Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ha akku boltban veszel akksit, azt is ott szokták felsavazni és lezárni..
legalább is a gondozásmentes vartánál és bannernél is így volt ...
bezzeg a tescoból viheted azonnal
Tehát ha én kaptam hozzá külön savat, akkor ez szárazon töltött?
Honnan tudom, hogy ez eredeti yuasa-e?
Én zölditől akartam venni, de ha már kaptam, ez van...
Formázásnak, vagy akárminek nevezed, az ampert valahová elteszi
A szárazon töltöttnél?.....annál a formázás már semmit nem használ mert az ólom már megkeményedett a lemezek között...igazából nem tudom, hogyan töltik "szárazon", de arra gondolok, hogy a folyadék olyan amiben van valami hatóanyag amitől a formázásra hasonlító folyamat beindul....ezt az egyszeri usereknek találták ki és ha már megkeményedett az ólom akkor tök mindegy, hogy formázzuk-e vagy sem......ártani nyilván nem árt, de ha nincs az is mindegy ezeknél.....jobban szeretem a hagyományosan formázott megoldást, akkus koromban anno még 8 év volt az átlag egy jól megcsinált akksinak....igaz az eredeti yuasa-k is kibírnak 5-7 évet...
A Suzuki ajánlja pedig... az akku meghálálja. Órákig zabálja az ampert...
Ezt már nem kell formázni....
Ne!...a szárazon töltött akksival úgy kell bánni ahogy Ago írta.....amihez meg adják külön a folyadékot(savat) az többnyire szárazon töltött....nehogy töltőre tedd...
nincs multi mérőd ! sebaj minden akku szárazon van már töltve , de az idő múlásával veszít a kapacitásából .
tele van saval a szintig , ted töltöre ha a töltöd mutatja a feszültséget 14.4 -nél vedd le és nézd meg a sav szintet ...korigáld !
ha nem.... a tőltöd -ről nem tudod le olvasni a feszültséget .....akkor 5-10 percenként néz rá és ha el kezd pezsegni ....tele van 1-2 óra pihi
had távozanal a gázok dugo vissza és használhatod
Most akkor tegyem rá csepptöltőre, vagy ne
ejnye --ejnye
Én szégyelném magam ! Ilyen tanácsot adni !
Egy szerviznek ?
Megtisztelő, hogy kinézed belőlem, hogy tudok ilyesmiket mérni, de én egy abszolut amatőr felhasználó vagyok.

Van egy csepptöltőm, meg egy yuasa akksim a hozzá tartozó savval.
Azt hittem, minde beleöntöm, azt ennyi
ha új akku .... tól bele a savat max szintig ..... 2-3 óra pihi ...aztán ha megszívta magát mérd meg a nyugalmi állapotát

Pl 12.58 v töldzs újra max szintig és az akku 1 tized részével pl. 12v/ 12 A ... 1.2 A-al ted töltöre 14.4 -nél ved le a tőltőt róla 2-3 óra pihi......... ez után sav szint mérés /után töltés dugok vissza
Lehet használni ....... de van aki 2* 3 * instalálja , kis fogyasztoval ki süti 11.5 v -ig és újra tölti ....ezzel stabilaban be áll az akku
És mennyi idő után zárhatom le?
alabalazs,

nem kell tölteni utána.
Ha beleöntötted a savat,akkor 30-60-90 perc múlva tolhatod bele a motorba!
Üdv!
Kaptam ajándékba egy akksit a banditba, és az lenne a kérdésem, hogy miután beleöntöttem a savat, megvárom amig befejezte a pezsgést, rá kell tennem töltőre, vagy nem szabad?

Köszi!
http://www.hasznaltauto.hu/motor/ducati/ducati_monster_600_corse-652752
4

mehetsz is venni ;-)
Nem volt, de a plazas üzletben amikor dolgoztam, akkor volt ott egy ideig egy példány. Egy orvosé volt. El akarta adni.
Volt 999ed?
Ilyet ne mutogassal,nekem nagyon kene ;-)
Ha eleresztododok penzileg,veszek. Mondjuk inkabb a 900ast vagy az 1000ds-t blokkolam. De igazabol egy 600zal is jokat szorakoznek.
Amíg megy.
Ha tetszik venni kell...........nekem a Multistrada1200 tudna a gyengém lenni.....
Jól van! Akkor nem csak én vagyok "beteg".
ok kösz ............ 100 % egy véleményen vagyunk

Itt nem az erő számít nem a dinamika , olyan ez mint a Pannonia ..... tudod ,hogy már a gyártásakor a 60 években elavult volt , tudod ,hogy
90 km /ó és kész tudod ,hogy sokat eszik , tudod ,hogy mindig borsot tőr az orrod alá ................ fűstől,büdös stb .....még is Áll egy a garázs vagy a pince sarkába !

Ducati ...... még sose volt ilyen
Nem állítom hogy előrébb leszel azzal amit most írni fogok...De talán.
Nos a Monster egy kortalan motor, egy letisztult forma. Sajnos meg kell erősítsem azt amit Zoli írt. Bizony nem egy vérmes teljesítménnyel felruházott motor, ugyanakkor védelmében kell elmondanom hogy a futóműve, és kezelhetősége a megemlített 650-es SV-t messze felülmúlja!Mondom ezt úgy, hogy nagyon szeretem az SV-t. De a tények makacs dolgok. Ennek ellenére sajnos meg kell fogalmaznom némi kritikát az Olaszok délies mentalitásával kapcsolatban, melynek az elvégzett munkára, illetve ezáltal az előállított késztermékre is befolyásoló hatása van.
A 999-est volt szerencsém hosszú hónapokon át "nézegetni".
Mivel akkortájt épp az volt a "zászlóshajó" keserű csalódást jelentett a trehány vezetékelés, és az "idom mindent elfed" hozzáállás tettenérhetősége. Kicsit az LGT "Primadonna" száma jutott az eszembe róla, annak is az a része amikor "A ruhában nem volt semmi, a smink alatt nem volt senki!"
Az addig kívánatos kép egy perc alatt foszlott szerte a heggesztési varratok láttán, nem beszélve az idomzat alatt uralkodó káoszról.
Egy cimborám iszonyatos Ducati fan, még világtalálkozókra is elmegy. Na ő mesélte a következőt:
-Lemosta a Ducit, és nem indult...Kétségbeesve tárcsázta egy nagy Ducati mogul számát aki megnyugtatta egy laza : Nyugi! Majd ha akar beindul! Várj egy kicsit vele!
(Köszi)
Valószínűleg beázás, de hát akkor is.
Szóval stílusos, meg persze puncizza rá magát mindenki, de ettől még műszaki tartalmát tekintve messze elmarad a mai csodáktól és ha ráülsz , a nagy legenda, meg stílusködön átdereng majd hogy ültél már te is jobb motoron. De a kanyarokban, és a flikk-flkakkolás közben majd megint leereszkedik az a mosolyogtató "kéjgáz" az agyadra , amely egyedül egy felhúzott Termighnoni rendszer muzsikáját engedi el a füledig.
Én pl. a régi tradicionális Vespákkal vagyok így. Tudom hogy ..............De mégis szeretem. Nem kicsit....nagyon!
én már egyszer el mondtam egyre jobban nézegetem az ilyen lapos elemel hajtott mocikat , ha úgy mennének , mint ahogy ki néznek és 500 ból megúsznám már ..........itt lenne a gariba !