Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"egyedül nekik nem csökkent a forgalmuk a válság hatására"

Kis hazánkban is elmondható ez!
Erről a rozsdamentes rendszer pucolásról jutott eszembe, hogy anno a festők az üzemben a készre hegesztet kötött pályás járművek alkatrészeit amit gyártottunk (vonat villamos,stb...) hegesztési varratok körüli elszíneződéseket pácpasztákkal távolították el.
Pácpaszták

Fontos ugyanis rozsdamentes anyagoknál a tartósság szempontjából a felületi passziválása.
ilyen címszó alatt lehet róla többet olvasni:

Rozsdamentes acélok pácolása és passziválása

"A salétromsav önmagában csak a rozsdamentes acél felületek passziválására alkalmas. A rozsdamentes acélok pácolására nem alkalmas."

Ha valaki már fogott kezébe frissen vásárolt rm. anyagot, annak felülete homogén szürkés matt, ezt mi ugye nem szeretjük, jól felpolírozzuk, vagy lecsiszoljuk, pedig pont ez a passzivált réteg. Igaz talán valós jelentősége komolyan oxidációnak kitett környezetben van. (sózott utak?) Lehet ugyan, hogy ez felforrósodott kipunál nem képes megmaradni...
hali.köszi mindenkinek a segítséget. tud sopron környékén valaki egy jó szerelőt? köszi
Valószínű hogy nincs.
Mivel nekik nagyon bejött a 3 henger.
Ugyan kis gyár de egyedül nekik nem csökkent a forgalmuk a válság hatására.............sőt némileg növelték is.
Amíg sornéges gyárást erőltették nem igen ment nekik a biznisz.
600 köbcenti körüli sportban eddig mindenkit meggyőzött aki vezette.
Az MW is most dobta piacra a 3 hengerest,a yamaha is ilyesmin dolgozik és még sorolhatnám.
Jó motorokat gyártott a Triumph nekem van egy 1911 knirps 8 mi után Angliába költözöt a tulaj 70 évekig egyed uralkodó típus volt . Ma csak egy replika 3 hengerbe , se WV nem pakol több pénzt se a Suzuki ,
http://www.facebook.com/media/...
Olyan ez mint a mazda wankelja ...tudják hogy verseny képtelen de ölik bele a pénzt .
Ettől függetlenül nem rossz ............de nem egy beseler !

ez az én véleményem nem bizt ,hogy igazam is van !
Igen ........ 3000 f/nim körül vált a karbi alapjárati rendszere ....itt ha..... soványra van állítva a pilot rendszer rántás szerűen veszi a fordulatott ...ha meg dúsra vissza tol egykét ütemet és ez MÁR HALHATÓ a lánc csapkod , de még ez nem azt jelenti ,hogy csere érett

Ugyan ez a helyzet ha meg akad 7500-8000 körül egy csuklásra ,
csak ott vagy a tű van rossz helyzetben ,vagy a fő fúvóka kicsi vagy nagy , vagy a dekomp dugatyú lassú vagy túl gyors . Ezt a rugó erőssége vagy a dekomp dugó alján lévő luk határozza meg !

A v láncot meg kell mérni , ez nem egy olyan alkatrész ami tegnap még jó volt ma ma meg már szar !Ha meg meg van nyúlva .... az el viszi a vezérlést............ ÉS AZ NEM JÓ !
Amiben van biznissz az jöhet................főleg a modellekkel való foglalkozás.
Kicsit közelebb áll az autógyártás a motorokhoz...
Azért nem minden gyárnak van ekkora érzéke a dögös fehérneműmodellek gyűjtéséhez.
A suzukinak feleennyi sincs.
Tudom minden vágyad egy ilyen szélvédő, egyszer ha összefutunk odaadom egy köre hogy kipróbáld. Viszont félek attól hogy másnap a Használatmotoron látok majd egy hirdetés Triumph-ot cserélnék idomos banditra... Még most nézem fehérneműt is gyárt az említett márka! Triumph Fehérnemü!
Tolerans vagyok a hombar meretu plexik iranti vaggyal
Hangos Hangos engem az sosem zavart. Vegyen egy fülest és hallgasson zenéz motorozás közben az majd megszünteti a nagy szélzajt. Adjatok neki tanácsot, hogy a ti motorotokon idom sincs és nem vagytok papírkutyák.
Hala az egnek javithatatlan vagyok.
A gs topikban egy srac idomos hondat vett es hangos a szel.
Mindig is tudtam, hogy tetszik neked a plexi csak ugye ezt itt mindenki előtt nem könnyű kijelenteni. Látom te is inkább a jól bevált japcsi motorok híve lettél...Utánanézek neked Zoli annyit még kérdeznék idomos vagy idom nélküli a gépsárkány?
Ha itthon nem lehet beszerezni akkor külföldi rendelés meglehet, hogy tengerentúli.
Szia Zoldi,

Mi a helyzet a kormany magasitoval? Egy-ket heten belul kellene!
Ha nem lesz meg akkor mondd pls.!
Koszi:
Petya
Irj ide: lucifer0820@freemail.hu
Beszéljünk róla.Adsz egy mail címet vagy írjak a képesmotorra?
Köszönöm, így fogom használni.
Oda kell valamire figyelni a leömlők levételénél?
az Optiglanz használata a következő: (németből fordítva)
A leszerelt rozsdamentes (krómozottra nem!) alkatrészekre fújva 1-5 percet hatni kell hagyni, majd erős vízsugárral alaposan leöblíteni!

Semmi mással ne érintkezzen, mert elbúcsúzhatsz tőle..
van egy új vadonatúj karbisorom eladó... a 4 töm+tűszelep árában odaadom..:-)
Nem, biztos, hogy a tudásával van baj....csak le akarja cserélni a láncot és nem ingyen.... ....az meg, hogy szükséges-e nem számít...
Akkor gyakorlatilag le kell venni a leömlőket egy alapos tisztításhoz.
Ebben a szezonban jó lesz így
Abban fordulatszám tartományban szokott visszalövöldözni légszőrű felé néha, ha nem megfelelő az alapjárati keverék, ilyenkor az rángatja az egész vezérlést hajtásláncot. Hengerenkénti keverékállítás (általában szegény szokott lenni, fölég ha nyitott kipufogó rendszer van rajta, vagy el van dugulva az alapjárati rendszer részlegesen vagy teljesen.), majd a 4 karburátor fojtószelepeinek összeszinkronizálása kisimítja a járását szép duruzsolóra, akkor kussban lesznek a most csörömpölő dolgok.

Ez a legjobb szerelö a környéken? Mond el többieknek, hogytudják hova nem vigyék! :)))
A mágus....
ő ugy csinálta, hogy 3000 körül tartotta, és volt valami rezonancia, és erre mondta, hogy cserés. pedig szépen jár, indul, megy teszi a dolgát.:)