Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

1%
Hát én még kezdő vagyok de velem van az öreg Zotya aki mindent tud baj nem lehet .
Van egy kis gáz a méllel de,nem értem miért nem jó a teló,most hívj fel azonnal
06-209-724-729
Hali!

De otthon van valaki!
írj már egy mailt az adatlapomon lévő címre...

tengap próbáltalak hívni, de mindig besípolt
a mostani is olyan, igazából 16.5-ös felnire nemisnagyon van másfajta gumi
No para ...nem az van ráírvá,hogy vágott slick...úgyhogy nem a kutya sem...és amúgy az utcai gumákban meg még kevesebb a minta mint ezekben
te tudod, én tudom, de mennyi az esélye, hogy lebukik?
A 35/2000 84§ (1) c alapján elveszi a forgalmit és 85§ alapján megakadályozza a tovább közlekedést. Na most ez általában nem szokott megtörténni, mert nem várja el senki, hogy a 3 millás géped ott hagyd az út szélén, de elvileg el lehetne venni a kulcsot és ha jelentkezel a kapitányságon egy szállítóeszköz társaságában vagy egy gumissal aki a helyszínen átcseréli normálisra akkor mehetnél tovább.

A rendszámtábla érvénytelenítése és a forgalmi engedély helyszíni elvétele
35/2000 Bm.rendelet 84. § (1) A rendőr a forgalmi engedélyt, illetve az ideiglenes forgalomban tartási engedélyt a helyszínen elveszi, ha
a) járművet a külön jogszabályban meghatározott engedély nélkül átalakították;
b) a járművel érvénytelen forgalmi engedéllyel, ideiglenes forgalomban tartási engedéllyel, vagy hatósági jelzéssel, illetve műszaki érvényesség nélkül vettek részt a közúti forgalomban, illetve, ha a közlekedési hatóság műszaki vizsgálatra történő berendelésre vonatkozó jogerős határozatában foglaltaknak határidőben nem tettek eleget;
c) a jármű közúti forgalomban való további részvétele közvetlen balesetveszéllyel jár és a járművel ennek ellenére közlekednek;
d)
e) gyanú van arra, hogy a jármű rendszámtábláját, forgalmi engedélyét, ideiglenes forgalomban tartási engedélyét, regisztrációs matricáját, címkéjét meghamisították;
f) a forgalmi engedély, az ideiglenes forgalomban tartási engedély rongálódása miatt, feltéve, hogy a bejegyzett adatok kétséget kizáróan nem állapíthatók meg;
g) a közlekedési balesettel érintett jármű kormányműve vagy futóműve, illetve karosszériája (alváza) nyilvánvalóan úgy károsodott, hogy a forgalomban történő részvétele balesetveszéllyel jár;
h) az új típusú rendszámmal rendelkező járművön nincs regisztrációs matrica elhelyezve, és azt a jármű vezetője nem tudja a helyszínen bemutatni, illetőleg a matrica utángyártására vagy egyedi gyártására vonatkozó kérelemmel sem rendelkezik.
(2) Az (1) bekezdés d), e), f) és h) pontjaiban foglalt esetek kivételével a forgalmi engedély, illetve az ideiglenes forgalomban tartási engedély helyszíni elvételével egyidejűleg a címkét a rendszámtábláról el kell távolítani.
(3) Az (1) bekezdés c) és g) pontja esetén meg kell akadályozni, hogy a járművel tovább közlekedjenek.
(4) Amennyiben az (1) bekezdés e) pontjában meghatározott cselekményt a rendszámtábla tekintetében követték el, azt a helyszínen el kell venni.
(5) A rendőr a forgalmi engedély, az ideiglenes forgalomban tartási engedély, illetve a hatósági jelzés elvételéről átvételi elismervényt ad, amely tartalmazza a jármű azonosító adatait, az engedély számát és az elvétel okát. Az átvételi elismervény birtokában a járművel - az (1) bekezdés c) és g) pontjában foglalt kivétellel - a lakóhelyig vagy a telephelyig lehet közlekedni.
(6) A helyszínen elvett forgalmi engedélyt, az ideiglenes forgalomban tartási engedélyt, illetve hatósági jelzést, valamint az intézkedésről készült jelentés (feljelentés) egy példányát a rendőrhatóság három munkanapon belül megküldi az üzemben tartó lakóhelye (székhelye) szerint illetékes közlekedési igazgatási hatóságnak.
(7) A közlekedési igazgatási hatóságnak a jármű forgalomból történő kivonását elrendelő határozata tartalmazza mindazokat az adatokat, amelyek a jármű műszaki vizsgálatához szükségesek.
(8) Az ideiglenes forgalomban tartási engedélyt és a hatósági jelzést a közlekedési igazgatási hatóság határozattal visszavonja.
(9) A rendőr a helyszínen elveszi az M betűjelű ideiglenes rendszámtáblát, az indítási naplót, valamint az ideiglenes forgalomban tartási engedélyt, ha a jármű vezetője az ideiglenes rendszámtáblát az 59/A. § (1) bekezdésétől eltérően használta, nem előírásszerűen vezette az indítási naplót, illetve az ideiglenes rendszámtábla nem az arra jogosult járműre van felszerelve.
84/A. § (1) A rendőr a hatósági engedélyt, jelzést a helyszínen elveszi, ha
a) a jelzés nem felel meg a 45-52. §-okban meghatározott szabályoknak,
b) érvénytelen külföldi hatósági engedéllyel és jelzéssel vettek részt a közúti forgalomban,
c) azért érvénytelen a hatósági engedély és jelzés, mert a járművet a forgalomból korábban végleg kivonták.
(2) A rendőrhatóság által a 84. § (6) bekezdése alapján megküldött hatósági engedélyt, jelzést a közlekedési igazgatási hatóság határozattal bevonja, illetve visszavonja.
(3) A közlekedési igazgatási hatóság az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott külföldi hatósági engedélyt és jelzést a határozat egy példányával a Hivatalnak megküldi. A Hivatal viszonosság esetén megküldi azt a kiadó külföldi hatóságnak.
85. § A 84. § (1) bekezdés c) pontja alapján a járművel való közlekedés közvetlen balesetveszéllyel jár, ha a jármű
a) az üzemi fék meghibásodása miatt fékezhetetlen,
b) a kormányberendezés meghibásodása miatt irányíthatatlan,
c) kerekeire szerelt gumiabroncsok futófelületének bordázata a külön jogszabályban meghatározott minimális értéket nem éri el, vagy azt nem a jogszabályban előírtaknak megfelelően szerelték fel.
tehát papíron nemszabad vágott slickkel szaladgálni...

másik kérdés, mit tehet a rendőr, ha észreveszi?
Kerekekre vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek
6/1990 Köhém.rendelet 36. § (1) A gépjárműnek, a mezőgazdasági vontatónak és a lassú járműnek, valamint ezek pótkocsijának a kerekeit fúvott gumiabroncsokkal - vagy azzal a jármű menettulajdonsága szempontjából legalább egyenértékű berendezéssel - kell felszerelni. Mezőgazdasági vontató, lassú jármű és ezek pótkocsija vonatkozásában e rendelkezéstől az NKH Közép-magyarországi Regionális Igazgatósága eltérést engedélyezhet.
(2) A járműre felszerelt gumiabroncs méretének, terhelhetőségének és sebességhatárának meg kell felelnie a jármű vonatkozó adatainak. Téli mintázatú gumiabroncsot szabad felszerelni a járműre abban az esetben is, ha annak sebességhatára alacsonyabb a jármű legnagyobb sebességénél. Ebben az esetben a jármű vezetőfülkéjében a gumiabroncs megengedett sebességére utaló feliratot kell elhelyezni.
(3) Az M1 és az N1 kategóriájú járművek kivételével a gépkocsin, a személygépkocsi és a motorkerékpár pótkocsija kivételével a pótkocsin, továbbá a mezőgazdasági vontatón és a lassú járművön minden kerék közelében (pl. a sárvédőn) fel kell tüntetni az adott kerék gumiabroncsára előírt nyomást (nyomáshatárokat). A gumiabroncsokban az előírt nyomást kell tartani.
(4) Az (1) bekezdésben említett járműveken csak olyan gumiabroncsot szabad használni, amelyen a futófelület mintázatának magassága a teljes felületen eléri:
a) az M1, N1, O1 és O2 kategóriájú járműveken a gumiabroncs átmérőjétől függetlenül az 1,6 mm-t; továbbá
b) az egyéb járműveken
ba) a 0,75 métert meg nem haladó átmérőjű gumiabroncsok esetében az 1,6 mm-t,
bb) a 0,75 méternél nagyobb átmérőjű gumiabroncs esetében a 3 mm-t.
Nem szabad olyan gumiabroncsot használni, amelyen a bordázat közötti hornyokat utólagos beavatkozással mélyítették, kivéve, ha a gumiabroncsgyártó az utánvágást engedélyezi, ezt a gumiabroncson feltüntette, és az utánvágást a vonatkozó előírások megtartásával végezték. Nem szabad szögbetétes gumiabroncsot használni.
(5) Gépjárművön, mezőgazdasági vontatón, lassú járművön és pótkocsin az azonos tengelyen lévő kerekekre csak olyan gumiabroncsok szerelhetők, amelyeknek mérete, szerkezete, teherbírása, mintázati jellege (nyári, téli, illetőleg országúti, terep) azonos.
(6) A személygépkocsin a gumiabroncsoknak valamennyi tengelyen azonos szerkezetűeknek (egységesen vagy diagonál, vagy radiál) kell lenniük. Textilöves és acélöves radiál abroncsok vegyes használata esetén - függetlenül attól, hogy a jármű melyik tengelye a hajtott - az első tengely kerekeire kell szerelni a textilöves radiál abroncsokat.
(7) A személygépkocsi kivételével a többi gépjármű, a mezőgazdasági vontató, a lassú jármű és a pótkocsi kerekeire tengelyként eltérő szerkezetű gumiabroncsok is szerelhetők. Ebben az esetben - függetlenül attól, hogy a jármű melyik tengelye hajtott - a radiál gumiabroncsokat kell a hátsó tengelyre (tengelyekre) szerelni.
(8) A fém kapaszkodókörmökkel, illetőleg vezetőélekkel ellátott kerekű mezőgazdasági vontató és lassú jármű e berendezéseinek olyanoknak kell lenniük, hogy ezeket le lehessen szerelni, vagy olyan védőabronccsal lehessen ellátni, amely meggátolja, hogy a kapaszkodókörmök, illetőleg vezetőélek az útburkolathoz érhessenek.
Biztos .....egyébként a Köhém írja elő .
Hali.
Ja én is néztem már hogy mi lenne ha lecserélném 17"ra de hamar eláLltam a dologtól az általad emlitett dolgokra való tekintettel.
Az összekoplalásról meg anyit hogy én sem azért veszek használt gumát hátulra mert az a legfaszább! Fel akartam menni a kiállitásra a faludba,de nem találtam egy kib.sz.tt utitársat sem a csjomot kivül ,az meg a költség megosztásban nem sok vizel kavar, igy hát stornó sajna.
Ja a lényeg tegnap megrendeltem a contit,vissza is igazoltak mondták 3-4 munkanap és itt a ballon.
Erre ma felhiv 1 mikulás hogy szia Sanyi vagyok és az a gáz hogy a gumát még csak ezután fogják legyártani valamikor szerinte kb 1 hónap de hétfőre kideriti mert most mindenki kint van a kiállitáson aki tudna érdemben szolni. hétfőig meg döntsem el hogy várok e vagy tölöljük a rendelést. FASZA!
Holnap cserélem a láncomat ha nem esik az eső mert persze azt is venni kellett D.I.D. /a hátsó gumim ára/.
Na csá.
csönd
gumiüveg...
miből van ez üvegből?
Vágod,ez is vágott gyárilag....majd kivágod magad a szerveknél ...csak vicc volt,uccse ik meg...thebearnek igaza van
van 2 metzeler enduro gumim...majdnem zsír újak.az elsőbe van kb 500 km, a másodikba semmi.(a 2. vékonyabb) mind2 21 colos 4ezer/db!
ez a 21 es
17" os deestone gumi, teljesen új, 8200ft
21" os -"- 6500ft
érd:06-20-545-35-46
enduroshop@gmail.com
azzal sem mehetsz hivatalosan
de amúgy annyi, hogy a kressz csak profilmélységet ír elő. A rendőr nem fogja olvasgatni az oldalán, hogy "Not for Highway Use"
közúton vajon lehet menni vele hivatalosan?

mert ami most van az vágott slick...
lehet igazad van, IQ-ból mondtam, már rég láttam...

délután felhívlak, és megtudakolom akkor az árát
Az a 410 nem 420 véletlenűl,mert a 16,5re ez való