Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Adatlapot légyszíves töltsd ki!
Isten hozott körünkbe!
Igen egy vákumos cucc sokat segít,vagy töltöd(pumpálva)alulról!Sajna az XX nagyon érzékeny a fékolajcserére.Sok cső,csatlakozó,stb. ahol a kis buborékok könnyen benn maradnak!
Hidd el mi a hűtő mosogatásán,már rég túl vagyunk!Sőt!
De ez van,ha alul hűtött,akkor alul hűtött! Javítgatni lehet a hűtésén,de tökéletes sose lesz!
Sziasztok!
Csatlakoznék az XX-esek táborához és rögtön egy kérdést vetnék fel,talán valaki tud nekem egy kis elmélettel segíteni. Tavaly vásároltam egy kissé leharcolt XX-et,sajnos nem volt valami gondos gazdája. Szeretném kissé helyre pofozni mert idén motorozgattam vele és nagyon beleszerettem. Amúgy külföldön dolgozom autószerelöként,igaz motorokkal soha nem foglalkoztam. Tehát a lehetöségem meg van a bütykölésre. Szeretnék fékolajat cserélni benne mert kissé nyúlósnak érzem fékezéskor és nem tudom hogy mi a helyes sorrend a dual féknél.Gondolom egy vákuumos fékolaj leszívóval kell neki állni az egésznek,ez alap de ha a többiben van tapasztalatotok és megosztanátok velem azt megköszönném.
És hogy a vízhütéshez hozzá szóljak picit,nekem is melegedett a gép amíg le nem vettem az idomokat és szembesültem vele hogy beleszáradt sártól el van tömödve a hütöbordák közötti lamellák. Egy alapos mosás és hütöfolyadék csere nagyon sokat segített.
Természetes!
Mint már írtam (ha jól tudom)122-foka piros tartomány!
Ha ezt eléri le kell állítani,legalábbis a "nagykönyv" szerint!
Én anno úgy tanultam,ha egy jármű túlmelegszik,alapjáraton kell járatni míg vissza hűl, különbem a hűtés megszűnése miatt,megragadhat!
akkor minden oké, hiszen a megengedett határértékeken belül van.Vagy tévedek
Az xx-nél is van ilyen lemez,de ennek a neve hézagoló lemez!
Ami a rendszeres túlmelegedést jelenti,az nem ugyan az a megengedett (üzemi) hőfokkal!Itt nem megfőzésről írtunk,hanem az átlagtól eltérő,magas üzemi hőfokról!
Na ebből is látszik nem kellett xx-et bontanom . Nekem csak az 1000f-et kellet szétbontani...Ott volt..több rétegű lemez tömités a hengerfejnél... gondolom itt sincs másképp

Ami rendszeresen túlmelegszik és állandóan 'megfőzik' annak előbb utóbb baja lesz hengerfej és tömités stb...
haver gsr-je ugyanúgy meleget mutat araszolásnál..
Csak megsúgom,xx-en nics hengerfejtömítés!
Illetve nem a szó szoros értelmében!
De ha lenne is,mi köze a melegedésnek a hengerfejtömítéshez?
nekem még nem sikerült túl melegíteni a motort... csak azért mert néha 100 fok körül jár a hőmérséklet,az nem feltétlenül gond..
Állításotok szerint alul hűtött...ezek szerint túlmelegszik...
Akkor kérdem én: hányszor cseréltetek hengerfej tömítést? vagy égett szagú az olaj? Mert nekem egyik Xx-em sem produkált ilyesmit..
Sőt a karbisnak sosem ment fél fölé a visszajelzője.. de ez ugye digitális és másként mutat...
egy biztos Xx-em van... "néha lemosom és használom"..
nem járkálok vele a városban,csak túrázni használom
egyébként abszolút külvárosi vagyok...
nem kell robesz azon félek
jól van főnök,én hiszek neked
Pedig az! Nagyon le van burkolva!
Meg nem arra tervezték, hogy városban járj vele! Akkor vegyél mellé robogót!
Fazert nem ismerem,az xx-et annál inkább!
az akkor extrém lehetett ettől én nem állítanám,hogy alul hűtött..
bezzeg a fazeren ha kell ha nem megy a venti gyárilag!
Nem!
Az M5-ösön!2008-ban!
na mit faragtál rajta?
47 fok? Afrikában jártál?
Értem!
Egyébként régebben kuplung hiba miatt kérdeztem ezt a fórumot mert nem vette be a begyem hogy gyárilag nem enged csak 1-2 tized kopást lamellánként de megoldottam még 1,8mm kopást hozzátudtam csapni igy elméletileg dupla ideig fog mos tartani.
Teljesen szemenként átnéztem és csak az összetétel lóg ezt még kicsit húznám és jövőre szett benn kel cserélnem .
Próbáld majd egyszer 47-fok körüli melegben!
Hidd el melegedni fog!
Van és volt is rá megoldás!
Igaz nem olcsó!Nagyobb hűtő (hajlított).Szerintem a nagyobb ventilátor nem a legjobb megoldás,illetve nem fogja hozni a kívánt eredményt!Ráadásul a forró levegőt ugyan úgy tolja majd a lábra!
Értem!
De figyusz!Mennyi van a láncban?esetleg lecserélni?Bár tudom nem olcsó,de lehet hogy több helyen is találsz még hibát!
Megköszönném de mindenféleképen pénzdijas a dolog mert nem hiszem hogy közel lakunk egymáshoz igy csak a posta marad és egy elérhetőséget is légyszi .Köszönettel Zsolt.
Hát ja de még nem szedtem szét és a tapasztalat az hogy jobb ha a legrosszabbra készülök igy kevesebb a meglepetés.