Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szokták mondani!
Yamaha,Honda 100-adra illeszt,Kawasaki,Suzuki 10-edre!
Bár szerintem ez így túlzás,de lehet benne valami!
Ha az árakat nézzük,akkor kategóriában a Yamaha,Honda a drágább!
Suzuki,Kawa jóval olcsóbb!
Tökéletesen igazad van!
Bár én már jó egy éve a Pan-europán felé kacsintgatok(igaz az is Honda),tehát minőségben nem lehet gond!
De még a Varaderó 1000 is szóba került!
Semmi komoly bajom az xx-el,csak kényelmesebbre vágyom!
Tavalyi évben elég sokat mentünk,és talán egyszer vittem a vasat 200-fölé!Szépen elbandukolok 100-110 környéknén!
Sok már trafi is,meg talán megöregedtem.Tudja a nyavalya,de szépen lelassultam.Erre a tempóra meg még a Varaderó is jó!
Érdekes ez az új motor vétel itt nálunk!
Volt,van szerencsém minden évben többször külföldre menni,motorozni!
Már bejártam egész nyugat európát(bizonyos országokat többször is),meg egy kicsi északot!
A lényeg egyet észrevettem,megfigyeltem.Kint nem zsenánt,vagy szégyen 10-éves motorral,sőt még öregebbel járni!
Például Ausztriába szerintem a motorok 70%-a 10-év feletti!
Lehet már meséltem,de ott történt meg velem egy hegyi parkolóban.Nézegettem egy öregecske XX-et,mikor oda jött a tulaj.
Nézem kilométer órát,látom hetvenezer felett van.Kérdezem tőle hogy müxik ennyi kólóméterrel a blokkban.Erre elnevette magát,és közölte,egyszer már átfordult,de még nem volt megnyitva!
No ennyit a kinti új vasakról,no meg a Hondáról,tartósságáról,stb.!
na erről beszélek!
finom,vajpuha,hangtalan....stb...
és mi az etalon?


most én is fazert használok..
ne tudom a tíéd milyen,de az enyémnek egyszerü castrol act evo 10w40 es olajal nagyon szép hangja van és a váltó is vajpuha és hangtalan... hasonló mint az xx-é volt..
Van amiben egyetértek,és van amiben nem.......
De az igenek többségben vannak.
A vfr fullos verziója szerintem igenis nagyon ottvan!(mondom ezt úgy,hogy még nem volt szerencsém menni vele...)
az áráról meg csak annyit,hogy nem a honda drága....hanem mi keresünk szarul!
bár az igaz,hogy ebben a kategóriában (is) a nagy H mindig az árak felső szélét célozza meg.....
DE!
BÁRMELYIK! más tipussal összehasonlítva a honda viszi el a pálmát az összeszerelés minőségében!
Egy honda hosszu-hosszu évek mulva is finomság marad!(még oldtimer-ként is!)
Nemritkák a 100 ezer kilómétert futottak,és még mindig egyben vannak!(ezt egyik másik tipus sem tudja überelni.)
A Rossi dologgal kapcsolatban viszont teljesen egy véleményen vagyunk!
Szép és napsütéses vasárnapot Mindenkinek!
Az előzőekhez hozzászólva, valszeg azért nincs már itt a kezdőteam, mert maga a típus egy oldtimer...
De...és itt a lényeg! Elnézegettem azt a bizonyos VFR1200-tőt, aztán az árcédulát, aztán egy XX-et... Szóval, mert ha motorozni kell... a VFR fogyasztása sokkal rosszabb, kicsi a tankkapacitása(főleg a fogyasztásához képest), kicsi a végsebessége(az XX-hez és a lóerőkhöz képest), nehezebb szerelni(ha kell), nehéz, rosszabb a pakolhatósága, nem kényelmesebb, és még rezeg is, nyomaték csak az alsó rezonanciatartományon túl...viszont egy vitrinben talán valamivel jobban néz ki és szép a hangja...háááát...nemtom megér-e 2 milla pluszt? Persze akinek sokpíze van, és nem használja, (esetleg kávézó előtti letámasztás céljára) annak mindenképpen ez kell!
Aki Doxa órát szeretne olcsón, az meg vegyen XX-et...
....aki meg szeret szerelgetni és szereti az amorf formákat (nemcsúnya, de inkáb erős) az meg vegyen sólymot, meg egy tartalék alsót...
Írom ezt úgy, hogy annó a VFR750-et imádtam...
Persze természetesen elfogadom, hogy mindenkinek más a "szép" és a "jó"...
A zongorát meg azért választottam, mert sajnáltam már szegény hófehérkét, mikor másodszor foltozták az oldalát...és nekem ezek a sportmotorosok ne arcoskodjanak, hanem tanulják meg tisztelni a sporttúrásokat...amúgy meg a helyi csapatunk nagyon csapatós, és az XX nem passzolt a motorozási stílushoz...
...de azt a blokkhangot, és finomságot még most is visszasírom!
És igenis az XX-esek ezért fognak sokáig találkozni, mert aki nem vágja szét, annak nagyonsokáig motor fog lenni, és ha vki átül másra bizonyos oldalait, még évek múltán is vissza fogja sírni!
A nagy H meg (mint mindíg) síkhülye, hogy hagyta veszni ezt a blokkot, és vásárlókat... Ott a bimmer akinek már a soros blokkal, kipörgésgátlóval, gyorsváltóval, elektromos futóműszabályozással felvértezett motorja (ami véleményem szerint olyan messze van a széptől, mint Quasimodo) szépen elviszi a vásárlókat...
Persze csinál túramotort! Az 1000 RR 180 lóerős blokkjából hosszas fejlesztési fázist követően kiesik egy 100 lóerős, biciklikormányos, zártszelvénylengővillás rondaság...
Nnna ma már nem szidom tovább... Bár még a Rossi elüldözése óta nagyon a bögyömben vannak... Ja és a fokozatkijelző 2011-es felfedezése és a többi és a többi...
Hátha valakit érdekel!
Kiadó albérlet Budapesten XXII.-ker Háros út !
Jó közlekedéssel,csendes helyen!Nagyon igényesen kialakítva,felújítva!
Közelben Campóna(400-méter)
Háromszobás,összkomfortos,teljesen berendezve(mikró,tévék,mosógép,hűtő,stb.)
Árat telefonon mondok!
Ha valakit érdekel:Tel 06-30-9446636
Herci
Igen csak én maradtam!
Az egyik srácról tudok8gábor) ő Kanadában leledzik!
Ha nem is mindennap,de elég gyakran beszélünk!
Én onnan számolom,mikor hárman kb.2év kihagyás után újra indítottuk!
Vettek solymot!
ahogy nézem a kezdeteket.....
közülük senki sincs már a fórumon.....
vajon mi lehet velük?
májusban lesz 7!
(csakhogynelegyenmindigigazad! )
Igen!
De lehet csak négy és fél!
Már öt éve? Hogy megy az idő!

Igen!
Én is remélem,hogy egy normális légkör alakul ki,mint 5-éve mikor indítottuk ezt a fórumot!
Legalábbis én azon leszek!
Jobb békességben egymás mellett,mint örökké hadakozni,veszekedni!
Ami időt a veszekedéssel,marakodással tölt az ember,azt fordíthatja okosabb,jobb dolgokra is!
No meg nyugodtabban telnek napjai!
Jó reggelt!

A lényeg, hogy eszébe jut az embernek. Aztán majd ember tervez, Isten végez!
A vérszivás meg alap dolog!
Úgy látom kezd kialakulni valamiféle normális légkör......
Egyedül az a gáz ezzel,hogy ilyenkor mindenki megigér mindent,meg fogadkozik,hogy idén ez lesz,meg az lesz.....aztán......
De Milkának megint igaza volt..(hogyénezthogyutálomelismerni. .)
"valójában elég az hogy motorosok vagyunk"
ugyanazokat az utakat járjuk.....(jó...mondjuk a hondával gyorsabban.. )
Azért senki ne örüljön!
A vérszivás továbbra is kötelező!
Sziasztok Fórumlakók !
Kicsit megkésve én is minden tisztelt motorosnak Boldog Új Évet kívánok ! Remélem az idén egy nél több hátsó gumit használok el mint tavaly ! Mindenkinek sikeres túlélést kívánok !
Hogy lennél osztály idegen!?
Elég hogy motoros vagy!Nem?
Egyébként sose titkoltam,hogy szívem mélyén hangvillás vagyok!Nem egy Yamahám volt az évek alatt,és vissza sírom mindegyiket!
Hízelgő szavaidat köszönöm!
Akkor csináld azt, hogy kösd a zongorád után a gokartot, és lehúz Tihanyba...

Tisztelt Five!
Azóta is hallom a bográcscsörgést és szégyenlem magam...
Sajnos családi kötelező program ugrott be akkor, és a Peti sem volt elég lelkes, hogy legalább elrángatott volna, így aztán nem jutottam el hozzátok...
Bocsánatodat kérem!
Pedig előtte még nagyon szerettem volna beleszippantani a szegedi paprika illatába, de sajnos a tavalyi év nem az én évem volt motoros szempontból... Egy-két tihanyi kör, és egy gyors horvát gurlás jött csak össze...
Remélem az idei jobban alakul, mégha a gazdasági helyzet nem is ad okot az optimizmusra, azért egy két hektó benzint el fogunk tudni égetni!
Bízom benne, hogy fogunk még velős szenyót ropogtatni aztán személyesen is feloldozol bűneim alól!
Hááááát....legyünk úriemberek...ismerjük be a tényeket...talán...egy picit, egy egészenkicsit mégis gyorsabbak...nade! azért tudod miért van olyan sok oldallal több a madarasok oldalszámával a fórumon?...mert két gyors futam között állandóan javítanak...blokk ki, blokk be...tuning...furkálás...
Ami egy MOTOR számára teljesen szükségtelen...
Péter barátunk, pedig beleesett egy gokartba, ami méreteit tekintve akár egy csapdának is tekinthetünk, de már konzultáltam vele a bajor telivér tavaszi meghajtásáról! Méreteimnél fogva meg csakkirántom onnan!
Osztán meg ne kötözdödj egy zongoristával, mert eljátszom a nótádat!
Aztán tavaly májusban miért nem jöttél Szegedre?