban azért, hogy mindenki haszna meglegyen, és ez még tisztességes is, mert bőgve fakadok.
Látom nem látod a termékek teljes átfogó költségtartományát sehogy.
Van ilyen.Csak sajnos nem úgy működik hogy egy vasdarab oszt reális 8-10e és annyi.
Ha 3 rugó anyagköltség van benne annyi a rárakódó plusz költség hogy 1000 forint haszonért a fa....sz fog feccölni 2 milláért cnc hajlítót meg bérelni műhelyt,raktárat,melóst fizetni meg adót.

Oszt nézhet a lukon az akinek nincs annyi kézügyessége hogy legyártsa 3000 anyagért.
melyik boltban?
Max. 8-10e Ft-ot tartok normális elfogadható árnak egy garnitúra bukócsőért, látva a felhasznált anyagok mennyiségét és a festéket. De amikor a gyáriért elkérnek 30e Ft-ot ott már nem tudom hogy sírjak vagy röhögjek.
Boltban még több
még jó ,hogy lehet kapni...
Az állami beszerzések sosem azon az áron vannak mint a polgári mert ott nemigen van verseny.Max látszatra.
Egyébként gyanítom, hogy árfelhajtó hatása van annak is, hogy ezek rendőrségi cuccok, tehát az állam veszi. Kíváncsiságból cikkszám alapján rákerestem a rendőrségi oldaldobozra, darabja 2000 euro...vagyis 4000 a kettő, pedig csak egy sima Krauser K2 dobozról van szó. Nem hiszem hogy a civil változat is ennyibe került volna (mert akkor kb 0 darab lenne forgalomban)
Huhh..............nézd a kereskedelmi oldalát a dolognak.
Ez nem egy golf V fékbetét hogy 40 országban 4-500e pár kell évente.
Divi 900-ból jó ka 50e db elfogott.Abból jó ha összesen 20e volt az egész életciklus alatt amire felmerült a bukócső.Na abból lecsíp 3-4 gyártó (givi-kappa) 4-5e db-os mennyiségeket meg házibarkács a felét.Tehát reálisan a rendőrségi megrendelés 3-4e db-jára kéne kalkulálni.
Ezt a mennyiséget kisipari kivitelben nemigen gyártják le.
Kell hajlítógép,TÜV engedély,nagyker árrés,kisker árrés raktározás,áfa,béfa,köfa és az anyám tudja mi.

KB ugyanaz a séma mint nálam az okos asztalos.
Hogy kerülhet a fenyőágy 45e-be ha a köbmétere a tüzépen 30e?

Erre sorolom neki hogy szárított anyag ára nem ennyi,kérném a CNC vezérelt gépét mutassa már hogy a falcok és ívek ilyenek legyenek rajta és hogy ha a netto gyári ár feléért legyárt nekem 40 db-ot hétfőre már kérem is.
Erre már ötöl hatol hogy nem úgy van az.
Nekem valamelyik utángyártó cég verzója volt (talán Motech), de azt is ilyen közelre kallett szabnom (25 mm-el kisebb kiállást csináltam rá), meg egy GSXR gátlóval felemeltem a motor hátulját, mert folyton kiemelt. És az nagyon nem vicces. Nem is értem, hogy másoknak hogyan lehet jó az eredeti, egy sima körforgalomnál már karistoltam. A rövidítés óta már 2 koptató csavart legyalultam a lábtartóról, de még nem ért le egyszer sem.
Ami biztos nem reális, azok a Yamaha árai... A 3 darabos gyári bukócsőszett a Divire 590 euro (ami még olcsó, mert Dániában vásárolva 1000!) Fogalmam sincs mi kerülhet ennyibe rajta (pláne hogy ezek még csak a csövek, ami önmagában még nem elég), mert nem egy agysebészet egy ilyet előállítani
Őőőőő mennyit tartasz reálisnak egy ilyen csőért?
Szerintem jó lesz -Csak összehasonlításképpen nekem gyári van, használtan vettem 15-ért. Még az is sok egy ilyen kis szar csőért, de pofátlanok a motorfelszerelések árai. Nem csodálkozom rajta ha inkább elkészítetted magadnak.
Igen, el is felejtettem tegnap lefotózni...
JÓÓÓÓ lesz ez:-)

Nekem nem ennyire kifinomult, de már behozta azt a 3000-ret amibe az anyag került.....
Sziasztok!

Van egy michelin pilot road 3 elfekvőben.
120/70-17 + 180/55-17 párban 77600Ft
2013as mind a két gumi. Zsír új, ahogy a képeken látszik

Akit érdekel az írjon rám.

köszi
Nos, megjött az első gumi is. A DOT szám 1813, tehát idei friss gyártás.
Holnap reggel fel is kerül a helyére.