Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszi!
Egy járműtechnikában jártas ismerősöm járt úgy, hogy a kúton csak ez a prémium izé volt, a robogója meg jelentősen nagyobb végsebet tudott vele. Ő annyit vont le konklúziónak, hogy vagy a vespa ilyen király, vagy a normál benzin ennyire tré :D
Origi gyári Suzuki esőovarál,még nem használt eladó.
Részletesen lásd az Apró-ban
Mikir csináltatta egy esztergályossal.
Nekem is jobban megy picit shell racing 100 vagy mifenével. Érdekes,sokszor tesztelgettem.. de jobb.
Mikirhez vagy az elégedett ügyfeleihez lenne egy kérdésem.

Egyik cimborámmal szeretnénk beépíteni egy ejtős, mágnesszelepes olajozót. Tetszik Mikir tartálymegoldása, ahogy néztem a ScottOiler is hasonló helyre rakja a tartály a motoromon.

Azt szeretném kérdezni, hogy a kupak és az "tartály" alján a "csöcs" házi gyártmány vagy esetleg valami autóból vagy hasonlóból származik?

Előre is köszi!
Én tavasszal félszintetikus 10w40 kezdek, nyáron 20w50-el járok... Soha nem használok semmiféle adalékot! És láss csodát: a 135e km alatt nem történt semmi olyan a motorban, ami károsodásnak lehetne nevezni.. Még a gyári kuplung van benne, pl..
Annyit tudok hozzáfűzni, hogy ugyanarról a sebességről gyorsítva, ugyanazon az emelkedőn a 100as bengával nagyobb sebességet értem el a tetejére mint 95össel.
A légköri nyomást és a hőmérsékletet nem néztem
Én sem ok nélkül hagytam benne a 95-öshöz a +3 fokost.
Ugyanis 91-től a Suzuki már ajánlja a benzint az 1.2-höz, amiből le
lehet vonni egy két érdekes következtetést.
Valószínűleg nem véletlen volt akkora divatja ennek az előgyújtás tuningnak.
huzzok egyet
"Ahhoz, hogy motorunkból több teljesítményt tudjunk kinyerni 98 feletti oktánszámú tüzelőanyaggal, szükséges, hogy a motorvezérlő elektronika rendelkezzen megfelelő gyújtástérképpel, ami a jobb benzin (nagyobb kompressziótűrésű) miatt nagyobb előgyújtást enged meg, mint a 98-ashoz tartozó előgyújtás, ezáltal az erőforrás nagyobb teljesítmény leadására képes. "

Ez kontra ez öngól .
egy kontra ... de mi ne vitázunk kérlek !

http://www.dp-automotive.hu/dp...
Egy szer probált ki ........ István , és vissza térünk rá ..Ok

vagy kérdezünk meg valaki okosat
hat ja mapetsow.................fel kell pörgetni az állo vizet
holnap kis bandi service a garageba ,,,,, legoláb nem rontom itt a nivot es meg egy teli tankra valo is lesz
Mivel nekem is sántit, én ezt találtam:
"Gyakori tévedés, hogy a magas oktánszámú üzemanyag nagyobb motorteljesítményt, alacsonyabb fogyasztást eredményez. Valójában az oktánszám nincs arányban az üzemanyagból kinyerhető energiatartalommal, csak a kompressziótűrést jellemzi. Magas oktánszámú benzint csak különleges, magas kompresszióviszonyú motorokba kell tölteni (erről a gyártó mindig nyilatkozik). A magasabb oktánszám az égés lassulását jelenti, tehát alkalmasint teljesítmény-csökkenést is okozhat."

bővebben:
motorbenzin
Zoli,Tasi nem keveset röhögtem......a Muppet showból a két öreg az erkélyen jutott eszembe!
Én abban voltam, hogy az egész csak parasztvakítás
Pár kép az elkészült vasról.Kipufogó összekötő csőre vevő lennék ha lenne valakinek olcsón!
Igen ...ugyan anyi benzin molekula nagyobb ,erősebb terjeszkedést idéz elö ....így ugyan azon sebbeségnél kevesebb gázt kell huznod ez lehet akkár 10 % is .......... a másik a minél kisebb belső surlodást elérése ez megint 5-8 % benzin spori
az olaj fogyástol fügően 10w -50 20w 50 ig valami jó fajtát
persze én xadot raknék bele
meg egy ilyet
Egyébként tényleg mintha jobban gyorsulna, de lehet hogy csak a placebo hatás. Szebben jár, az tuti.
Vajon tényleg kevesebbet fogyaszthat?
nem melegszik anyira .... kevesebet fogyaszt és jobban veszi a lapot ......és simában jár ....régen még gyujtást is állitotunk utána 1-2 fokot elöre , persze ma már ez nem megy !
Hali srácok kollégám kérdi milyen olajat ajánlotok a 600-as Bantitjába
2004-es most lenne nála az első olajcseréje... Tavaly vette köszi hali
Huha
Mérgesednek a buckalakók

Meg sem kérdezem, hogy az elvileg emelt oktánszámú üzemanyagtól szebben járhat a motor alapjáraton? Mintha nem ingadozna semmit az alapjárat, eddig meg picit vsinálta.

Remélem senki nem akar majd eljönni, és megverni a kérdésemért