Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

PFÚha most elárultátok magatokat! Ti mondjátok magatokba, hogy hanyadika van?........pfúúúúúúúúú.............. Láccik, hogy ti se motoroztatok még sokat!
Én kb az 500. km után megszoktam, amúgy pl az üres-nél nagyon jellegzetes hangja van azt egyből lehet tudnio,mehgát emberek együttkell érezni a motorral...pl a motorfékből vagy akár egy leheletnyi gázkarmozdulatból lehet ezt érezni!!!! De nem is ez a lényeg OTT VAN A FORDULATSZÁMMÉRŐ az mindent megmutategyből lehet tudni.........nem kell itt számolgatni,,,,,,pfú kurva kemény volt
MiskolciHondás, nem voltál véletlenül a Siroki motorosfölvonuláson?
Én csak az Euroringen mondogatom magamban , hogy éppen hányadikban vagyok és hogy mennyit kell visszaváltani egy-egy kanyar elött. De az egyesnek teljesen más hangja van váltásnál, szal azt mindig észreveszem, ha véletlenül egyesbe váltok és olyankor nem engedem rá a kuplungot hanem egyszerűen visszadobom kettesbe, de ez az Euroringen (miközben körrekordot akarok futni ) plusz időbe telik, ezért ott számolgatok énis.
nem feltételn kell felpakolni 6. ig ahoz h rángatást tudjon produkálni, alacson sebeségél.
értem. hát a megoldás hogy ne baszd szét és ne járj vele alacsony fordulaton :)
padlógáz! :)
nem videojáték ez jó :D

Nagy BMWk is jelzik a sebességet, meg még 1 pár moci... De az nem függ össze h digit műszerfal = seb.fok. kijelző! Az új mocik nagy részében már digit kijelző van, még sem mutatják a seb fokozatot!

Rockandy, egész jól megaszondtad, de én ettől független mindíg számolom magamba h hanyasban vagyok... megrögzült. Érdekes hogy soksok ezer km után sem tudtam erről leállni, bár soxor sokat segít, főleg amikor egy előzésnél van hogy 3at visszapakolok :)

MIskolci Hondás, nem értem mivan az ütemekkel?
14 LE az neked hol kakaó?
Úgy érti, hogy el kezd rángatni a motor magas sebességi fokozatban alacson fordszámnál. (szerintem)
Én úgy tom h a 1000cbr en is van talán.
ha valamit nem értesz, vagy elírtam azt mondd!
Ez nem videójáték!!! Ez a valóság!!! itt nem kell látnod egy kis kijelzőn, hogy hányadikban van a motor, ahoz hogy érezd, hogy följebb vagy lejebb kell-e váltanod a kívánt sebesség és gyorsulás eléréséhez.
Szerintem a GSX-R-eken kívül más motoron nem is jelzik ki a sebességi fokozatokat annak ellenére hogy digi műszerfal van rajtuk.
mibajod van?
Ha felpakolod hatodikig (nah jó mondjuk 4-5ig) és úgy 3ezres rordulatnál húzol kis gázt, akkor érzed az ütemeket
Szerinetm tök mind1 h manyasban van(h azt látod e) érezni kell hogy msot hogy megy a morot, megfelelő e az a sebeség, tök mind1 h most tod h 4.ben vagy és nem bírja a gép. (igaz néha azért praktikus , főleg az elején, mikor azt sem tudod h hanyasban vagy?) (jó h én nem vagyok ilyen desigm tervező, mer nem tudnám eldönteni h digitálist vagy nem )
Rockandy, ez kajak így van?
nemúgyvolt h a kis Cirbi milyen nyomatékos alulról?
én ha 3000nél váltok az RSel, akkor is felmehetek 6osig és nem esik vissza...

aszittem ennél több kakaó van a CBRben :)
A cbr 125-be azért lene jó a digitális óra, hogy legalább lehessen látni hányadikba van a gép.....
Ugy a mostani óra az csak az üres fokozatot mutatja.
Nekem a simson kimaradt az életemből szal nem tudtam, hogy az ilyen bika gép, de azt tudom, hogyha a CBR-rel próbálnék meg 4000-nél mindig váltani, akkor kb. a negyedik sebességbe váltva vészesen elkezdene zuhanni a fordulatszám és ha nem váltanék vissza akkor lefulladnék. Ez nem CBR 1000RR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Persze, h vezettem váltós mocit (simson) de azon nincs fordulatszámmérő, ezér nem tom!
Erre nem lehet normális választ adni, mert ez egy nem normális kérdés. Vezettél már sebváltós motort?
valami normálisabb válszt kérek erre a kérdésre: A cbr 125-st ha 4ezres fodulaton váltunk vele jól megy? (vagy mint 1 robogó) És akkor mennyit fogyaszt?
(csak olyantól várom a válszt aki igazán ért hozzá v. cbr-je van)
(bocsi az idézet nem pontos az a lányeg h jól megy akkor is, de azért 5000 én ki szoktam húzatni, ha csak nyugisan megyek is.
ha valakinek van iwiwje az küldhet felkérést az előző címre
"vayg úgy megy mint 1 robogó" ez 4t alulról is jól húz, 125ccm...
A cbr 125-st ha 4ezres fodulaton váltunk vele jól megy? (vagy mint 1 robogó) És akkor mennyit fogyaszt?
(csak olyantól várom a válszt aki igazán ért hozzá v. cbr-je van)
franko! van iwiw-ed????
Mert akkor sokkal egyszerűbb lenne!