Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez az akkumulátor a legjobb választás azoknak,akik lassúak a hungaroringen. Mire odaérek a sikánhoz,közbe besötétedik,gyüjtök egy kis száraz kórót,átszúrok egy cellát késsel,mint a Bear Grylls,aztán üldögélek tábortűz mellet amig jön a felmentő sereg.
Az egy dolog, hogy leírják, csak nem biztos hogy mindenki tud otthon ponthegeszteni, a forrasztás meg könnyen tönkrevágja az akkut.
linkelek én is neked, ha akarod.
Tessék, ez 8db akku a régifajtából, bő 17ezer Ft. Aztán még össze is kell kötni őket fülekkel ponthegesztve és kell rá 2 combos kábel vagy csatlakozóval vagy esetleg lukas saruvéggel csati nélkül, hogy be tudd kötni. Aztán nem árt összerögzíteni őket esetleg kicsit ragasztópisztollyal meg kívülről szigetelni zsugorfóliával vagy esetleg powertappel. Szal egy csomó munka van vele, és némi plussz anyagi költség is. Az újabb fajta akku meg drágább is, aminek nagyobb a kapacitása kicsit. Szal az ilyen kb 25ezer Ft-os ár nem drága érte sztem.
Vagy ott van amit titi linkelt, kb 24ezer Ft készen, ha semmi egyéb plusz költséget nem fizet rá az ember (mint pl vám és áfa).
A gixxer.com-on leírják hogy kell csinálni, van link az e-bay-es akkukhoz is.
Leteszteltem a kedvedér mit bír a cucc. 10x egymás után simán beröffent az ezres motor, utána 5x indítóztam 8-10fordulatot beindítás nélkül, majd átkapcsoltam a kapcsolót és első indításra pöccre indult. Sztem még játszhattam volna vele egy darabig, de nem kínoztam a motort tovább. Ennyi kakaó elég? Sztem a gyári 6Ah-s akksi előbb megadja magát.
Szép is amikor a forró aksisav kipolírozza a golyóidat.
Legalább még egy kicsit izgalmasabbá válik a dolog.
Szerintem mindenképp robban....
Értsd már meg, hogy fel fogsz robbanni!
A nagyapám vw polójában meg felrobbant az ólomakksi, ugyhogy olyat se vegyetek.
Mindenre lehet hülye példákat találni.
A Boeing 787-ben ilyen aksik robbantak fel és emiatt parancsolták a földre őket. Jó nem pont ilyen. Valami lítium-ionos.
Hja, igazából Hiroshimában is egy ilyet töltöttek túl, csak vmi nagyokos atombombára fogta a robbanást.
Lehet hozzá kapni védő áramkört is. De ha nagyon robbanásveszélyes lenne, nem hiszem h használnák védőáramkör nélkül motorokban, márpedig anélkül használják és elég sok cég gyárt ilyen akkukat csak épp amikre ráírnak vmi márkanevet, az egyből sokkal drágább lesz, mint ìgy.
Én kipróbálom, megosztottam a közösséggel, aztán ha vkinek kell tudok segíteni elkészítésben ha épp nem akar vagy nem tud magának rendelni, ennyi.
Megjegyzés:

" Az akkumulátor a napokban, egy PESTI CIBbanknál tesztelve!"
"Túltöltés vagy a névlegesnél magasabb feszültséggel való töltés esetén hő fejlődik, ami az akku felrobbanásához is vezethet.
Védőáramkörökre van szüksége az akkumulátornak"
"1989-ben Arumugam Manthiram és John Goodenough kimutatták, hogy a polianiont - például szulfátot - tartalmazó katódok nagyobb feszültséget állítanak elő az oxidos változatoknál.

1996-ban Padhi és Goodenough megállapították, hogy a lítium-vas-foszfát (LiFePO4) és néhány rokon vegyülete is megfelelő katódnak."wiki
ez az a fajta ami könnyen robban?
De lithium. Csak nem lithium ion hanem lithium vas foszfor, lifepo4.
Ez olyan mint az enyém csak a 8-as. Ebben is a gyengébb cella van. Kíváncsi leszek az erősebbre, hamarosan kipróbálom azt is.
Az A123 az nem Litium akku ha nem tévedek.

http://www.ebay.com/itm/8-cell...
Nagy Árpád Vésztőn él és ott a műhelye is.
A telefonszáma:06 20 910 73 55 ha nem változott
Amit linkeltél, abban belül ugyan azok a cellák vannak, mint ebben. Ez is litium iron ha már te így nevezted. Abban minden bizonnyal 8 cella van, plussz a tok, azért bő 1kiló. Tok nélkül meg kb700-750g. Indítóárama is ugyan akkora lesz, mint ebből a 8cellásé.
Kinek mi a sok? Az kb 40ezer plussz posta és akkor nem számoltam rá áfát vámot. Szal 50alatt nem veszed meg. Az pont kétszer annyi mint amit én írtam ugyan azért ill egy méretileg és picit súlyilag is nagyobb akkuér. Ha neked az nem sokkal drágább akkor ok. Nekem ez sokkal sokkal dràgább kategória.
Higany, ez nem sokkal olcsóbb mint a Lithium-Iron aksik.
És ez is csak 1 kiló, és sok sok indítást kibír a 270A-es indítóárama.
http://shoraipower.com/lfx18a1...
Szia !
Ebesen Gyula esetleg?Nekem csinélt a ZX10-re dobokat.
Hja, ez ami most nekem van ez még a régebbi gyengébbik fajta akksikat tartalmazza, amit meg csinálnék az az újabb, picit erősebbeket tartalmazná.
Nemtom közvetlen egymás után hány indítást bír, majd egyszer letesztelem. 3x-4x most is beindítottam a motort vele de nem közvetlen egymás után, volt 1-2 perc vagy több szünet közbe, de mindig csak pár mp-et járt a moci szal visszatölteni nem volt ideje a generátornak a kivett energiát.
Mennyiért adnám én ha vkinek kellene? Még nem számoltam ki pontosan mennyiért érné meg, de nagyságrendileg ilyen 15-20 között a 4cellás és 22-28 között a 8cellás, ami még mindig 800g alatt van és akár utcai mociba is jó vagy versenygépbe ha egymás után akarja valaki brahiból indítgatni a gépet sokszor.:)