Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

csináltam így is úgy is és mindenhogyan ... híd el

az órásnál egy hengerhez , be állitom mind a 4 et nem tekergetem a folyt ,
mérek a karbi csavarokat tekerem ....... be állitom mind a 4 óra egy értéket mutatt ..... de gáz adásra az órák önálló életre kelnek ..

le veszem az órásat , fel teszem a higanyost és fasza ... egy értéket mutatnak az oszlopok.

tehát az órán a vákum mérése az ..... sebesség függő ezért kell folyamatosan korigálnom a folytásal a mutató leg kisebb kilengésig .

Hogy miért van ez nem tudom nem tudja Frecsa Jani se . Az biztos a folytások modositása az állítás közben nem befojásolja a mérés ""pontoságát " Mert le elenőriztem az elektromosal is és 2 -4 % eltérést mutatot a műszer a hengerek között ... ami ugye sokszor már a pilot miatt van ... vagy nem is tudod a kopott menet miatt 100 % -osra tekerni ...... idáig jutotam !
Egy egyszerü kisérlet a következö szikronnál amit csinálsz órával.

A 4db órádat egy kitüntetett hengerhez csatlakoztatod külön külön. Mindegyiken igyekszel azonos kilengést elérni a fojtás hangolásával. Majd csatlakoztatod a 4 db órát a szívócsonkokhoz és a korábban beállított fojtásokhoz nem nyúlva elvégzed a szinkront.

Utána ha felcseréled az órákat az egyes hengerek között akkor is jó lesz a szinkron?

Készítesz egy 4-es Y-csatlakozót egy hengerre csatlakoztatod, és nézed hogy változnak a mért értékek ha tekergeted a fojtást vagy a korábban beállított értéken hagyod...

Ezek eredményei elég sokat elárulnak a szinkronizálás jóságáról, műszerek pontosságáról.

Utolsó gondolat . Úgy vélem ha az elején egy hengerre bekalibrált fojtás nem megfelelő a szinkronizálás közben akkor nem fojtással van gond, nem azzal kompenzálnék, hanem karbi előnytelen beállítása miatt változnak meg a gázlengések. Ha ezt a fojtás állításával kompenzálod, ugyan szép értéked lesz a kijelzön, de probléma továbbra is megmaradhat. Ezek a saját feltevéseim.
pontosan ezért ............ ha itthon leszel

Én nem tudom annyira érteni ez a vákum mérés , a kereszt metszet a cső hossza stb A mai napig nem tudom az igazságot , de gongolkoztam rajta én is .........lehet van benne valami !
"Meg tudtad már fejteni a nem állandó vákuum mérésének lényegét
Lecsóval is fejtegettük ezt ..............."

Sajnálom hogy senki nem veszi annyira a fáradságot aki tehetné, hogy csináljon pár reprezentatív kísérletet, hogy valóban befolyásolja-e fojtás megváltozása a mért értéket. Az én műszerem nem alkalmas ilyen kísérletre sajna. Ezért én továbbra is azt vallom amit a service manule -ok leírnak .

Èn az alapjárati keveréket még mindig üveggyertyával állítom...

üvegtestü gyújtógyertya

"Közel vagyunk egymáshoz egyszer össze kéne futni ........"

Hja pont 636 km-re...
Nincs itt problem István ! .......... más más vélemények ...és kész
a szinkronizálás :

Meg tudtad már fejteni a nem állandó vákum mérésének lényegét
Lecsóval is fejtegettük ezt ...............
Minden esetre én vetem egy elektromosat 120 ért ....ami 8 hó után be szart és nem tudtam számot tevően jobban be lőni vele a motorokat ...
Most higanyós van..... és órás a régi , a higanyossal pontosabban tudok pilotot állítani

Közel vagyunk egy más hozz egy szer össze kéne futni ........
Nekem meg az a vicc mikor két apuka beszélget a homokozó előtt.
-nézd azt a bax...tt nagy vízfejű kölköt milyen csúnya.
-te ez az én gyerekem.
-de jól áll neki.
...nekem mindig az ovis párbeszéd jut eszembe : Az én apukán erősebb mint a tied...párhuzamban az ilyen katalógus szagú "paraméteres" számháborúval, meg hogy ki épít jobb gépeket bla-bla -bla...
...meg a körte alma összehasonlítások...
Nem nem érdekel.
Ha plexi lesz csak egy ilyen jöhet szóba max.

De még ez is kérdéses.
Utángyártott nincs és nem is vennék rá.
Csak gyárit.
Ezekre valahogy semmi utángyártott nem passzol design ügyileg.Csak gyárival szép kerek az egész.
Én japo Suzuki párti vagyok . 2 suzuki auto 5 suzuki motor .. de 70-80 évekig a japok csak kopintotak a Németektöl maradjunk ebben . az igaz ,hogy nagyon sok okoság ........ nekik köszönhető és olcsoságuk miatt világ autó gyártásának krémjébe vereketék magukat , sőt a Toyota egyszer felűl is múlta a WV -ent .
És szívüket lelküket bele teszik ........... de nem MA
Ma már tömeg árut csinálnak és egyre hitványabat !
Ebbe bele tartozik a motorkerékpár gyártás Is !
Jó autókat a németek tudnak csinálni ! és lassan MOTOROKAT IS !
a dél korea is meg tanult autót gyártani el is visszi a 20 % -át a piacnak ...
Ami robanást fog okozni az az elektromos autó ..... és az nem japok -hoz fog fűződni ......
Ha már ránéztem a gyártó honlapjára megnézném a te mocidhoz nincs véletlenül. Mi is a pontos típusa? Ha érdekelne tudok segíteni a beszerzésében de ezt csak szigorúan privátba.
Köszi! Lehet hogybeugrok hozzájuk ezért!
Ok, köszi, akkor nézek máshol!
Mesélj a vákúmos sebesség váltóról ... mitsubisi

Érdekelne ? a a Suzuki leg újabb légsűrítős kis kocsija

Hol tart a Honda a hibridje ? és mi a leg újabb okosság amivel megint le pipálta a Toyotát ?
Há sajnos vót hondája és belezúgott.
GS után meg ezt vett.

Sajnos mindenkinek vannak hibái.

Pláne hogy nem mindenki jár sor3 trijummpal bugyiban.
Zoli megnéztem a gyártó honlapját, sajnos CBF-hez nem gyártanak, sajnos arra nincs hótoló. Na látod ezért kel venni sutyukit!
Inkább linkeld a hótoló eladóját az ebay-ről.
Szerintem jól meg fértek egymás mellet. Mindenkinek van véleménye ezért jó a fórum. Utoljára akkor fordult ilyen elő mikkor leköcsögözték az egész zagyi-pacsis társaságot.

Én nem vagyok egy szerelő guru ezért nem alkotok véleményt, hogy melyik a jobb a 3 vagy a 4. Mivel nekem négy van az a jobb...
A Honda sem véletlenül rakta bele a Prelude-ba, sztem...
Azt leszarom, de a Japán autógyártást nem hagyom, mert ha az nem lenne, akkor járhatna mindenki az alap és egyen szarral
Habár elkúrvultak már mocskosul, de azok az ikonok mint a Skyline sorozat, a 3000GTO, az RX7, a Honda Vti motorjai ..... stb
Mind mind olyan dolgok amiből a szenvedély sugárzik, és nem csak a csináljunk valamit
Imádom őket na .... motorban, autóban, és lehetőleg '90es évekből. A no kompromisszum jegyében csináltak célszerszámokat Vérzik is a szívem hogy vége, és egy egyhengeres foskazal viselhet olyan ikonikus nevet mint a CBR
Legyen .... csak akkor XY néven és ne bemocskolja a nevet
A személyiségfejlesztő tréning más véleményének elfogadása fejezet mellett?
A tél kerék kormányzás meg bekerült a Nissanokba és szintén hazavágtak mindenkit a Japán pályaversenyeken akkoriban.
A japán autók szívügyeim .... abban nem fogsz meg.
Na de, hogy aktuális legyek : az új Skylineban is benne van az intelligens 4 kerék kormányzás és kifújta mindenki orrát

Isten látja lelkem, hogy nem kötekedek veled, de fejlesztened kéne az autókkal kapcsolatos ismereteidet
Szivesen.
Bár én nem mondhatom ugyanezt.
köszönöm szépen ! élmény volt veled eszmét cserélni a három hengeres motorokról .
Így van a Mazda fent tartja a forgó dugatyús megoldást ,de nem tud mit csinálni a tömítési problémákkal .....ezért tömeg gyártásra alkalmatlan és csak kuriozum
Pl: a ősz kerék kormányzás Mazda találmány ...még sem élet képes !
a Patrolokat ne keverjük bele!