Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Most értelmezem jobban(remélem) amit írtál ...tehát az önindító forog.....akkor még egy kérdés, milyen olaj van benne és hidegben áll-e?
Benéztem valamit?
Temetni?...mit?..... ...
Azért mielőtt temetni kezded próbáld meg amit írtam...
Hallasz zúgó hangot ahogy egy villanymotor forog? Ha igen akkor a szabadonfutó halt be(ilyet ritkán látni), ha nincs hang akkor vagy az akksi halott(ez a valószínű) vagy a relé.
Betolással keltsd életre, és utána ha leállítod egyből indulni fog meglátod...Rossz helyen állt meg a beindító izé, és ezért olyan minta egy kis villanymotorként magától pörögne az önindító . 2000 indításból egyszer előfordul. Már ha az van amire gondolok. Nekem az SV-n 6-7000 km között volt egyszer egy ilyen. Leállítottam, aztán amikor indítani akartam akkor náne. Egy szerelő cimborám mondta mit tegyek...Sose fordult elő többé.
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Az önindító önmagában forog,de nem húz be,vagy nem tudom mit kell tennie,de nem forgatja a motort.Sajnos nem tudom motoron hogy működik pontosan a szerkezet.Mi lehet a gond?Melyik alkatrész mehet tönkre?És miért,mitől?30ezer km-nél...
ja de :D
Xv
Level az nem jott...
"Pedig egy jól formázott és gyártott akksinak "

ebben a fogyasztói társadalomban ,meg profit orientált világban,igen még az első Zsigulimban (nem Lada),az a jó kátrányos akku volt,baxtam rá mert nem értettem ahoz sem anno,kipárolgott a folyadég a cellák közül,egyszer csak nem indult,akkor jöttem rá,hogy azt is figyelgetni kell,folyadékkal fel lett töltve majd töltő és még ment egy ideig
Pedig egy jól formázott és gyártott akksinak 8 év se nagyon kottyan meg(a 80-as években akksis voltam a postánál egy darabig).....anno a bakelit-szurkos akksik simán bírták sőt többet.....,de egyébként a túl sok törődés is ártalmas....én sem foglalkozom vele úgy mint Daty, pl tegnap is úgy indult be, hogy előtte 2 hónapig felé sem néztem és akkor is alig indult be és most mégis megtette.... .....ha lemerül akkor 10%-kal feltöltöm és annyi.....
hát ez nem jó kezdet

az akkuhoz én ugy viszonyulok,hogy egy akku 3év, a többi ajándék ,és sajna nekem is lemerült 3 hete, töltöttem és utána indított is,de igy már cinkesebb egy nagyobb túrára elindulni vele szvsz

melyik kerületben lax?nem kell utca házszám
Az akksik önkisülése miatt néha tényleg nem árt átforgatni egy kicsit az elektronokat
Persze ha már az aljában a cellákig áll az iszap....kuka
Atty! Nem veszem piszkálásnak 15 éve ez a szakmám és az alatt is csak azt tanultam meg, hogy ezek a szarok egy idő után behalnak. A cellák teljesen tönkre mennek. Amikor gyújtásra tette már pezsgett a cella. Ez pedig a halált jeleni egy savas akkunál. Egyszerűen elöregedett és megérett a cserére.
Ha lemerítettem alsó határértékre és elkezdtem tölteni, 10 perc után 15V volt a k fesz. Tehát 0 kapacitás
Ez van.
Igazából nem értem ezeket az akku dolgokat.
Biztos híg agyam van, vagy nem tudom...
Olvasgatom itt: ...feltöltöm fullra....csepptöltő egész télen...meg mittomén, aztán mégis beszarik az akku.
Hát...soha de soha nem töltöttem még az akkujaimat.
A mostani pl 4 éves.
Tél elején kiveszem, beviszem.
Nem töltöm.
Sem fullra, sem csepptöltővel.
Tavasszal beleteszem, elsőre beindul mindíg.
Semmi hókuszpók.
Aztán járok vele addig ameddig, utána tél elején ki...stb..

És bocs, senkit nem piszkálni akarok, csak leírtam a tapasztalataimat!
Hogy a bánatba ne! Be akartam indítani és szembe kellett sülnöm azzal a ténnyel, hogy beszart az akksim. Pedig szobában volt és töltve na de nem baj, 6 éves
Ekkor apu meg akart menteni és hozta a Varta 44Ah akksit.
Na az meg a telken volt a tévének adta a ménykűt. Abban sem volt egy lapos elemnyi áram sem.
Ma nem motoroztam. Írtam Zöldinek!
Ilyen van nekemis.
jó reggelt!,vagy napotestét

BÚÉK!

valaki megkezdte már az idei nyitást ,robogó nem ér ,csak a nagyvas
Continentál Sportattack elöl,Roadattack hátul. BUÉK!
Szia!

Ez milyen guma?

BUÉK
Az elmúlt szezonból egy kellemes emlék....
Boldog Újévet kivánok minden motorosnak, és családjának !
Békés,egészségben és motorozásokban gazdag,boldog új évet kívánok!
BUÉK mindenkinek!