Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kedves Svéd!
Először is szögezzük le, hogy a MAMS csődjét nem akarom a nyakadba varrni. Másodszor az élsport, utánpótlás, tömegsport. a MAMS felelőssége. Ajánlom a figyelmedbe a SPORT TÖRVÉNYT valamint a MAMS alapszabályát. Talán egy kicsit körülnézhetnél ezekben is. Annál jobban mint ahogy az írásom elején felmagasztaltalak már nem áll módomban tenni a dolog érdekében. (ide nem illő szöveg, a fantáziádra bízom) Tévedésben élsz, hogy én a VB szintű versenyzőkért küzdök. Azt próbálom belesulykolni a fejetekbe, hogy a kettőnek együtt kell működnie. De Te csak és kizárólag arra koncentrálsz, hogy a pályanapokat megtöltsd amiket szervezel. Ez jó dolog, de jelen pillanatban nem csak ez lenne egy cél. " Ha valakinek egy bajnoki futamot kell rendeznie, de nincs pályabérlésre pénzre, az úgyis meg fog kérdezni." Miről? Hogy adsz-e bele pénzt? Vagy hogy megrendezed-e? Ha megrendezed vagy adsz bele pénzt, és a versenyzők bojkottálják az jól esne neked. Vagy ha nem nyereséges, vagy nullás? Mert az OB-val azért ez a helyzet, mert a Te általad tömegsportolóknak (mégis élsport licencel rendelkező)nevezett emberek szétszóródtak a mellék vízen megrendezett kupák között. Amiket emberek az Önnön céljaik, bevételeik megszerzése miatt rendeztek. Sajnos a Rezső és a MAMS hathatós segítségével. Nem mellesleg ezek az általad tömegsportolóknak nevezett emberek pont ugyanolyan technikával, ugyanannyi pénzel, ha nem többel rendelkeznek mint azok akiket VB szintnek nevezel. Akiket Te tömegsportolóknak nevezel azok büszkén feszítenek a rajtrácson mikor a Viktor, a Dávid meg még egy páran, ott állnak a rajtrácson. Azon kívül neked és az összes ilyen sorozatszervezőnek ajánlom a figyelmébe a SPORT TÖRVÉNYT és a MAMS alapszabályát még egyszer. Csak azért mert a Rezső eddig nem állt a sarkára némely dologban még nem biztos, hogy nem fog a MAMS nyomására. Mellesleg ideje is lenne, ezt az ámokfutást amit évek óta hagytak vagy így, vagy úgy gatyába rázzák. Ezt tehetik velünk együtt, de tehetik nélkülünk is. Erre, ha elolvasnád a sport törvényt rájöhetnél. Nem a Te megtámadásod volt a célom. Sajnálom, hogy annak vetted.
fingom nincs miért kell belekötnöd minden mondanivalómba.nem kívántam senkit megnevezni névszerint mivel nem tisztem teljes mértékben eldönteni hogy ki mire is gondolt pontos.Mondanivalómmal arra próbáltam meg világítani ,hogy egymásnak esnek azok akiknek egyáltalán nem kellene az MAMS faszsága miatt,mert ahogyan te is mondtad ők max jót röhögnek a markukba egy "megbeszélés" után is.
Na ezt meg tőled szoktuk meg! Nem címzed senkinek és nem nevezel meg senkit. Így aztán azt mondasz amit akarsz a kérdésre, hogy kinek szántad vagy kire gondoltál. Ha írsz valamit valamiről akkor azt csatold ahhoz akinek szánod vagy nevezd meg kire gondolsz. Így aztán nincs félreértés.
És nem kell majd megvárnod azt, hogy lejárjon a "felfügid" .
válaszoltam is
Svéd!
irtam mailt gmailra!
ugy irsz mitha Mams csődjét szorgalmaznám
Mams krizisben, amihez nyilvánvaloan semmi közöm
Szerencsénkre vannak motorosok a jobboldali kormánykörökben, államtitkári szinten vannak kiakadva a botrányszagu Hungaroring ZRT politikán.
Már elindult egy mozgalom és ugy tudom per pillanat nagy a pánik a Hungaroring ZRT-ben, tehát az kell mondjam ezek a rémhirek, viták, ötletelések inkább jót tettek az ügyünknek, mert megmozdult valami ami valoszinű eredményhez is fog vezetni.
Szóval te a VB szintre készülőkért küzdesz, én meg a tömegsportunk életbenmaradásáért, szerintem elfér a kettő egymás mellett. Én nem érzek magamban energiát a Mams megreformálására.
Viszont hogy a VB szintű versenyzők alatti tömegsportolóknak maradjon lehetőségük fejlődésre, azt elérhető célnak tartom, ezért arra szivesen fektetek energiát.
Ha valakinek egy bajnoki futamot kell rendeznie, de nincs pályabérlésre pénzre, az ugyis meg fog kérdezni.
Tavaly is segitettem az egyik hazai sorozatnak futamot szervezni és mint várható volt most is megkeresett az egyik sorozat szervezője, mert mindenáron szeretné végigvinni a futamjait akkor is ha a Hungaroring nem adna helyet hozzá.
A Mams csődjét légyszi ne akard a nyakamba varni
fasza hogy mindenki /majdnem mindenki/ nekiesik a másiknak feleslegesen koptatva a billentyűzetet...meg kell nézni hogy van csinálva pringen és példát kell venni onnét..mert oda idénre már senki nem tud helyet foglaltatni mint szervező max 2012 re..jahogy ott nem magyar kézben vanni a dolog....ahha...
még össze is vesznek azok, akikkel egyetemlegesen kibaszik a MAMS.Ez olyan magyaros
Általában az az összeg amit az ember befizet akár szakágnak vagy metrónak vagy bárminek az nem azé hanem az államé vagy az ahhoz tartozó minisztériumé vagy másé. Így aztán úgy kell könyörögni minden fillérért ami szükséges ahhoz, hogy működni tudjon egy sportág vagy akármi más.
Ezt semmi másért nem csinálják minthogy ne legyen saját tőkéd és ezáltal kényszerűen kelletlen be kell fogjad a szádat, hogy azt ami amúgy alapból járna neked hosszas és tisztelettel teli könyörgés után megkapd annak kis részét ami szükséges ahhoz, hogy működni tudjál.
Én szélhalom harcnak gondolom az egészet . De mint már sokszor írtam remélem nem lesz igazam.
Marha.
Na ha akkor már így a kezedbe vetted a dolgok intézését akkor legyen az első feladatod az, hogy elintézzél egy olyan időpontot ami a legtöbbünk számára elfogadható. Ha én azt mondom ott leszek akkor az úgyis lesz. Na persze semmi jót nem ígérhetek, mert nem szoktam jól viselkedni ha hülyének akarnak nézni.
Lucky!
Amúgy igazad csak neked lehet mindenben! Mert ha nem akkor 1-es boríték!
Lucky!
Igen, valószínűleg egy bojkottra én ezt válaszolnám. A pénzre meg megmutatnám az első Alpok Adria költségvetését amire elment (Itt jöhet a vita mi mennyi stb) Ráadásul valamilyen általam nem értett oknál fogva a pénz elosztása nem úgy megy, hogy a gyorsasági licencek ára a szakágé. De állítólag annak ellenére, hogy nem a mi szakágunk a legnépesebb mi kapjuk a legtöbb pénzt. Az időpontokban tökéletesen igazat adok neked és az érveidet is értem. De azért mert más hülye, nekünk nem kell annak lenni. Az összefogást meg azért szorgalmazom, mert amíg csak egyénileg mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti tényleg az történik amit Te felvázoltál.
Szép hosszú hsz-t írtál. Mondasz is valamit meg nem is. De ezt már megszoktam tőled. Igazad is van meg nem is. Legfőképpen a MAMS-nak kellene tenni a magyar motorsportért ! Ha ők nem tudják mit, akkor meg kell kérdeznem, hogy mi az anyjának csinálja ha nem ért hozzá? Helyükben visszavonnád az összes licencet? A helyükben vissza is utalnád az érte kifizetett összegeket? Alapvetően érzem a jó szándékot benned Sonáj(de tényleg ). Ha majd a MAMS egyszer egy megfelelő időpontot tűz ki a gyűlés idejének, nem verseny alattit, húsvétot meg hétfő 11 órát akkor majd ott leszek. Számomra ezek az időpontok azt jelzik amit már eddig is írtam, hogy szarnak a fejünkre egy nagyot. Elmondom mi fog történni majd. Elmondjuk mit szeretnénk és mi az elképzelésünk ennek a megvalósíthatóságáról. Ők majd jól meghallgatják és meg fogják ígérni mindent megtesznek azért, hogy így legyen. Majd miután elmennek jót röhögnek rajtunk és kész.
DE REMÉLEM NEM LESZ IGAZAM!
Gratulálok! Végre van egy EMBER aki nem csak " ír ", hanem olvas is. Ebből következik, hogy ért is hozzá. Tájékozottnak lenni csak így lehet. A Magyar gyorsasági motorsportnak vannak írott szabályai is. Én úgy érzem, hogy összefogásra van szükség!
Nyílt levél a kedvenc Svédünkhöz!

Kedves Gábor!

Elképzelem,----.. hogy Angliában bejelentik, hogy a BSB futamait nem tudják megrendezni .........ERRE .- jelentkezne pl.a NO LIMIT Track Day napokat szervező cég,- hogy NE KESEREDJETEK EL mert majd mehettek az általunk szervezett pályanapokon. URAIM!?!?!?!? na ne OB=OB !
Ezt a hozzászólást a Pistitől biztos nem olvastad, vagy csak direkt elengedted a füled mellett.
Ezért ajánlom most újra a figyelmedbe. Valamint csatlakozom hozzá néhány megjegyzéssel.
Már többször leírtam, hogy nagy dicséret, és elismerés illet téged az általad szervezett motoros, és egyéb programokért. Valamint, hogy kinyitottad a sok hobbyracers’ előtt a külföldi pályázások lehetőségét. De szeretném felhívni a figyelmedet egy dologra. Mégpedig arra, hogy most amikor kihalni látszik a Magyar motorsport esetleg nem biztos, hogy ilyen megjegyzésekkel:” Ne keseredjetek el, Acis Svéd Race futamok lesznek :) abban még senki nem csalódott” még rúgni kellene bele egyet. Te soha életedben nem bérelted ki a Hungaroringet egyedül, de még valakivel egyetemben sem, és rendeztél versenyt és vetted magadra ennek minden gondját baját. Hanem egy külföldi szervező által megtartott napon lebonyolítottad a versenyedet. Aminek mindenki köztük én is, nagyon örültünk.
Az, hogy a Magyar gyorsasági motorsport mélypontra jutott sok ember együttes összehangolt munkájának köszönhető. Valóban a gyorsasági szakág és a MAMS csődje ez a dolog, de én úgy gondolom, (és remélem még rajtam kívül vannak egy páran) hogy ennek ellenére még tehetnénk azért, hogy helyre álljon a régi motoros élet Magyarországon. Ez első sorban összefogással lenne lehetséges. Ami abból áll, hogy együtt teszünk valamit. Te az elmúlt 2-3 évben elég nagy követő táborra tettél szert. Hobbyracers’ kategóriába sorolják magukat a legtöbben, de sokan többet vagy legalább annyit tudnak fordítani a motorjukra, motorozásukra mint az élmezőny és rajthoz is állnak az OB-n illetve DT-n, RR.-n.vagy egyéb versenyeken ahol megmérethetik magukat. Én, veled ellentétben úgy gondolom, hogy pont ez a szét tagozódás volt az egyik oka annak, hogy a gyorsasági motorsport összeomlott. Mert egyre másra születtek a különböző kupák versenysorozatok amiket a szövetségen belül valamiért hagytak. Ahelyett, hogy Ők maguk próbálták volna összerendezni a sorokat. Könnyen mondod azt, hogy ez nem a Mi dolgunk. Nekünk az a dolgunk, hogy pályázzunk. De felhívnám a figyelmedet arra, hogy szerintem az OB megszűnése veszélyeket is rejthet magában, amire most még szerintem Ők sem figyelnek. Nevezetesen arra, hogy ha nem banán köztársaság lennénk akkor ahhoz, hogy valaki nemzetközi versenyen elinduljon itthon minősítenie kellene magát. Amennyiben nincs OB nem nagyon van hol, illetve külföldi licencel mehet mindenki de lehet, hogy akkor rajthoz kell állnia egy másik ország bajnokságában mert ott rendben mennek a dolgok és muszáj. Ami jelentős többlet kiadást jelent. Már többen felvettették a MAMS bojkott lehetőségét, köztük versenyzők is.A helyükben a bojkottnál azonnal visszavonnám az összes licencet. Akkor kíváncsi lennék az arcokra Rizi,Tóth, Bitter, Sebestyén, Németh, Rossival, Kispataki, Juhász a teljesség igénye nélkül akiknek hirtelen kapkodnia kellene a mi bojkottunk miatt.Ehhez ajánlom figyelmetekbe a következőt: 6. A MAMS KERETEIN BELÜLI SPORTTEVÉKENYSÉG
A MAMS három, egymástól elkülöníthető, az adott versenyévadban egymással át nem járható
területen nyújt lehetőséget a motorsport művelésére:
A MAMS a Sporttörvényben leírtaknak megfelelően létrehozza, és évente meghirdeti a
versenyrendszerét. A MAMS versenyrendszerébe bele tartoznak mindazok a bajnokságok és kupák,
amelyeket a MAMS az élsport, az utánpótlás sport és a tömegsport területén egy adott évre
alapkiírással meghirdet. A MAMS versenyrendszere szervesen kapcsolódik a magasabb szintű (FIM
Világbajnoki és UEM Európa Bajnoki) versenyrendszerekhez, és a végső célja, hogy a magasabb
versenyrendszerekbe történő részvételre juttassa el sportolóit.
6.1 ÉLSPORT
Az élsport olyan magas szintű, minőségi sporttevékenység, az a hazai versenyrendszer, amely a
MAMS versenyzői számára kizárólagosan biztosítja a Világbajnoki, Európa Bajnoki és Nemzetközi
szinten való versenyzés lehetőségét. Most már miben bojkottáljuk őket? Melyik versenyükön nem megyünk? Az egy szem OB.-n a Pancsiringen? Azon elve kevesebben mentek, mert sokaknak messze volt sokba került. Gondolj a tavalyi évre. Most mivel az egy lehetőség van lehet, hogy többen lesznek. Egyszóval én arra gondoltam, hogy a rugdosás helyett a téged követő tömeget (tudom, hogy ez sok szervező, és részben a Te érdekeiddel is ellentétes) de kivételesen az egodat egy kicsit félretéve inkább terelhetnéd az OB. érdekében történő összefogás felé. Mindezt talán erőlelátóan azért, hogy legyen honnan elindulnia majd az utánpótlásnak valamerre. Mert az lehet, hogy mi elpályázgatunk, és röhögcsélünk a pálya mellett de mi lett volna ha annak idején a Talmának is ez lett volna az alternatíva?
Baráti üdvözlettel: SonáJ
Annak csak az az oka hogy nem követed az eseményeket: egyelőre szünetel az összes ímersz este, szünetel az összes motoros nyiltnap a Hungaroringen, sőt, rossz esetben ez tartós állapot lesz
Ha ennek ellenére akarsz pályamotorozni akkor itt nézz körül: www.compaya.hu/motorosok
Szeva Félsvéd!
Nem tudok regizni a Hungaroringi Mersz pályamotorozásra!
Tudnál segiteni?
Köszi elöre is!
Elképzelem,----.. hogy Angliában bejelentik, hogy a BSB futamait nem tudják megrendezni .........ERRE .- jelentkezne pl.a NO LIMIT Track Day napokat szervező cég,- hogy NE KESEREDJETEK EL mert majd mehettek az általunk szervezett pályanapokon. URAIM!?!?!?!? na ne OB=OB !
Apro kis hírek az OB-ről

Ne keseredjetek el, Acis Svéd Race futamok lesznek :) abban még senki nem csalódott
Üdv,

Aki esetleg még jelentkezni szeretne MÁJUS 9-10 BRNO pályázásra, ma estig megteheti!
HOLNAP reggel küldjük el a jelentkezési listát.

http://compaya.hu/motorosok/re...

üdv

kuruczferi
... sajna, akkor módosítok. Köszi!
1 naposra csak péntek vagy vasárnap
Svéd!

Jelentkeztem szombatra. Visszaigazolás megjött.
Pénzt akár azonnal utalom OTP-n.
Akkor most lehet jelentkezni szombatra (1 naposra), vagy nem?
A listádon sok embernél üres a megjegyzés. Nem döntöttek, hogy melyik nap, vagy mindhárom napra mennek ? Így elég zavaró és nem tudom kisakkozni, hogy van-e még szombati hely. Ha lenne lehetőség, szombatra 2 főre befizetnék. Üdv, Csabi.
Végre komolyan vétta a többség a jelentkezést erre a talán utolsó Hungaroringes amatör rendezvényre. Szernecsére sokan befizették időben

a befizetettek:
Svéd
doki H.ring 2011.05.07(Szombat)
matocsi szombat, vasármap
Koca
Karesz péntek
Haris Endre Szombat
Baksa _János szombat
czifra_jános szombat
topi30
csaba r-1 szombat, vasárnap
Kurti 76 Szombat ,vasárnap ,és versenyre is jelentkeznék.............
telegdipeter h.ring. 2011.05.07. szombat
G00fy szombat
Katona_Csaba Hr. 20011.05.07 szombat
Bérczi Jani Szombat,verseny
dr. Csibi _Sándor 2011. 05 .07. Szombat
szabi
KOVACS
KisBusa Péntek
Májk vasárnap
mrgyik Péntek
Vincent péntek


akiknek állitolag úton van a pénzük, remélhetőleg holnap látni fogom:
Ha valaki holnap akarja befizetni akkor azt otpben tegye, csak akkor látom azonnal
nagand
SonáJ 8-Jul
szaszy pentek,szombat
zsiga33 szombat, vasárnap
Anyos05RR -
Sz?ke Zé szombat
tomi szombat, vasárnap
angrobi Szombat-Vasárnap
baz Szombat-Vasárnap
kawasaki53

LX_ZX 8-Jul
caddy vasárnap
relli vasárnap