Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Lemondok a vezetéstechnikai tréningről... Ahogy elnézem nagy kihívás lesz az utak állapota miatt a szezon kezdet. A bóják kerülgetése helyet ott vannak a kátyúk na meg a kanyarokban felhordott hordalék, kavics, homok. Egy túlelésről fog szólni az egész én ezért szeretlek Magyarország.
Szerencsédis.....................szarok és a 2-es henger szarrá van kopva.
Pedig japán és yamaha.
Egy xs 1100-et akartam magamnak, de a Köcsög germán elállt az eladástól, gondoltam beérem egy hengerrel kevesebbel is... ebből sincs sok Magyarországon.

Fel se fogod miért...............de pont emiatt.......meg a helyesírás és úgy komplett ám blokk a teljes mindenki hülye csak a nagy Taschner okleveles gizihekkelő tudja a tutit mert ő az isten megynilvánulásaid miatt.
Van egy ilyen ismerősöm.Le se álok vele pl megvitatni mért is jó a modernebb autókon a gyűrődőzóna.
Mer meg van ról a győződve hogy a 86-os létravázas patrolja jobb törésmutatókkal rendelkezik az emberek megvédése terén.
Mivel elsöpri a kisebb autót.
Mintha egy termetes tiszai fűzfával társalognék.
Jó-jó de inkább egy tűvel szurkálom a szemem mint félóra vele vagy veled.
...........milyen is volt az a 3 hengered?

D67LC 675-ös?

Vagy wartburg?
OFF

Te Tasi, azt tudtad, hogy az a versenyképtelen wankel faszra húzta az egész mezőnyt többek közt LeMans-ban
787B
http://www.youtube.com/watch?v...

volt még a Mercinek is wankeles próbálkozása ....
A Mazda legalább fenntartja különlegességnek, és ettől egyedi.
3x akkora erő mint egy ugyanakkora lökettérfogatú normál motor és versenyképtelen ?

ON
De most én miért vagyok tapló ?

mert nem értek veled egyet a 3 hengerel ? ,, van tapasztalatom a három hengerel ...szerelős ...és nem jó !

Ezért vagyok tapló ? Jó gyerek lehetsz te ? !
István ... hol jön ez a te 1400 lég/olajosodhoz
egy zakatoló kávé dara ...amúgy jó,............pedig japó
Hát tőled ezt a strigulát kitüntetésnek veszem.
A kétségkívül nagy tárgyi tudásod mellett leragadtál a gőzekéd hekkelésénél.Nem baj.Irtó jó a régi gépek javítására találni szakit.
Viszont úgy mondasz valamiről zsigerből ítéletet hogy max képen láttad jó esetben mentél egy 20 Km-es tesztkört vele.
De ezt nem hinném.Fingod sincs ról és ugyan elméleti elkézzelésed lehet erről mert régen is próbálták a 3 hengert.De kifejezetten a konkrét blokktipust szerintem még életeben nem szagoltad.
Éígy van egy strigulám rád:
Életemben nem láttam ekkora szőröstalpú falusi taplót mint te.
De nem baj.
Elférünk egymás mellett.
Már látom , te butus vagy ehhez!

""Az emberek addig boldogok ,míg tudatlanok "
Ezt a témát részemről le zártam .,,,,,,,,,, sajnos ,, te az a pali vagy ,akinek mindig az a legjobb ami ép neki van ...legyen szó bármiről !
A hajthatatlan ,szemelenzős stigulát be húzóm a neved mellé ...bocs

De majd ha valami más típusra nyergelsz .......... ne fikázd a TRIUMPH _OT ..Mert azért nem olyan szar motor !
Én itt vettem a kormány magasítót, igaz tavaly még 3500 volt!
Èn itt leragadtam a 3 hengernél:

3 hengeres zongora
Vezesd le kerlek ezt a hoelvezetest vizhutessel is.
360 /4 egyelő 90 gyújtási sorend 1,3,4,2 vagy 1,2,4,3
360 /3 egyelö 120 gyujtási sorend 1,3,2 vagy 1,2,3

A négy hengeresnél a hő elosztás mindegy milyen gyújtással egyelő arányban oszlik az egymás mellett dolgozó hengereknél !
A három hengereseknél a hő elosztás mindegy milyen gyújtással minden esetben a kettes hengere tevődik ...............
Idézet :
Ezért nagyobb hézaggal gyártják a kettes hengert , a hő felesleg elvezetésére karburátoros motoroknál nagyobb fő fúvókát alkalmaznak.
A befecskendezős motoroknál 5 % dúsabb keveréket kap a kettes henger . A fórgatyús tengelynél nagyobb csapokat és és a hajtó rúd dugatyúcsap illesztéseket hagynak ... stb ...stb ...

Ha te ezt nem érted .............akkor sajnálom
Már igazat is adtam neked !

Én egy barom vagyok !......... és mint múlt kor beszéltük ..... nem egy 3 hengerest próbáltam ........... a leg faszább a 3 hengeres
ÍGY VAN !
és elnézést kérek !
Igen írom is ha "nincs széthajtva"
Bocsánat 96-ezernél....Itt megtekinthetők az értékek!
"Itt az én példám egy havernak 50-ezernél állítani kelet a szelephézagot az enyémen 90-ezernél még megfelelő volt."

....ez nem csak a szervizelés betartásától függ illetve főleg nem attól, inkább a riderek motorkezelésétől.....persze anyaghiba is létezik, de ez a ritkább...
Én a motor tartósságát mindig a tulajdonos és a rendszeres szervizelésben látom. Ha az adott periódus csere be van tartva megfelelő szinten, olaj, szűrök, és nincs széthajtva akkor mindegy, hogy az 1,2,3,4,6-henger dolgozik odabent. Persze biztos vannak menettulajdonsági eltérések nyomaték kezelhetőség tartósság stb.
Ugyanazon motoron ha ez nincs betartva akár felére csökkenthető az élettartama. Itt az én példám egy havernak 50-ezernél állítani kelet a szelephézagot az enyémen 90-ezernél még megfelelő volt.
Ember...........a kettes henger jobban kopik...................szerelő lennél vagy miaszösz ekkora blőd dolgot még nem hallottam senkitől.

A sornégyen meg a 2-3 kopik mert belül van.
Az egész vesézésed nettó faszság.

Mivel sosem volt 3 hengeresed a mostani szériából így csak dogmák alapján mondod amit mondod.

fogyasztás : a 3 hengeresnél magasabb egy FZ6-al van túra tapasztalatom ő 5 körül tankolt én 5,3-at de én jobban húzom a szarvát.
tartoság : a 4 hengeres tartósabb a tapasztalat azt mutatja hogy ugyanolyan tartós.Van 200e fölötti speed nem ritkák a német mobile.de-n a 100e fölötti tigedek az 50e felett streetek.Aszerelősrác streetje 48e fölött jár és sorolhatnám.
sima járás: a 4 hengeres simább muhaha sima ez csak el vagy telve a tieddel de nagyn.
fm : a 4 hengeres nyomatékosabb lófaszt.
Összehasonlítasz egy 675-ös ugribugrit egy ezressel csak hogy részrehajlóak legyünk.Ezzel az erővel a Rocket 3 nyomatékosabb a te 1100-asodnál.
Tudom az is csak azért mert le van áttételezve a váltója.
Vesézünk !

3 henger egy ugyan azon teljesítmény a 4 hengeressel össze hasonlítva !
fogyasztás : a 3 hengeresnél magasabb
tartoság : a 4 hengeres tartósabb
sima járás: a 4 hengeres simább
fm : a 4 hengeres nyomatékosabb

sorolhatnám !

a három henger csak a gyártó profitját emeli ..............a tartoság kárára
""kisebb anyag költség stb "" Nem beszélve a kettes henger 5-8 % -kall jobban kopik mint a két külső henger .
az igaz ,hogy a triumhp a 4 hengeresek tábórába , piac képes motort nem tudott produkálni ...... a három hengerbe pedig ott vannak ...........
Különlegeség ? trendi ? különc -ség ? Ki tudja ?

A BMW is szórja bele a boxerbe lovét ..de miért ? .........
a Vásárjoluk 80 % csak a boxer miatt veszi ,, Ha BMW olyat gyárt mint
a conkurencia ... már nem is kell a kutyának sem !

Mint múltkor amiről beszéltünk !... monster .... szar .... sokat fogyaszt .....állandóan el romlik ... De ez a varázsa !
Nincs rahatasom, igy azt mondom inkabb, hogy nem :-(
Meg jon a tel.szokj az autohoz.
Szomorú a helyzet de ez így van... Ha ma kelne motort vennem talán egy simsont be tudnék vállalni. Ma már úgy is nehézséget okoz a fenntartása, hogy nincs rajta hitel. Bár én elmondhatom magamról nem csak a hobbi, munkába járáshoz gyakran használom. Most persze autóval amitől már ki van a négy kerekem mert állandóan lőnek rám a rend őrei.
Kis hazánk a motoreladás mekkája.