Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

itt az idő a 636-oa telók és fék cseréjére
Hali,

Segitsegeteket kernem. Tegnap pereceltem a Z750-mel. elso telok, lampa, muszerfal, bal oldali dekni es a sok plasztik... a kerdesem az hogy mibol passzolnak meg a z750be elso telok. Emlekezetem szerint valamikor olvastam h zx9-bol plug & play. Valaki vmi otletet vagy aki tud bontott z750-et az kerem jelezze. Koszonom elore is!
Hali!
Az indexet leszeded, azt a csövet amibe bele van rejtve a 2 szál vezetéke az indexnek feltolod a csatlakozó fele, hogy jó "harmónikás" legyen, Az index és a "harmónikára" összetolt cső között kb félúton elvágod a két vezetéket (nem ugyan ott, eltolva egymástól vagy 2-3 cm-re), megblankolod a vezetékeket kb 5mm hosszant, kicsit megpödörinted mint pató pál úr a bajszát anno, hogy egybe maradjon, forrasztó páka és cin felhasználásával minden lecsupaszított vezeték végét szépen összekened vele (a beilleszteni kívánt vezetékek végét is). Ha ez megvan, akkor a beillesztésre váró darabokat hozzáforrasztod (lapolva, vagy nem tudom hogy írjam) mondjuk az index vezetékeihez, húzol rá zsugorcsövet amit rá is melegítesz (zsugorítasz) a szigetelés nélküli részekre. Vársz 1-2 percet, újabb zsugorcsövet húzol a már beforrasztott közdarabra (ne melegítsd rá, az a másik forrasztásra kell majd), a forrasztásos akciót megismétled, majd arra is rámelegíted a zsugorcsövet. Ha ezzel megvagy, akkor az elején "harmónikára" felgyűrt gyári bújtató csövet szépen simára vissza kierőszakolod (emiatt kellett eltolva lennie a vágásoknak) és egészen addig húzod, hogy a vége az indexbúránál legyen (hogy szépen nézzen ki). Majd végül mint aki jól végezte dolgát, felszereled az indexet, vissza bekötöd és örülsz, mert jó és működik.
Ha érthetetlen és bonyolultnak tűnik elsőre, szólj rám, villanyszerelő vagyok, nem magyar tanár.
persze betoldhatsz nyugodtan, de vágni muszáj
kivéve ha csinálsz hasonló gyors csatlakozós toldást
nekem a 2006-os van cseréltem indexet
Sziasztok

Hátsó index vezetékemet kellene kb tiz centivel meghosszabítatni.

Bele lehet toldani az index vezetékébe?
Ugyanis nem szeretném a gyári gyorscsatlakozót levágni a kábelkötegről.
Azt meg tudjátok mondani, hogy a Z750 leömlője milyen anyagból van? Ezt fel lehet polírozni? Egyre jobban bántja a szememet ezs a ba rnás bevonat rajta. Tudom, hogy színezve van, de azt le lehet róla takarítani valahogy?
okkkee tökéleteess bocsii kicsit raparaztam :)
en most kicsit nem ertem mi van....

szoval ezeknek a valtoja gyarilag olyan hogy allo helyben csak 1be es uresbe tudod rakni.... ez teny...

ha ezt eszleled hibanak...akkor nyugodj meg.....

miutan elindultal vele, beveszi a kettot?
Nem akar beugrani a helyere
Tologatva sem vette? Ott akkor nem biztos hogy olyan egyszerű a történet.... Csak szimplán nem ugrik be a helyére, vagy egyáltalán nem is lehet felfele húzni?
Akkor azt mondod ha beinditom es megyek vele joo lessz? Mert igy tologatva semmii sem tortent csak meg varom az uzemanyagcsovet de kivancsi leszek mi lessz belole
Szeva!
Nekem is volt hasonló problémám anno csúszás után... egy kis előre hátra tologatás közbeni váltáspróba sokat segített. Mert egy helyben én sem tudtam több sebességet rakni.
hali esés után nem volt még beinditva a vas de igy csak az 1 es sebességet veszi be meg az üreset.ha valaki megtudná mondani mennyibe kerülne ezt a hibát kijavítani megköszönném
2005-ös Z1000-ben a gyári az gumis. Fz6-os Yamahában is.
Hát nem tudom.. Nekem a 2005- ös Er5-nél ben, és a 2006- os Zé - ben (S- es) is van, ebből azt szurtem le hogy gyárilag mindegyik ilyen.
Aztán az Er - ben láncot cseréltem és jött az amirol írtak alant, rezgés - na nem kell egetverore gondolni, és bizony sokkal zajosabb volt a hajtás mint a gyári szettel.
Még mielőtt szóba kerülne, jól raktam fel a láncot csak először volt fura.
hali sasok
nekem a 2006-os Z750 ben nem volt ilyen gumis bizbasz az első lánckerékben de ha jól emlékszem Knapet kartácsnak 2007-es volt és abban sem ilyen volt de nekem így sem darál, ráz,
volt JT lánckerekem DID lánccal más motoron és semmi gond nem volt,
Balatonfüzfő-Aliga attól függ merre indulnátok,de meg kérdéses hogy kell-e melóznom szombaton , gondolom Pestfalváról indultok mikorra tervezitek?
Köszi az infókat!
Itt is fent vannak:
http://www.motosport.com/motor...
Amúgy honnan veszed ezeket a számos rajzokat!?
Egy két hajtogatást kibír az! :)
A 92200-as alatet arra valo, hogy miutan felraktad az elso lanckereket, az alatetet ralapitsd a tengely vegen levo anyara, hogy az ne tekeredhessen le. Elkopni nem nagyon szokott.
Hy
Próbálkozott már valaki ER6N hasidom felrakással z750-re?
Köszi!
92200 Washer? 1400Ft
Ez elkopik, cserélni kell? Vagy van aki el szokta felejteni visszarakni?
Itten vala és, az a fekete feliratos rész!
Ez a hátsó, Nem az első, azon rajta van ..