Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem tudok belekötni a szavaidba, főleg azokkal a gondolataiddal értek egyet, ahol leírod, hogy keressük az okokat a sorsunk alakulásáért, de semmit nem teszünk azért, hogy jobb legyen.
Én mindig nagy örömmel olvasom a soraid, még akkor is amikor a felét sem értem. Csak azt akartam jelezni, hogy sokkal népszerűbb lennél, ha néha picit finomabban fogalmaznál.
Azt is megértem, ha neked nem az a fontos, hogy népszerű legyél, hanem az hogy értelmes emberekkel cserélj véleményt.
Csak sajnos, mi ezt néha sértődötten vesszük tudomásul.
Èn szintén tisztelem a tudást bölcsességet, tapasztalatot, és nem feltétlen kell hogy az idösebbtöl származzon...
De ott nem tudás továbbadásaról van szó mikor valaki felelötlenül osztja az észt olyan témában amiben ö maga nem jártas, csak eddig szerencséje volt hogy nem ütötte meg a bokáját. Szerintem ebben az esetben nem nem kell válogatni az eszközök között hogy hogyan adod tudomására a felelötlen cselekedetét!
Itt sokan egész nap ott ülnek a gép elött, de azon kivül hogy az itt -ott felkapkodott esetenként hiányos infókat teritsék üres frázisokat puffogtassanak, akár arra is használhatnák, hogy valamiben mélyebb tudásra tegyen szert. vagy valamit alkossanak. Akár az anyagtudományokban, egy idevágó technológiai dolgokban, eljárásokban...nem csak várni még valami berepül az ablakon...
Az hogy valakit tisztelni lehessen tudásáért, azért annak a személynek sok rögös éven kell átvergödnie, és senkivel nem születik vele ez tény! De ha valaki nem is akar újabb tapasztalatokra, tudásra szert tenni, csak azt hangoztatja, hogy én ehhez nem értek, szerintem azon nem kell csodálkozni hogy semmibe veszik...ÌROM EZT TELJES ÀLTALÀNOSSÀGBAN! Sokan vannak akik tehetnének a helyzetük jobbra fordulásában, csak újabb kihívásokkal kéne szembenézni, de ez helyett hibáztatják a körülményeket az éppen aktuális kormányt, gazdasági helyzetett...

Ès szerintem az nem mentség felelötlen tetteinkre, hogy nem futotta rá...
Èn azért járok ide, hogy talan valami újat halljak, és nem érdekel ha kioktató módbankerül el hozzám az infó, az értéke számomra ugyanannyi, nekem nem kellenek hozzá tiszteletkörök, hogy megértsem a lényeget...

Itt van a múlkori szikronos téma, és vele a kedves kérdést sem értö fórumtárs... eltelt pár hónap, vette valaki a fáradságot miközben véresre vakarta magát , hogy beigazolja vagy megcáfolja az akkor elhangzottakat, pro és kontra...pedig itt évekkel ezelött már mindenki szinkrontesztert épitett, csak közben kiderül azt sem tudjuk hogy használjuk, mi a helyes...
Én mindig is csodáltam, tiszteltem azokat, akik valamiben jobbak mint a többi. Legyen az sport, tudás, ügyesség, bátorság.
Abban viszont egyetértek daty-val, hogy az-az igazán nagy erény, ha valaki ezt a tudást úgy adja tovább, hogy abból a segítő szándék sugározzon és nem a kioktatás.
Lehet, hogy Én értelmeztem rosszul, de egy kicsit ezt éreztem a sorok között.
Nem titkos, az adatlapomon van elérhetőség, ha írsz én válaszolok, szerintem nem olyan bonyolult ez a dolog :)
beírod ide azt az árat, vagy titkos, egyénre szabott?
...és mikor majd az igazságügyi szakértö vizsgálódni kezd egy ilyen baleset kapcsán,mert mondjuk emberi sérülés is történt, és napvilágot lát a minöséssel nem rendelkezö alkatrészek sora...
Azt ott lehet hümmögni, pingvinezni, hogy hát én ehhez nem értek, nem tudtam...
Ja. A tartó max eltörik, a doboz leesik, az ember meg kigondolja, hogy legközelebb vastagabb lemezből csinálja. Kutyacsont törésnél meg hirtelen dragster lesz a gép, megül a háta :D
Sziasztok!
Szakmai segítséget szeretnék kérni motorvásárláshoz, én teljesen tapasztalatlan vagyok, egyedül nem merek vásárolni, és azt olvastam, hogy nem is szabad.
Szombat du. 4 körül lenne a szemle Szigetszentmiklóson.
Ha valaki ráérne és eljönne velem, akkor a jam6@freemail.hu-ra írja meg az elérhetőségét, telefonszámát.
Előre is köszi a segítséget.
Persze hogy nem. Nem is ara kívántam rávilágítani. hanem arra, amikor elkezdünk túlon-túl alaposak és tökéletesek lenni, az igen gyakran az időrabló tökölődésbe fog átcsapni.
Azért ez nem egy kategória a kutyacsonttal valljuk be :)
....na, amikor a túradoboz tartómat fabrikáltam, én se érdeklődtem a martinász éjszakai pihenéséről akkor, amikor a hozzá való 4-es serbliacél-lemezt gyártotta, nem vetettem alá alapos metallurgiai vizsgálatnak, semmi Brinell, semmi Vickers, semmi tudományos számítgatás, kivágtam, meghegesztettem azt kész. Varrat nem ment röntgen alá sem..... Azóta is köszöni szépen, megvan és működik.
Ìrtam emailt.
Öööö, akkor most kérjek még egyszer privátban árat? Tőled, vagy Conquistador-tól?
Szia Kraven!

Eszem ágában sincs vitatkozni, csak néha - bár elég türelmes vagyok - én is megunom a finom "le/beszólogatásokat".
Nem lehet mindenki "akadémikus"!

És értem, mire célzol.
Hogy ha valaki, aki még nálam is laikusabb elolvassa az én véleményemet, az esetleg készpénznek veszi.
És természetesen igazad van, nem hangsúlyoztam ki eléggé, hogy ez csak az én készítésem, én tapasztalatom, és nem biztos, hogy mindenkinél beválik.

Megfogadom a tanácsodat, és ezentúl, ha írok valamit, amit én csináltam, és működik, de nem "szabályos" akkor különös hangsúlyt fogok szentelni annak, ahogy kiemeljem, hogy egyedi példáról, gyártásról, esetről van szó!
Ajánlat privátban, mert pl. rózsaszinben olcsóbb!
Ára?
daty!

A vitába nem kívánok beszállni, de szeretnék egy tanácsot adni. A neten az írás megmarad. Nem tudod, hogy az aki olvassa mekkora alaptudással rendelkezik. Ha az alaptudása hiányos, akkor az általad leírtakból esetleg téves következtetést von le, ha nem írod alaposan körül a témát (minden részletre kiterjedően) Persze még ez sem biztosíték, hisz nem az a kérdés, hogy mit tud az alany, hanem mi az amit tudni VÉL!

Ezen okok miatt szoktam mostanában minden komolyabb műszaki jellegű irományom után odaírni, hogy erős fenntartással kell kezelni, illetve a példák kipróbálását mindenki csak saját felelősségre tegye és csak akkor, ha úgy érzi minden aspektusból érti a témát.

Nem az a baj, hogy laposvasból reszelsz kutyacsontot, hanem az, hogy meggyőződéssel állítod: Ez tuti megfelelő (minden szempontból vizsgáltad, stb)!

Érzed a különbséget?
István!

Örülök, hogy ilyen okos vagy, és ilyen komoly munkád van!
Egy ilyen helyzetből könnyű "kiokosítani" az olyanokat akik csak "sima hétköznapi" emberek.
És nem élvezem, hogy "hülyeséggel fertőzöm" az olvasókat.
Egyrészt nem hülyeség, mert megcsináltam, használtam, másrészt nem fertőzök, mert aki akarja követi, aki akarja nem.
Én pusztán leírtam, én mit csináltam.
Erösebb!? Büdösebb?! Tudod hány jellemzöeje van egy acélnak?
Vannak pihentetet, vagy finomacélok, vagy feszültségmentesítési hökezelések . Ezen acélok nem biztos hogy "erösek", de...
Anyagfáradás!
Szerszámacél is geci erös....
Erröl ennyit...
(Fogalmam sincs miért élvezed, hogy hülyeséggel fertözöd az olvasókat.Èn csak mühold, meg többszáz bárra minösitett csörendszereket rajzolgatok most, de eszem ágába nincs ilyen alkatrészek gyátásaba belefogni. Bár lehet pont azért?! )
A rézgálicot, és a permetszert inkább teába szeretem.
Ott jobban kijön az aromája!
Szia István!
Örülök, hogy írtál!
Anno ha jól emléxel, már meg hánytuk vetettük ezt a kutyacsontot, mint írtam is.
És akkor valaki aki otthon van anyagvizsgálatban bevizsgálta a gyári kutyacsont anyagát, és a 6 mm-es savállót amiből készítették volna az "utángyártott" kutyacsontot.
És meglepő volt a végeredmény.
A 6 mm-es saválló jobb anyag minőségű, erősebb volt, mint a gyári.
Szóval erről ennyit...
Anno épp ezért futotta szalon motorra, mert odafigyeltem a részletekre, ha pénzt kellett kiadni.
És bocsánatot kérek, hogy próbáltam egy olcsóbb megoldást javasolni!
Na kérem, mint mesterünk jelezte, és képpel illusztrálta, ilyenforma lesz a bukógomba szett. Ìgy akit döntésében ez befolyásolt, erre várt, most itt van kérem.
"...NE tartsa magába a jelentkezését ...."
Elöre jelezném, hogy szinvariációkra lehetöség nincsen. A legkeményebb fekete eloxot kapta a cucc a tartosság végett, bogarak ellen.
Köszi!
Akkor mond már be ide, hogy most nekem is megérkezett az új gumiabroncsom! Milyen is? (nehogy valaki lemaradjon! )
BBQ rácsot megkaptad?