Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Van aki kivonatja,van aki nem... Eddig sosem vonattam,de ellentétben veletek 2 negyed éves biztosítás 10400 és a 2007 es motor lévén tizen valahányas féléves telj,adó már kezd elgondolkoztatni...Hogy minek is fizetem be akár 1000km benzin árát a semmire..?!
Így lehet legközelebb már kivonatom.. Nincs itt semmilyen savazás
vicces volt a Budapest -Velence hasonlat
Egyébként meg van akinek számít tizenx ezer ft.
Vagy csak egyszerűen másra költi,és akkor mi van?!
Ja,hogy van akinek meg nem számít még 100.000 se,mert Ő megteheti hogy 3-4-5 motort tart fenn + ugyanennyi autót,EGÉSZSÉGÉRE!
Soha nem voltam írígy senkire,meg nem is leszek! Gratulálok neki,aki megteheti TEGYE! Amikor jobban ment a szekér engem se érdekelt,ha évente kellett új akkumulátort venni,mert volt rá,most meg szűkösebb,sajnos! Viszont ezért nem adnám el a motort,max kevesebbet megyünk! Ha ezért valaki fillérbaszónak tart,akkor legyen benne öröme! Jöhet a sav!
Ne mosolyogj. De most komolyan.
Én 3 motorra is fizetem. Az első napsütéses élmény meghozza az árát.
Nem de most komolyan...Aki 10e forinton szarozik az meggondol egy komolyabb Bp-Velence túrát is. Persze a 1xx lóerő ott van hogy mán mégis.
Azon már én is gondolkodtam...! ...de az élmény miatt mondjuk egy Gilera GP800, vagy egy Aprilia SRV850-re...
Figyeltem

Robogót kell venni
A zsebére
Pontosan!
ugyan ezt írtam,ez a véleményem!
Az önkormányzat semmire!
Megy szépen állambácsi zsebébe mint a többi adó,büntetés,stb.
De ha véletlenül maradna az önkormányzatoknál,akkor meg ott tűnne el valaki,vagy valakik zsebébe!Végül is a mi szempontunkból mindegy is mi lesz a sorsa,mivel fejlesztésre,vagy bármi a nép,közlekedők számára fontos ,hasznos dologra úgy se költenék!
Kivonatás.......... vicc 1 Tank benzin spórolás. Inkább nem bántok meg senkit.
Lehet... Szerintem az lenne az optimális megoldás, ha eltörölnék a teljesítményadót, amit ráadásúl azt se tudom mire költ az Önkori?!
Irigykedni én sem szoktam...!
...valaki meleg aszfalton is összecsukja..., akkor az egész évre vonassa ki?!
A kellő rutin és az önmérséklet a kulcsa...
Pontosan!
De mint írtam,nekem mínuszos lenne a dolog,ha mindent kiszámolok!
Meg aztán úgy vagyok vele,hogy mikor megvettem,tudtam nem egy olcsó hobbi.Ha nem tudom fenntartani el kell adni oszt ennyi!
Ennél sokkal többet basz..... el egész évben!
A forgalmi mire emiatt a bejegyzések miatt betelik,addigra úgy is be telne a vizsga matricák miatt is szerintem.
Egy kivonás,egy sor, általában ez kb 5-6 év.
Igen van olyan,hogy hétágra süt a nap...
Viszont sok motort össze is csuknak az első pár napon,mert az aszfalt meg hideg! Én nem szoktam írígykedni,azokra akik előszedik a paripákat.
Már nekem is megfordúlt a fejemben ez a "kivonatósdi", de már többen is jártak úgy a környezetemben, hogy a kivont időszakban "gyönyörű" motoros idő volt, ők meg simogathatták a milliókat érő motorokat a garázsban, csakhogy spóroljanak (hasamraütök) 5ezer forintot! A másik kérdőjel a fejemben, hogy belefirkálják jó hosszan a forgalmiba a kivonást..., és mi van ha betelik a forgalmi 1-2 év alatt a bejegyzésektől, akkor lehet forgalmit is cserélni 6ezerért?!
Jó neked!
Nálunk ez egy fél napos mutatvány,meg jó 50-kilométer (oda-vissza).
Úgy hogy nem igazán gazdaságos a dolog!
Nálunk is kb ennyi,csak itt kb 5 perc elintézni,meg amúgy is útba esik...
Akkor nálatok jó drága a dolog!
Én fizetek éves szinten:kötelező 5200Ft ,súlyadó 24000Ft
A kettő összesen éves szinten.29200Ft
Ha ezt lebontom hónapokra:2400FT/hó
Ha kivonom mondjuk novembertől márciusig az öt hónap,az 5X2400Ft=12.000Ft.
Ha bele veszem hogy autóznom kell érte kb.50-kilométert,no meg az nap mikor kivonatom dolgozni se tudok,akkor lazán mínuszos a dolog!
Pontosan!
Én még mínuszba is lennék!
A teljesítményadó benne a poén!
A biztosításon való spórolás minimális!
Mondjuk ránk nem vonatkozik,mert sokévesek a paripák,de akinek nagy teljesítményű fiatal motorja van az spórol igazán!
Mennyi az ára /db?