Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tehát nem kell az 1-es lemezem.
Hoppá!
Figyuzzátok, mi tpimpeltem. Köszönet K_Istvánnak!
A fekete-fehéren kívül bejön más szín is?
Nekem tetszik pirosan is. Nem olyan szép, mint egy sötét metál, de legalább nem is olyan kényes.
Igazábol, ha picit eltér a szín, az sem baj, nem látható helyen kell javítsak.
Bár a dobozon azért eléggé látszana.
A decivel az a baj, hogy idot ugyanannyit tolt el a beazonositassal es a keveressel, mint ha 100 litert adna el. A haszon meg lenyegesen kevesebb.
A masik problema, hogy kell valamibol par tized gramm (pl. fel literre szol a recept), akkor azt nem tudja neked elosztani (ha neked csak 1 deci kell). Vegul hiaba jo a szinkartya, hiaba jo a recept a kevert szin lehet nem lesz jo, mert az alapszinek aranyai masok.
Szerenced volt. Sokszor nem jo a receptura.
Két helyen mentem a kóddal.Mindkettő szar volt.
Én bementem egy komolyabb festő műhelybe, és a mester kiválasztotta a szemre odaillő színt a Suzuki színek közül.
És nem is tévedett.
Gratula Balázs!

Szép kis vas, kár hogy piros!
Van Baján egy öreg, ő 1 decit simán kever, volt már rá példa.
A vázon van egy 5 forintos nagyságú rész, ahonnan lejött a festék, és nem akarom, h rozsdásodjon.
Végülis van a Tescoban kapható, piros festékjavítóm is, lehet, h azzal lekenem, a doboz meg fekete lesz, majd meglátjuk.
Beszélek az öreggel...
Nekem simán jó volt a gyári kód.Pedig valami hülye technikával nagyszemcsés ezüst alapra kellett az áttetsző kék rétegeket küldeni apránként míg nem passzolt a többihez.
Aprobb seruleseket ha szerencsed van tudjak foltban javitani. Ha nem, akkor vagy telibe fujatod vagy hagyod.
A doboz lefujasa is igazi pepecs melo, ne csodalkozz ha elhajtanak a fenyezok. Keszulj arra is, hogy sok helyen 0.5 liter a legkisebb mennyiseg, amit kevernek. Neked eleg kb. 0.5-1 deci.
Ez gáz...
De akkor elgurulok vele, csak néhány apróbb sérülést szeretnék kijavítani, valamint a dobozomat színre fujatni.
Semmire nem mesz a szinkoddal. Meg kocsiknal sem jelent semmit, mert evjaratonkent vagy annak fuggvenyeben hol gyartottak a kocsit siman lehet eltero szinu ket azonos szinkodu kocsi (pl. van olyan szin, ahol 10+ arnyalat letezik).

Motoroknal ez hatvanyozottan igaz. Keves festek kell, gyakran valtozik, keveset kell javitani (ha torik, akkor sokszor nem eri meg javitani) ezert maguk a festekgyartok sem keszitik el a motorok receptjeit sok esetben. Ha van is recept az sem jo sokszor, ezert vagy kezzel belenyul a kevero vagy elviszed es lesz amilyen lesz a szin.

El kell menned a motorral vagy a javitando darabbal egy festekkeverohoz. Nem fog szeretni, mert keves festeket veszel es annak a szinkartyajat is sokaig fogja neked keresni.
Most a narancsra izgultam rá.Valamikor a jövőben úgyis festeni kell mert pár sérülés van rajta.Eldőlt állítólag.
De ez így komplett bejön.
Ja...........csak a suzukinál metallic euclasse silver volt a neve.
Bementem kereskedésbe és ott kikeresték.
PEdig az milyen gyönyörű babakék volt :D
Az sv-m színét se találták el.
Én ellenőrizném suzuki kereskedésben.Vannak eltérések.
Ez érdekes, nekem pl a K5 1.2-t nem adja fel szürkének. De az a szín 2003-tól jelen van, helyette csak fura lilákat hoz, amik sosem voltak bandit színek....
Basszus!
Köszi Szépen!
Amúgy ez biztos? Mert akkor már megyek is kevertetni a festéket!
2001