Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

laca4025,

Akkor pontosan a különbség a PCV és a PCIIUSB között a PCV javára:
- van egy extra gázállítási lehetőség (15%)
- fokozatonként akár külön térkép
- motor beíndítása nélkül ( és 9V-os adapter nélkül) is lehet buzerálni
- opcionális plisz modulok ( autómata finomhangoló, felső injektorsor vezérlő, LCD kijelző, gyorsváltó modul, stb..)
- nincs külső (gombos) állítási lehetőség
- gyorsabb belső működés
- nagyobb belső memória
- két különbőző üzemmód (térkép?!) kezelés
- kisebb méret

Nem árulok el titkot azzal, hogy ha jól mléxem jelen pillanatban az én motoromon a PCV 55db térképpel dolgozik "egy időben"
Stevesaki,

A PCIIIUSB már kifutó széria. A motort azzal is meglehet csinálni. Érdemi különbség a PCIIIUSB és PCV között inkább az, hogy a PCV modulárisan tovább bővíthető, illetve használtan még tartja az árát ellentétben a PCIIIUSB-vel.
Kb ennyi!
Ilyet tudok rendelni.

3200Ft

ennek a száma: KKF-24
Persze, h érdekel, főleg ha olcsóbban mint az m0-ás :)

Jövő héten kezdődik a fősuli, akkor megyek újvárosba, addigra egyeztethetnénk.

Stevesaki - Köszi, h ránéztél
Szia!

Tudok adni . Adatlapomon elérsz!
Nekem van hozzá fékkar ha érdekel még.
Ágó biztosan visszajön és válaszol majd a kérdésedre, de addig is... amikor én csináltattam vele és előzetesen egyeztettünk, akkor mondta, hogy az V-ös az kisebb (sokkal, vagyis jobban elfér az ülés alatt), okosabb, azt hiszem hogy egy gázállással többre és valamivel finomabban lehet hangolni, és nem kell hozzá külön 9V-os elemre kötni, ha a motorból kiszerelve akarsz rá térképet tölteni. Valóban csak az újabb generációs Z-hez van PC V, de azt mondta, hogy ő nagy valószínűséggel rá tudja kötni a 2007 előttire is, mert valszeg csak valami csatlakozót kell cserélni rajta. Én végül a gyári PC III mellett döntöttem, mert egyébként is vele akartam behangoltatni, és nem éreztem, hogy arra amire nekem kell (nem versenyzés hanem mindennapi használat), ahhoz annyira sokkal többet kapnék az V-től.
Egyébként van itt a sportmotoron Power Commander topic is, amiben sztem minden kérdésedre megtalálod a választ.
5-ost tudtommal 2006-os Z-hez nem gyartottak mar.
esetleg azt meg tudod mondani hogy erdemes-e tobbet fizetni az 5os commanderert vagy jo a sima 3as?

3asokat 50 korul mar meg lehet venni
5osok szinte csak ujban vannak meg es majdnem 2x ennyi
A téli szereléseket megelőzendő:
kuplungbovdent hol érdemes venni/beszerezni?
műanyagos embert tudtok esetleg valaki a XVII kerülethez viszonylag közel?
Köszönet!
En picit vitaznek, ha megengeded, az nem kerul semmibe sem.

Azt mondod, hogy az ertekek beallitasahoz/optimalizalasahoz nem kell PC, ami szerintem nem igaz.

Ugyan profi nem vagyok a temaban - az Ago lenne -, de ha vesszuk a K&N szurot es feltetelezzuk rola, hogy tobb levegot enged at a gyari szurohoz kepest, akkor a motornak, hogy optimalis (vagy esetleg jobb) legyen a gyarihoz kepest a teljesitmenye, ehhez tobb benzint is kellene adagolnia. Viszont peldaul az elso generacios Z750-en egy megveszekedett lambda szonda sincsen, igy a motorvezerlonek meg arra sincsen kontrollja, hogy az aktualis keverek, amivel uzemel a motor az tul szegeny-e, vagy tul van-e dusitva. Ebbol kifolyolag csak rontani fog ez az egesz a helyzeten, mert vesziteni fogsz a teljesitmenybol esetlegesen, raadasul a tulzottan szegeny keverek meg karos is lehet a motorra hosszabb tavon.

Termeszetesen lehet, hogy a Te esetedben pont minden jol mukodik, mert minden motor azert mas es mas ha ilyen melysegekig nezzuk mar oket. Azt tudom, es Ago is igazolta, hogy az emlitett modositasok utan (K&N szuro, kipuf) az enyem nagyon tavol allt a jotol.

Viszont a kerdes, hogy az igeretemhez kepest az is legyen a hozzaszolasban: honnan tudod, hogy hibatlanul mukodik a motorod? Gondolom nem meretted le sehol sem, hogy milyen AFR ertekeket produkal a teljes fordulatszam tartomanyban.
Mivel volt jó pár kérdés/észrevétel/megjegyzés a Power Commanderrel kapcsoltban, azért írnék pár sort.

A motorok gyári állapotban sem jók. Ez nem azt jelenti, hogy nem mennek, vagy hamar tönkre fognak menni, hanem azt, hogy nem működik optimálisan. Ennek több oka is van: szériagyártási dolgok, környezetvédelmi dolgok, gyárban leszarom dolgok, költségkimélő dolgok, stb...

Attól, hogy valaki módosít dolgokat (kipuff, sportlégszűrő, stb..) csak ront a helyzeten.
De ettől még a motorok nem fognak azonnal tönkre menni. Akinek úgy megfelelő, hogy van ahol luk van benne, hirtelen jön meg esetleg valahol az erő, alul rángat, stb... Nagyon kevés az olyan eset, amikor már káros a rossz működés. Persze sokan ezt "így" szokták meg vagy akár így veszik természetesnek...

Szóval, akinek jó úgy vagy nem akar "kidobni" rá egy fillért se, az ne tegye, ez is elfogadható.
Azt szoktam mondani, hogyha valaki nem a családjától veszi el a pénzt és szereti annyira a motorját és hosszútávon gondolkodik, szeretné ha a motorja optimálisan/rendesen működni, akkor csináltassa meg.

Szóval kb ennyi!
egy baj van ahogy nézem rendes fejlesztés nem igen történt a modellen váz/fék/futómű terén csak megint van egy fasza desing
hali
igen faja itt alább már belinkelték,
nekem tetszik, csak ettől a sok elektronikától, érzékelőtől kissé idegenkedem,
szasztok!

z800-ast néztétek már?
Z800
ez rendben is van, de itt power c. -ről volt szó
az értékek beállításához, optimalizálásához nem kell,
nekem is sport dobom van, K&N szűrő és nincs power c. hozzá,
és hibátlanul muzsikál a moci, sőt 10 ropiból kicsit módosítottam az áttételt, és igazán ördögi kis rohadék lett
szóval nem vitáznék a dologról, több haveromnak van szeretik is
saját véleményem: én nem dobnék ki 1 kilót power c.-re
brutalisan nez ki, nekem bejon
mondjuk az vicces hogy egyre kevesebb a szelvedelem rajta, tank magasabban van mint a fejidom :D

sajnos ugy latszik a fek meg a futomu marad a regi :)
ahhoz szerintem ez kell, KKF 015
link
Hello, szeretnék segítséget kérni fékkar ügyben, van ennek vlmi kódja ami alapján tudnék rendelni, mert az m0moto.hu-n kb 21 féle kawa fékkart lehet rendelni, nem vagyok motorszerelő nemtom mennyire konvertabilisek ezek a fékkarok, amugy 04-07-es 750-es hez kellene.
Hallottátok, hogy jövőre talán 800 köbcentis lesz a Z? Ha minden igaz akkor október 4-én jelentik be és van ITT
róla néhány kiszivárogtatott kép is :)
na, az zsir, akkor maradhat a fokozatjelzo is :)
kosz az infot
Ha jol latom, akkor a Tied is 2006-os, igy valoszinuleg ugyan az lesz a beszereles modja, mint nalam volt.

A szervizcsatlakozot nem foglalja el. A 4 injektor csatlakozojat kell szethuzni es oda kell kozedugni a PC kabeleit, hogy az injektorokat tudja vezerelni, valamint a TPS szenzor egyik vezetekere kell meg rakotni. Ennyi az egesz.
hmm, ez erdekes info
lehet beruhazok egyre mert nekem van most fent egy nyitott micron rendszer meg k&n szuro. amugy ez a kutyu elfoglalja azt a szerviz csatit amirol normal esetben a fokozatkijelzo mukodik?
En miutan a gyari kiput ledobtam a motorrol, illetve raktam bele egy K&N szurot bizonyos tartomanyban erezhetoen gyengebb lett a motort, mert nem kapott eleg uzemanyagot. Amikor eltoltam a bringat Ago-hoz beallittatni es meglatta, hogy milyen AFR ertekeket produkalt, akkor majd szivbajt kapott, mert iszonyu szegeny volt a keverek. A beallitas utan viszont Fekti Tibi szetreszelt motorjat leszamitva sikerult is elfoglalni az elso helyet a loero ranglistan.

Szoval en azt mondom, hogy ha ezek ki vannak cserelgetve a motoron, akkor erdemes hozza allittatni, mert lehet tobbet art a motornak, mint hasznal. Ha nincsen modositva rajta semmi, akkor valoszinuleg felesleges penzt kolteni ra.
ezt lehagytam a végéről,
ha az ember sportolni akar,
olcsóbb ha sport motort vesz