Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Vagyok srácok!
Tehát a jelenség változott,mivel kimentem és utánna néztem 9363 ajánlásával,csatlakozó a gombáról le vezetékkel rövidrezárva,gyújtás és semmi a venti meg sem mozdúl.
attól még 105 fok
'99-es a motor,nem írja számmal a hőfokot,csak "húzza" a strigulákat.
105 fok
Nem kell a pirosig, hat strigulánál már tutira mennie kéne. Mínusz tízben alapjáraton is.
És mivel tudjuk, hogy nem indult be ezért elég rövidrezárni a két pólust.
Ez igaz,de a 4208-as hozzászólásban már leírtam,hogy ha úgy megy,akkor járassa a motort míg a hőfokmérő el nem éri a pirosat,s ha akkor sem indul el,akkor a gomba a hibás.
bujjék!
hali
amikor városi vezetésen voltam a kawáwal nyáron 30 fok volt,lámpa-1-2 fék megint lámpa-aztán ugye ha város akkor 50 km/h betartása, az óra felkuszott 110 fokra de igazán semmi gond nemvolt. a ventilátorom ki-be kapcsolgatott,hát ennyi. és ez ment másfél órán keresztül.
akkor azért engem is levert a viz rendessen.
Értelek én,de rövidre zárva elindul hőfoktól függetlenül(ha jó a venti),de igy a gombáról nem kap információt...
Ő azt írta,hogy meleg a hűtője.Ezt így látatlanba nem lehet megmondani,ezek csak lehetőségek a hiba megállapításához!
Biztos vagy benne, hogy a gomba valóban elég meleget kap?
Mi van ha a termosztát megszorult és nem engedi rendesen áramlani a vizet?
Vagy a szűrő dugult el és ugyan ez a baj.
Igen,és így megtudja,hogy maga a ventillátor működik-e.Ha igen,de mégsem indul el,akkor az őt vezérlő gomba a hunyó!Ha pedig rövidre zárva sem indul el,akkor a ventillátorral van valami,de ez nagyon ritka!
Persze.
És gondolom nem szagolgattad?

A hűtőrendszer szűrőjét kipucoltad?

Elsőre próbáld ki amit 9363-írt a hűtőventillátor kapcsolójáról.
Az kb 1 perc.
Ha rövidre zárja,akkor menni fog alapból,nem?
Az R6-ban,de gondolom minden vizhűtéses motorban van,bár az elektronikához hülye vagyok.....tölts le szerelési könyvet hozzá!
igazad lehet
Zárd rövidre a ventillátort.Ha megy,akkor járasd még fel nem megy a pirosig.Ha nem indul el akkor sem,az gomba hiba!Ettől egyszerűbben nem tudod megállapítani!
az áramkörében relé is található?
Esetleg a relé sz@rhatott be,legalábbis nekem ez volt a gondom.
azóta mentem vele 78-80 km-t
kb. 3 hete
Frissen cseréltem le a hűtőfolyadékot
A tiéd az 5-strigula után kellene, hogy induljon.
Tegyél meg valamit, a hűtővizedet szagold meg, hogy füstszaga van e.
Ha frissen cserélted akkor lényegtelen.

Az enyém télen negyed óra alatt alapjáraton felmegy és indítja a ventillátort is.
Sosem volt még hat srigulás.
Na jó, kakucson egyszer.
Kiváncsiságból megnéztük tesóm szintén 99-es csak ZX-9R Ninja-ja viselkedését,alapjáraton járatva és az övé az 5.-6. skálánál kapcsolja a ventijét,tehát még a sárga jelzésig sem engedi felmelegedni a hűtővizet.