Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem még mindig a motor eszik kevesebbet, de engem nem zavar. Tegnap motoroztunk egy Bfüred kört a barátommal (ZZR1400) és mondhatom elég dinamikusan mentünk, így lett a fogyasztás 5,4 liter.
Az sajnos nem fer bele. 115*80mm
ha találsz hozzávalót tedd be!
ennyi ...

Racionalitás alapján nem is kellene motorozni sem
a Dizelem kevesebbet eszik kényelmesebb stb...
Általában én is így szoktam vezetni, mert sok kicsi sokra megy ugye, viszont donzoli-val is egyetértek, ha a takarékosság és a biztonság fontosabb lenne, mint a motorozás élvezete akkor a legnagyobb motor amit megvennék egy CBF500 lenne. De hát kell az néha, hogy az ember húzzon egy kövéret.
NT 650 és 700 biztos van a szatyorban és VFR is akad benne Pan Europát nem láttam de lehet az is akad benne.
Igazad van Elek. Nem is akartam én sem cseréni. Azonban Sajnos történt valami velem Csütörtökön. Felszedtem egy kavicsot ami beékelődött a fékpedálhoz. És elkezdett fogni. Nem nagyon csak annyira hogy elkezdjen melegedni. Végül olyan meleg a fék hogy el is forralta a fékfolyadékot. Nem tudtam megállni mivel a pályán voltam. Szerencsésen megúsztam tárcsa nem görbült meg a hőtől a fékfolyadékból nem fújta el az egészet. Nem levegősödött le (Minimum jelzésig fújta el a fékfolyadékot. Azonban nagy valószínűséggel a hátsó betét felrepedezett és cserélni kell. Amúgy sem volt már sok belőle. Ha kell veszek bele újat. De ha jók azok amiket kikotrok a szatyorból akkor ráérek venni később is. Amúgy a hibajelenség biztos hogy ez volt mivel megtaláltam azt az aprócska kavicsot amit valószínűleg egy közeli útépítésen szedtem össze. Azóta mentem egy teszt kört miután feltöltöttem a fékolaj tartályt és leteszteltem. Fékerő van a tárcsa érezhetően nem üt ezt többször is kipróbáltam. Fogni fog a hátsó fék is. Hétfőn jön az új fékolaj. Át is pumpálom a hátsó féket de lehet hogy az elsőt is. Amúgy ezen apropóból került elő a szatyor fékpofa is a padlásról.
Az egyik angol webáruház szerint ezekkel a típusokkal kompatibilis az EBC FA261HH fékbetét:
No igen észt nem lehet adni senkinek! Pedig lehet nem lenne az utakon NAPI ÁTLAGBAN 2 HALOTT ha normálisan menne a nép.
Igazad van, teljesen. De a motoros nem minden esetben a józan racionális érvek alapján megy.
Ha így lenne, nem lennének 100HP feletti lovak csak a versenypályákon....
A fékbetét nem tud megsavanyodni, sem megerjedni, legfeljebb túl puha , vagy a kelletténél gyorsabban kopik, esetleg eszi a tárcsát. vagy csak abban az időben az volt a mánia , hogy a gyárilag beletett alapból szar. A másik a motorozás ésszel. Minek használja a drága benzint gyorsításra , ha utána a drága fékbetét-tárcsaval a sebességet elfékezi??!! Gondolkodva vezetés. Az üt nem versenypálya, ha látom , hogy 300 méter múlva meg kell majd állnom akkor nem húzom a gázt az utolsó pillanatig és utána fékbetét és tárcsakoptatás hanem visszakapcsolás és motorfék!! -gondolkodva motorozás!- De ez nem megy mindenkinek. Pedig ha belegondolna??!! A drága benzinnel előállított sebességet a drága fékbetét .tárcsával emészti el. Pedig elég lenne egy idejében elkezdett motorfék. De majd ahogy okosodik a motoros akkor talán.....?!
Van egy kérdésem. Lehet hogy ótvar nagy baromság akkor szóljatok. Szomszéd cimbim mondta hogy menjek át hozzá turkálni mert talált egy szatyor fékbetétet a padláson. Egy halom gyári Honda betét még akkorról mikor Honda szalonban melózott. Sokan kérték akkor az új Hondáknál hogy valami extra fékbetétet tegyenek bele így megmaradt egy halom gyári betét. Ami így-úgy ide került. Kérdés:
Milyen típusú motorokba jó még az XX betétje ?
Van valamilyen szavidejük a betéteknek ? Ezek olyan 5-6-8 évesek lehetnek. Kopás szinte zéró és egy póstás ragasztószalaggal van összerakva és ráírva miből jöttek ki ?
Ha nem tud elöregedni és nem rosszak a gyári betétek lehet hogy lenyúlnék belőlük 1-2 párral.
Meretèt leirnad? Galaxy s5 nek jellene beleferni 145mm×76mm. Ha belefer erdekel
Az egész piac árai feljebb kúsztak... és van szemét bőven.....
Van egy irányàra ami nyilván alkuképes. Forumozoknak elàrulom hogy majdwn az àtiràs költségét lealkudhatja . Így jó szàjizzel vehet egy remek motort biztos kézből csalodàsmentesen. Kicsit körbejàrtam mit kínàl a piac az àltalam lesegetett motorotípusok közül. Gyakorlatilag eddig úgy jàrtam a legjobban ha megtartom ezt..
Na az érdekel
OK. Bukógomba esélyes még
Ha van még valami extrád ami a 11-eshez való akkor add csak elő. GPS tartó nem rossz de szeretek eltévedni. Doboz tartó rendszerem meg teljes. Szóval szóéj ha valami még jönne le a gépről.
Pedig jól mutat rajta. Persze ízlések és pofonok...
Na mindegy, van akkor egy eladó hasidomom X11-hez Új, sosem használt, konzollal (felrakáshoz azért fúrni kell az idomot is meg a konzolt is.)
Legyen mondjuk 12000Ft (24-ért vettem). Bocs az ebayes képekért
Szerintem a hasidommal ne foglalkozz. Túl kevés 11-es van forgalomba hogy valaha is megszabadulj tőle. A lámpa mondjuk érdekel. Azt a télen szívesen befaragnám én az én 11-esembe. De valahogy ez a hasidom téma ez sosem fogott meg.
Rajta leszek. Egyelőre nem hirdetem még, mert pár dolog átkerül az XX-re, csak nincs sok időm egyelőre. Meg a lámpát is átcserélem még, csak ahhoz konzolt is kell még faragni hozzá. Meg van még egy hasidom, amit nem tettem rá fel, azt még le is kéne fújni. Vagy eladni így nyersen
Akkor búcsút intesz a 11-esnek. Kicsit sajnálkozom hogy megválsz tőle de egy XX marad legalább. Valami gondos gazdának add ám oda. Mert túl szép állapotban van az a 11-es hogy szétbarmolja valami állat.
Bár a terv az jó volt
Sajnos úgy alakult, hogy nem tudom mindkettőt megtartani. Úgyhogy marad az XX, ha már muszáj választani. Feleségemnek van még egy 600f4-e, az sincs kihasználva jelenleg, majd csapatok azzal a városban.